وکیل ثبت برند

برند چیست ؟

به هرگونه علامت و نشانه ای مانند اسم و تصویر و رنگ و عدد و … که باعث ایجاد تمایز در میان ان کلا و یا خدماتی که توسط شخص و یا شرکتی تولید و ارائه میشود نسبت به دیگر محصولات اشخاص ویا شرکت ها شود برند خواهند گفت .
تایین و ایجاد برند به این منظور انجام میشود که خدمات و یا محصول مورد نظر نسبت به دیگر رقبا تمایز داشته باشد و به واسطه همان نام و یا علامت مخصوص در ذهن ها بماند و شناخته بشود . همینطور میتوانید برند مختص خودتان را در ازای دریافت مبلغی به دیگر افراد خواهان اجاره بدهید و همزمان ان را حفظ کنید . برای دراختیار داشتن برنده تایین شده مدت زمان های متفاوتی در نظر گرفته شده است اما هر فردی میتواند با تامین هزینه های مورد نظر مالکیت انرا برای هر مدت و حتی به طور نامحدودی تهیه و تمدید کند . به منظور حمایت از برند های متفاوت مرجع های قانونی وجود دارند و موظفند تا از صورت گرفتن تخلفات احتمالی جلوگیری کنند .

چرا وکیل برند ؟

وکیل برند بی واسطه عمل خواهد کرد به این معنا که شما با حداقل هزینه به طور مستقیم کلیمه امور ثبتی و حقوقی برند ، طرح و اختراع خود را به ثبت میرسانید
شفاف :
وکیل برند مرحله به مرحله کار ها و فعالیت هارا به شما خواهد گفت و تمامی هزینه ها و فعالیت های مربوطه برای شما به صورت فاکتور رسمی ارسال میشود

خدمات ثبت برند

ثبت علامت تجاری
این کار باعث جلوگیری از کپی برداری و سو استفاده از خدمات ، مطالب ، محصولات شما میشود ثبت علامت بدون شک راه منطقی برای حفظ و نگهداری اعتبار هر کسب و کاری است
استعلام برند
تمدید برند
خرید یا فروش برند
وکیل ثبت برند
گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در دعاوی ثبت برند با بهترین وکیل ثبت برند همراه شما خواهد بود

وکیل ثبت برند

از موارد قابل توجه برای شرکت های تجاری و شهرت آن ها در آینده ، ثبت برند و علائم تجاری هستند . داشتن یک برند مناسب به محصول اعتبار و شهرت خواهد داد و محصول را میان افراد جامعه مطرح خواهد کرد . به دلایل مذکور شرکت ها و صاحبان آن ها اقدام به ثبت برند و علامت تجاری بخصوص میکنند .
انجام امور ثبت برند هم همانند سایر مراحل مرتبط به ثبت شرکت ها و انجام قانونی امور تجاری شامل مراحل و شرایطی میباشد . به منظور انجام امورات مربوط به ثبت برند صلاح است به موسسات ثبتی رجوع کنید و اقدام به مشاوره با وکیلی مجرب در جهت انجام امور ثبت برند اقدام بکنید .
اخیرا به دلیل احتیاج صاحبان مشاغل و شرکت های تجاری و همینطور موسسات تجاری به ویژه تر ساختن خود از دیگر رقبا قادر هستند به مجتمع های تخصصی حقوقی و ثبتی مراجعه بکنند . گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با در اختیار داشتن وکیل ثبت برند مجرب در این زمینه اماده همکاری با شما عزیزان میباشد .

انواع وکالت ثبت برند :

• چنانچه شخصی فرد دیگری را به انجام کلیه امور که ممکن است شامل اداری و مالی باشد وکیل بکند . به منظور درک هرچه بهتر این موضوع به وظایف وکیل اشاره خواهیم کرد .وکیل در شرکت اجازه بفروش رساندن وسایل شرکت و پرداخت بدهی ها از هزینه های شخصیرا بدون اجازه از مالک و موکل خود خواهد داشت و به منظور انجام این امور احتیاجی به دریافت اجازه ندارد که این نوع وکالت را وکالت مطلق مینامند .
• در صورتی که مورد وکالت مشخص و تعیین شده باشد و وکیل تنها در آن موارد بخصوص می تواند وکالت کند را وکالت مقید مینامند . برای مثال تنها اجازه فروش ماشین را خواهد داشت .
میبایست به مواردی در این زمینه توجه کنید که انتخاب کردن مورد مرتبط به وکیل و وکالت او میبایست در زمینه مواردی باشد که مورد وکالت در زمینه آن نباشد . به طور مثال افرادی که در فعالیت های اقتصادی و امور کاری خودشان ورشکست شده اند این حق را نخواهند داشت که در اموال خود تصرف کنند به همین جهت قادر نیستند به وکلا وکالت بدهند .

ثبت برند حقیقی چگونه است ؟

ثبت برند میتواند به محصولات و خدماتی که فرد و یا شرکتی ارائه و تولید میکنند صورت قانونی بدهد و باعث بهره وری مالی برای صاحبین انها بشود . با این کار میتوان باعث سرمایه گذاری در سطح بین المللی بشود و انرا بهبود بخشید . با ثبت کردن برند میتوانید تا از استفاده و فعالیت های رقبا و همچنین سوء استفاده افراد سودجو و متقلب که با برند شما کالاهای خودشان را میفروشند و از این امر سود میبرند جلوگیری کنید . سازمان مذکور که باعث اگاهی و شناخته شدن سرمایه گذاران به منظور معرفی خدمات و محصولات و تولید و فروش انها در بازار میشود و خدماتی یکسان و شرایط برابری را برای همه افراد و همینطور که ایجاد زمینه برای فعالیت های تجاری بین المللی فراهم کرده است .
وکیل ثبت برند

مرحله های ثبت برند حقیقی

داشتن برنامه و طرح ویژه برای برند

به منظور ثبت برند مورد نظرتان ابتدا لازم است تا یک برنامه و طرح خاص و ویژه داشته باشید . ثبت برند موردنظرتان به عهده اداره مالکیت معنوی میباشد اما برندی را برای اینکه ثبت کنید به شما ارائه نخواهد داد .بر اساس مقررات تجاری داخل ایران همه برند ها قابل پذیرش نمیباشند و قابل قبول نیستند و مجاز نیستند ، از همین رو برند هایی مجاز به ثبت خواهند بود که بر اساس شرایط تایین شده ایجاد شده باشند و شامل موارد غیر مجاز اعلام شده نباشند . همه افراد و شرکت ها موظف به رعایت این قوانین و شرایط هستند و در این مسیر به شکل سلیقه ای با انها برخورد نمیشود . بخشی از این قوانین و شرایط عبارتند از یک برند نباید شامل حروف لاتین باشد ، از استفاده از واژه ها و حروف و علامتهایی که بر خلاف فرهنگ و شرع ایران هستند خودداری شود و مورد استفاده قرار نگیرند . برند مورد نظر نباید که از جایی نمونه برداری و کپی شده باشد و همینطور از نمادهای ملی و کشوری و همچنین بین المللی استفاده کرد . برای ثبت یک برند موارد قانونی زیادی میبایست رعایت شوند که پیشنهاد میشود برای ثبت یک برند مناسب قبل از تصمیم گیری با یک مشاور و کارشناس حقوقی مشورت کنید .

تهیه اظهارنامه ثبت برند

تهیه اظهارنامه مهمترین و اولین حرکت برای ثبت برند مورد نظرتان میباشد . در داخل این اظهارنامه مشخصات مالک برند و همچنین مشخصات برند مذکور و همینطور همه حالت های حقوقی مورد نیاز ذکر شده است . به دلیل اهمیت بسیار این اظهارنامه بهتر است تا با یک مشاوره حقوقی به منظور دریافت ان مشورت کنید .
وکیل ثبت برند

ثبت نام در سایت اداره مالکیت صنعتی

به منظور راحتی افراد درخواست کننده برای ثبت برند اداره مالکیت معنوی در نظر گرفته تا با درج اطلاعات درخواست کنندگان تمامی شروط لازم برای ثبت برند به انها نمایش داده میشود و میتوانند انها را بررسی کنند . برای این منظور افراد درخواست کننده و یا وکلای انها با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی و درج اطلاعات متقاضی در بخش مالکیت معنوی و همینطور حقیقی و حقوقی بودن انها و بارگذاری اسناد و اظهارنامه با توجه به حقوقی و حقیقی بودنشان ودرخواست به وسیله اخذ کد رهگیری ارسال کنند .

بررسی تقاضا

در این مرحله که به کارشناسان اداره مالکیت معنوی اختصاص دارد و شما در ان نقشی ندارید بعد از استعلام و بررسی موارد و شرایط قانونی برند مورد نظر به وسیله کارشناسان نتیجه بررسی که که ایا تقاضا قبول است و یا خیر به شما اعلام خواهد شد . در صورت وجود نقص ویا مشکلی در برند ارائه شده ویا مدارک ارسالی مهلت زمانی برای تصحیح انها به درخواست کننده داده میشود که عموما یک ماه خواهد بود و چنانچه به شکل کلی برند شما با هر دلیل رد شود دیگر قادر به ادامه فعالیت ثبت نخواهید بود .

تکمیل پرونده

چنانچه که تقاضا مورد نظر مبنی بر ثبت برند قابل قبول باشد درخواست کننده و یا وکیل وی میبایست به اداره مالکیت معنوی مراجعه کند و اسناد اصلی به همراه چند رونوشت از انها را ارائه کند . و پس از پرداخت مبلغ در نظر گرفته شده برای برند ان ثبت میشود .

اگهی برند

بعد از ثبت نهایی برند درخواست کننده موظف میباشد تا با پرداخت کردن هزینه در روزنامه های رسمی دادگستری و روزنامه های کثیرالانتشار ان برند را اگهی کند تا اگر خواهان و یا فرد معترضی به ان وجود دارد مشخص شود . در این بخش افرادی که ادعای مالکیت برند و یا ادعای کپی برداری از برند انها را دارند و معتقدند از این امر متحمل ضرر خواهند شد میتوانند شکایت خودشان را ارائه کنند و از ثبت پایانی برند جلوگیری کنند .
Upload Image...

ماهیت ثبت برند چیست ؟

ثبت برند و علائم تجاری ، در مرحله ابتدایی مربوط به ثبت ، کاملا یک ماهیت حقوقی دارد و شناخت نسبت به موازین حقوقی ثبت برند در این مرحله امری کاملا لازم محسوب میشود و تنها راهکسب اطلاعاتدر این زمینه مراجعه به وکیل ثبت برند و یا وکیل ثبت شرکت میباشد . با دقت به ماهیت حقوقی ثبت برند ، نمی توان برندی را ثبت کنید که محصولات مربوط به آن برند غیرقانونی یا نامشروع هستند . همینطور امکان کپی برداری از علائم تجاری ثبت شده وجود نخواهد داشت و مبادرت به انجام این کار، جرم به حساب خواهد امد و مجرم تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد . حضور وکیل ثبت برند به عنوان فرد مورد اعتماد در مرحله ثبت ، شرایط را برای یک ثبت کاملا حقوقی و معتبر را فراهم خواهد کرد و از نتایج سوء مرتبط با عدم آشنایی با موازین حقوقی در ثبت برند جلوگیری میکند .

2 thoughts on “وکیل ثبت برند

  1. سحر says:

    ما در مرحله ثبت برند و آگهی مربوط به آن بودیم ‌که صاحب برند دیگه به نام برند ما اعتراض کرده در صورتیکه اساسا نام برندها کاملا متفاوت هست

    • ادمین says:

      باسلام و عرض خسته نباشید امکان طرح دعوا برای شما ورود دارد با ما در تماس باشد تا بهترین وکیل ثبت برند را به شما معرفی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *