آنچه خواهید خوند :

وکیل ثبت برند

وکیل ثبت برند

برند چیست؟

به هرگونه علامت و نشانه ای مانند اسم و تصویر و رنگ و عدد و … که باعث ایجاد تمایز در میان آن کالا و یا خدماتی که توسط شخص و یا شرکتی تولید و ارائه می شود نسبت به دیگر محصولات، اشخاص و یا شرکت ها، برند می گویند.
تعیین و ایجاد برند به این منظور انجام می شود که خدمات و یا محصول مورد نظر نسبت به دیگر رقبا تمایز داشته باشد و به واسطه همان نام یا علامت مخصوص در ذهن ها بماند و شناخته شود. همینطور می توانید برند مختص خودتان را در ازای دریافت مبلغی به دیگر افراد خواهان اجاره دهید و همزمان آن را حفظ کنید. برای در اختیار داشتن برنده تعیین شده مدت زمان های متفاوتی در نظر گرفته شده است اما هر فردی می تواند با تامین هزینه های مورد نظر مالکیت آن را برای هر مدت و حتی به طور نامحدودی تهیه و تمدید کند. به منظور حمایت از برند های متفاوت مرجع های قانونی وجود دارند و موظفند تا از صورت گرفتن تخلفات احتمالی جلوگیری نمایند. وکیل برند بی واسطه عمل خواهد کرد، به این معنا که شما با حداقل هزینه به طور مستقیم کلیه امور ثبتی و حقوقی برند، طرح و اختراع خود را به ثبت می رسانید.
شفاف:
وکیل پایه یک دادگستری مجرب در حوزه ثبت برند مرحله به مرحله کار ها و فعالیت ها را به شما خواهد گفت و تمامی هزینه ها و فعالیت های مربوطه برای شما به صورت فاکتور رسمی ارسال می شود.

 

خدمات ثبت برند

 • ثبت علامت تجاری: این کار باعث جلوگیری از کپی برداری و سو استفاده از خدمات، مطالب، محصولات شما می شود ثبت علامت بدون شک راه منطقی برای حفظ و نگهداری اعتبار هر کسب و کاری است.
 • استعلام برند
 • تمدید برند
 • خرید یا فروش برند

گروه حقوقی رضا عبدالمحمد در دعاوی ثبت برند با بهترین وکیل ثبت برند همراه شما خواهد بود.

 

از موارد قابل توجه برای شرکت های تجاری و شهرت آن ها در آینده، ثبت برند و علائم تجاری هستند. داشتن یک برند مناسب به محصول اعتبار و شهرت داده و محصول را میان افراد جامعه مطرح خواهد کرد. به دلایل مذکور شرکت ها و صاحبان آن ها اقدام به ثبت برند و علامت تجاری بخصوص می کنند.
انجام امور ثبت برند هم مانند سایر مراحل مرتبط به ثبت شرکت ها و انجام قانونی امور تجاری شامل مراحل و شرایطی می باشد. به منظور انجام امورات مربوط به ثبت برند صلاح است به موسسات ثبتی رجوع کنید و اقدام به مشاوره با وکیلی مجرب در جهت انجام امور ثبت برند اقدام کنید.
اخیرا به دلیل احتیاج صاحبان مشاغل و شرکت های تجاری و همینطور موسسات تجاری به ویژه در ساختن خود از دیگر رقبا، قادرند به مجتمع های تخصصی حقوقی و ثبتی مراجعه کنند.

گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با در اختیار داشتن وکیل ثبت برند مجرب در این زمینه آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

 

انواع وکالت ثبت برند

چنانچه شخصی فرد دیگری را به انجام کلیه امور که ممکن است شامل اداری و مالی باشد وکیل کند. به منظور درک هرچه بهتر این موضوع به وظایف وکیل اشاره خواهیم کرد:

 • وکیل در شرکت اجازه به فروش رساندن وسایل شرکت و پرداخت بدهی ها از هزینه های شخصی را بدون اجازه از مالک و موکل خود خواهد داشت و به منظور انجام این امور احتیاجی به دریافت اجازه ندارد که این نوع وکالت را وکالت مطلق می نامند.
 • در صورتی که مورد وکالت مشخص و تعیین شده باشد و وکیل تنها در آن موارد بخصوص می تواند وکالت کند را وکالت مقید می نامند. برای مثال تنها اجازه فروش ماشین را خواهد داشت.

میبایست به مواردی در این زمینه توجه کنید که انتخاب کردن مورد مرتبط به وکیل و وکالت او باید در زمینه مواردی باشد که مورد وکالت در زمینه آن نباشد. به طور مثال افرادی که در فعالیت های اقتصادی و امور کاری خودشان ورشکست شده اند این حق را نخواهند داشت که در اموال خود تصرف کنند به همین جهت قادر نیستند به وکلا وکالت دهند.

 

مزایا و اهمیت ثبت برند

ثبت برند می تواند به محصولات و خدماتی که فرد و یا شرکتی ارائه و تولید می کنند صورت قانونی بدهد و باعث بهره وری مالی برای صاحبین آن ها شود. با این کار می توان باعث سرمایه گذاری در سطح بین المللی شده و آن را بهبود بخشید. با ثبت کردن برند می توانید تا از استفاده و فعالیت های رقبا و همچنین سوء استفاده افراد سودجو و متقلب که با برند شما کالاهای خودشان را می فروشند و از این امر سود می برند جلوگیری نمایید. سازمان مذکور که باعث آگاهی و شناخته شدن سرمایه گذاران به منظور معرفی خدمات و محصولات و تولید و فروش آن ها در بازار می شود و خدماتی یکسان و شرایط برابری را برای همه افراد و همینطور که ایجاد زمینه برای فعالیت های تجاری بین المللی فراهم کرده است.

 

شرایطی که برای ثبت برند لازم است:

به منظور ثبت برند مورد نظرتان ابتدا لازم است تا یک برنامه و طرح خاص و ویژه داشته باشید. ثبت برند موردنظرتان به عهده اداره مالکیت معنوی می باشد اما برندی را برای اینکه ثبت کنید به شما ارائه نخواهد داد. بر اساس مقررات تجاری داخل ایران همه برند ها قابل پذیرش و قابل قبول و مجاز نیستند، از همین رو برند هایی مجاز به ثبت خواهند بود که بر اساس شرایط تعیین شده ایجاد شده باشند و شامل موارد غیر مجاز اعلام شده نباشند. همه افراد و شرکت ها موظف به رعایت این قوانین و شرایط هستند و در این مسیر به شکل سلیقه ای با آن ها برخورد نمی شود. بخشی از این قوانین و شرایط عبارتند از:

 1. یک برند نباید شامل حروف لاتین باشد.
 2. از استفاده از واژه ها و حروف و علامت هایی که بر خلاف فرهنگ و شرع ایران هستند خودداری شود و مورد استفاده قرار نگیرند.
 3. برند مورد نظر نباید که از جایی نمونه برداری و کپی شده باشد و همینطور از نمادهای ملی و کشوری و همچنین بین المللی استفاده کرد.
 4. برای ثبت یک برند موارد قانونی زیادی باید رعایت گردد که پیشنهاد می شود برای ثبت یک برند مناسب قبل از تصمیم گیری با یک مشاور و کارشناس حقوقی مشورت کنید.

 

مراحل و نحوه ثبت برند

تهیه اظهارنامه مهم ترین و اولین حرکت برای ثبت برند مورد نظرتان می باشد. در داخل این اظهارنامه مشخصات مالک برند و همچنین مشخصات برند مذکور و همینطور همه حالت های حقوقی مورد نیاز ذکر شده است. به دلیل اهمیت بسیار این اظهارنامه، بهتر است تا با یک مشاوره حقوقی برای دریافت آن مشورت کنید. به منظور راحتی افراد درخواست کننده برای ثبت برند اداره مالکیت معنوی در نظر گرفته تا با درج اطلاعات درخواست کنندگان تمامی شروط لازم برای ثبت برند به آن ها نمایش داده می شود و می توانند آن ها را بررسی کنند. به همین منظور افراد درخواست کننده و یا وکلای آن ها با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی و درج اطلاعات متقاضی در بخش مالکیت معنوی و همینطور حقیقی و حقوقی بودن آن ها و بارگذاری اسناد و اظهارنامه با توجه به حقوقی و حقیقی بودنشان و درخواست به وسیله اخذ کد رهگیری ارسال کنند. در این مرحله که به کارشناسان اداره مالکیت معنوی اختصاص دارد و شما در آن نقشی ندارید بعد از استعلام و بررسی موارد و شرایط قانونی برند مورد نظر به وسیله کارشناسان نتیجه بررسی که آیا تقاضا مورد قبول است یا خیر به شما اعلام خواهد شد. در صورت وجود نقص و مشکلی در برند ارائه شده یا مدارک ارسالی، مهلت زمانی برای تصحیح آن ها به درخواست کننده داده می شود که عموما یک ماه خواهد بود و چنانچه به شکل کلی برند شما با هر دلیل رد شود دیگر قادر به ادامه فعالیت ثبت نخواهید بود. چنانچه که تقاضای مورد نظر مبنی بر ثبت برند قابل قبول باشد، درخواست کننده یا وکیل وی می بایست به اداره مالکیت معنوی مراجعه کرده و اسناد اصلی به همراه چند رونوشت از آن ها را ارائه کند. پس از پرداخت مبلغ در نظر گرفته شده برای برند آن ثبت می شود. بعد از ثبت نهایی برند، درخواست کننده موظف است تا با پرداخت هزینه در روزنامه های رسمی دادگستری و روزنامه های کثیرالانتشار، آن برند را آگهی کند تا اگر خواهان و یا فرد معترضی وجود دارد مشخص گردد. در این بخش افرادی که ادعای مالکیت برند و یا کپی برداری از برند آن ها را دارند و معتقدند از این امر متحمل ضرر خواهند شد، می توانند شکایت خود را ارائه کرده و از ثبت پایانی برند جلوگیری کنند. ثبت برند و علائم تجاری، در مرحله ابتدایی مربوط به ثبت، کاملا یک ماهیت حقوقی دارد و شناخت نسبت به موازین حقوقی ثبت برند در این مرحله امری کاملا لازم محسوب می شود و تنها راه کسب اطلاعات در این زمینه مراجعه به وکیل ثبت برند و یا وکیل ثبت شرکت می باشد.

 

مواردی که برای ثبت برند باید به آن توجه کنید:

با دقت به ماهیت حقوقی ثبت برند، نمی توان برندی را ثبت کنید که محصولات مربوط به آن برند غیرقانونی یا نامشروع هستند. همینطور امکان کپی برداری از علائم تجاری ثبت شده وجود نخواهد داشت و مبادرت به انجام این کار، جرم به حساب آمده و مجرم تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. حضور وکیل ثبت برند به عنوان فرد مورد اعتماد در مرحله ثبت، شرایط را برای یک ثبت کاملا حقوقی و معتبر را فراهم خواهد کرد و از نتایج سوء مرتبط با عدم آشنایی با موازین حقوقی در ثبت برند جلوگیری می کند.

2 پاسخ

 1. ما در مرحله ثبت برند و آگهی مربوط به آن بودیم ‌که صاحب برند دیگه به نام برند ما اعتراض کرده در صورتیکه اساسا نام برندها کاملا متفاوت هست

  1. باسلام و عرض خسته نباشید امکان طرح دعوا برای شما ورود دارد با ما در تماس باشد تا بهترین وکیل ثبت برند را به شما معرفی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =