• وکیل بورس - سرمايه گذاری

  متاسفانه در چندین سال اخیر با توجه به شرایط اقتصادی در کشور که باعث بی ارزش شدن پول رایج شده است و همین امر باعث این شده است که مردم به جای نگه داشتن پول خود در بانک ها، آن را در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنند. از جمله موقعیت های سرمایه گذاری که اگر دانش لازم را داشته باشید سود بیش از اندازه ای خواهید کرد و همچنین برعکس آن اگر دانش لازم را نداشته و بر روی موج هیجان کار کنید ضرر جبران ناپذیری خواهید کرد، بازار بورس می باشد.
  در این میان عده ای از افراد وجود دارند که در میان مردم کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری در بورس هستند اما به دلیل نداشتن اطلاعات لازم همچنان شک دارند، را پیدا کرده و خود را به عنوان سبد گردان بورس معرفی کرده و متاسفانه با کلاهبرداری های مختلف سرمایه شما را از دستتان خواهند گرفت .
  در این قسمت از سایت همراه شما خواهیم بود تا انواع روش های کلاه برداری – حل اختلافات بازار بورس – روش های جلوگیری از کلاهبرداری را به شما بگوییم .
  گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در ضمینه دعاوی بورسی خواهد بود. همچنین وکیل بورسی در تهران نیاز دارید با ما تماس بگیرید. همچنین وکلای ما حاضر به ارائه خدمات به صورت انلاین هستند .

  وکیل بورس

  سرمایه گذاری چیست؟

  بسیاری از ما هنگام شنیدن کلمه سرمایه گذاری فکرمان به سمت خرید و فروش طلا، معاملات ارزی، کار در حوضه ملک و بورس و … می رود. اینها همه زمینه های مختلف عرصه پهناور سرمایه گذاری هستند. سرمایه گذاری در واقع به معنی صرف منابع مالی در زمان های به منظور سودمندی در اینده دور و نزدیک با توجه به نوع سرمایه گذاری دارد. سرمایه گذاران اغلب با هدف سوداوری و بهرمندی از منابع مالی خود در زمان آینده وارد عرصه های مختلف سرمایه گذاری می شوند و سرمایه خود را حتی ممکن است تا سالیان سال در آن زمینه نگه دارند تا به هدف خود برسند.
  وکیل بورس به شما کمک خواهد کرد تا سرمايه خود را حفظ کرده و مانع از دست رفتن سرمایتان شوید.


  مطالب مرتبط با وکیل بورس را حتما مطالعه کنید .

  • سرمایه گذاری به طور کلی به 2 صورت انجام میگیرد:

  یا سرمایه گذار کالا ، ملک ، خودرو و یا هر کالای دیگر را مد نظر قرار داد و حتی اگر به ان در حال حاضر هم نیاز نداشته باشد جهت سرمایه گذاری با هدف بهرمندی بلند مدت ان را خریداری میکند و یا با خرید و فروش گواهی های مالی هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت با پیش بینی ارزش انها و فروششان در بهترین زمان منابع مالی خود را افزایش میدهند.

  راه های ارتباط با وکیل بورس

  راه های ارتباطی

  ⇐09121574297

  راه های ارتباطی

  ⇐09121574297

  روش های مختلف سرمایه گذاری چیست؟


  1. خرید و فروش کالا:

  خرید و فروش محصولاتی مانند زیور الات از جمله طلا و جواهرات و کلا های ارزشمند دیگر نوعی محبوب از سرمایه گذاری است.

  2. فعالیت در زمینه املاک:

  در این حوزه شما با خرید موارد ارزشمند ساختمان و زمین و انواع ملک میتوانید سرمایه گذاری خوبی داشته باشید که بعد ها چه از طریق فروش و حتی از راه اجاره انها میتوانید سود کنید.

  3. خرید اوراق بدهی:

  اوراق بدهی به منظور تامین منابع مالی نهاد های دولتی و شرکت ها جهت پروژه هایشان است که به وسیله دولت منتشر میشود و ار انجایی که خود دولت هم انها را ضمانت میکند در شاخه سرمایه گذاری های کم خطر دسته بندی میشود.

  4. خرید سهام بورسی:

  خرید سهام شرکت ها در سازمان بورس اوراق بهادار نوعی از سرمایه گذاری جهت افزایش داراییتان است.اگرچه فعالیت در بازار بورس دارای خطر ریسک بالاییست ولی با داشتن اگاهی و علم لازم در این زمینه میتوانید سرمایه خود را افزایش دهید.

  معایب موجود در بازار سهام

  یکی نکات منفی در سرمایگذاری های بالا در این بازار این است که ممکن است شما یک سرمایه گذاری با حجم بالا را انجام داده اما با منفی شدن ان سهم متحمل ضرر شوید . معمولا این اتفاق به دلیل نداشتن اطلاعات و مهارت بالا در زمینه اینگونه سرمایه گذاری ها میباشد ، لازمه سرمایه گذاری در این بازار شناخت کامل و درست نسبت به هر سهم و پتانسیل های ان و همچنین توانایی ریسک پذیری بالا میباشد .از راه های حل این مشکل و جلوگیری از ضرر های احتمالی مشاوره و دریافت اطلاعات در زمینه بازار های سرمایه از وکیل متخصص بورسی میباشد .

  وکیل بورسی

  بورس چیست؟سرمایه گذاری در بورس

  با پیشرفت روزافزون بازار های مالی امروزه اکثر مردم برای نگهداری از سرمایه خود وارد عرصه بازار های سرمایه شده اند.در این بازار شما توانایی این را دارید تا با بدون توجه به مقدار سرمایتان در سود شرکت های مختلف شریک شوید.
  به طور خلاصه بورس بازاریست که در ان با ارزش گذاری سهام شرکت ها و واگذاری ان به داوطلبان یک چرخه اقتصادی ایجاد میشود که در ان سهام داران و شرکت ها به صورت مشترک سود میکنند.

  وکیل بورس به شما عزیزان راه های سرمايه گذاری در بورس را نشان خواهد داد.با ما همراه باشید تا فواید داشتن وکیل بورس را بدانید

  • فواید وارد کردن سرمایه در بورس:

  • امروزه با توجه به پیچیدگی و دشوار شدن شرایط اقتصادی خانواده ها بورس میتواند با به جریان انداختن چرخه اقتصاد شما منبع مناسبی برای افزایش داراییتان باشد و همچنین شما در صورت داشتن دانش مورد نیاز ان میتوانید چه بسا سرمایه گذاری گسترده ای داشته باشید چه به صورت کوتاه مدت و روزمره و چه بلند مدت.
  • از دیگر مزایای بورس که طرفدارانی را به خود جذب کرده این است که شما بدون توجه به شرایط بازار که بد است یا خوب هر زمانی که بخواهید میتوانید سرماییتان را نقد کنید و این قابلیت را در اکثر بازار های مالی نمیتوان یافت.
  • از انجا که همه ی فعالیت ها و خرید و فروش سازمان بورس تحت نظر سازمان اوراق بهادار است و این سازمان قوانین خاص خود را دارد لذا هرگونه تخطی از ان قابل ردیابی و برخورد خواهد بود.توام بودن سرمایه گذاری در بورس ، بی تاثیری تورم بر ارزش دارایی ها ، نداشتن محدودیت مالی برای فعالیت و سهل بودن سرمایه گذاری در بورس از ویژگی های این بازار سرمایه است.
  • برای ثبت نام در کارگزاری های بورس به کجا باید مراجعه کنیم ؟

   در ابتدا با مراجعه به کارگزاری بورس فرم های تعریفی از طرف سازمان بورس را تکمیل میکنید و همینطور در یامانه سجام ثبت نام میکنید ، پس از ان در طی 2 روز کاری یک کد خاص برایتان ارسال میشود که به ان کد بورسی میگویند ، بعد از دریافت این کد میتوانید اقدام به خرید و فروش سهام بکنید .
   گفتنی است که باید مراقبتخلف کارگزاران بورس

   باشید ،
   گروه حقوقی رضا عبدالمحمد
   همراه شما خواهد بود

   بازار های مختلف بورسی

   ما در اینجا 4 گروه بازار بورس کشور را که در انها شرکت هایی متفاوت با کلاهای مختلفی که مورد معاملات قرار میگیرند را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • بورس کالا بازاری است که در ان نفت و فلزات و مواد خام و اولیه مورد معامله قرار میگیرد و همچنین داوطلبان این بخش باید کد بورسی کالا بگیرند که با کد بورسی تفاوت دارد.
  • بورس انرژی بازاری که در ان معاملات مربوط به محصول های حامل انرژی اععم از گاز ، نفت و اوراق بهادار این هاباشد انجام میگیرد.
  • فرابورس بازاری که در نگاه کلی مشابه بازار بورس است اما شرطهای ورود به ان و کار در ان اسان تر است و همچنین ادارات و شرکت هایی که شرایط لازم بورس را ندارند سهام هایشان را در فرابورس قرار میدهند.
  • بورس اوراق بهادار که در ان سهام ها و اوراق مشارکت عرضه میشود و اینکه این بازار به دو بازار تقسیم میشود که شزایط پذیرششان تفاوت هایی دارد.
  • مزایا پذیرفته شدن شرکت ها در فرابوس چیست ؟

   • تامین مالی اسن و بصرفه
   • داشتن امتیاز استفاده از معافیت مالیاتی
   • اسانی در تبدیل کردن به نقدینگی سهام
   • نقل و انتقالات پرسرعت و با هزینه کم
   • اطلاع رسانی دائم و با عدالت میان سرمایه گذاران
   • معتبر بودن و شفافیت در قیمت های سهام
   • امکان وثیقه گذاری سهام ها و دریافت اسان تسهیلات بانک ها
   • خریج بدون تشریفات از فرابورس
   • تبلیغ محصولات شرکت در میان جامعه و اعتبار بخشی به ان
   وکیل بورس

   دعاوی بورس


   کارگزاران فعال در بورس در برابر مشتریان چه تعهداتی دارند :


   براساس قرارداد ثبت شده میان مشتریان و کارگزاران هر کارگزار موظف به انجام معاملات خرید و فروش اوراق میشود . به کارگزاران از دو نظر نگاه میشود عده ای به چشم معامله گر به کارگزار نگاه میکنند و عده ای نیز از نیز بر این باورند که کارگزار در ازای معاملات و سوداوری برای سرمایه گذار مزدی را دریافت میکند در مجموع به هر دیدی که کارگزار را در نظر بگیریم باید بدانیم که کارگزاران در برابر سرمایه گذاران و داراییشان مسئولیت های کیفری و مدنی دارند که در اینجا به انها میپردازیم .

   1. مسئولیت های کیفری کارگزارهای بورس

   • جرم های کیفری در زمینه کارگزاران بورس:
   • • استفاده سوءاز اطلاعات و مدارک مربوط به اوراق افراد به هر شکلی اعم از استفاده شخصی ، انتشار ویا مبادله با غیر. این افعال از جمله جرم هایی هستند که در صورت مرتکب شدن به انها فرد مجرم شناخته میشود صرف نظر از نتیجه کار که ایا ضرر واقع شده ویا سود .
   • • برای فعالیت در زمینه کارگزاری نیاز به دریافت مجوز فعالیت هست که بتوان بر فعالیت های کرگزاران نظارت داشت تا با اسم این شغل ها سوء استفاده ای صورت نگیرد و اعتماد مردم در این زمینه از بین نرود ، مراکز قانونگذاری برای فعالیت در این زمینه اخذ مجور را از نهاد های مرتبط لازم میدانند و رعایت نکردن این موارد مجازات کیفری دارد .
   • 2. مسئولیت های مدنی کارگزارهای بورس

    ازانجا که کارگزاری در بورس در دسته مشاغلی است که نیاز به حرفه و دانش است لذا اگر هرگونه خسارتی به واسطه رعایت نکردن اصول و شرایط معاملات بورسی به سرمایگذاران وارد شود شرکت کارگزاری مسئول جبران ان است . عامل های بسیاری وجود دارد که میتواند موجب ضرر شود که دران شرایط کارگزار مسئول ظرر شناخته شده . در همین راستا کارگزاران برای جبران خسارات وارده به طرفین اضافه بر گرو گذاشتن تضمین هایی در بانک مرکزی سهم مشارکت خود را به حساب تضمین بورس واریز میکنند .

    از عواقب ارتکاب تخلفکارگزاری ها با 2 نوع جریمه روبرو هستند :

    • 1. لغو اعتبار و پذیرفته شدن در سازمان بورس
    • 2. جلوگیری از فعالیت کارگزاری

    • وکیل بورس چه کسی میباشد و دارای چه وظایفی است ؟

     وکیل بورسفردی است با تسلط و دانش بالا در زمینه قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار، در اصل وکیل بورسی و یا همان مشاور حقوقی بورس با تسلط به وجوه حقوقی مسائل و تخصص در این زمینه ها قادر است تا تمامی مرحله های ایین دادرسی و همچنین راهکارهای قانونی این مسائل را برای شما شرح دهد . بر اساس قانون تصویب شده در سال 1384 در بازار بورس و اوراق بهادار برای فعالان حقیقی و حقوقی در این بازار قوانین و مقرراتی مختلف را وضع شد است .
     در این بازار بورس افراد بسیاری با عنوان های بازارگردانان ، سبد گردانان و کارگزاران تحت قراردادهایی در حال همکاری با یکدیگر میباشند . از همین رو وجود یک وکیل بورسی و مشاور حقوقی که تسلط کافی به تنظیم قراردادها و همینطور قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با دعاوی احتمالی در این زمینه بسیار لازم و پراهمیت میباشد ، عموما تمامی شرکت های فعال در این زمینه دارای مشاوران حقوقی و وکیل میباشند .

     وکیل بورس با دانش و تسلط خود در این زمینه اقدام به خرید سهامی میکند که شامل مقررات جزایی قانون نشود . یک وکیل متخصص بورس با داشتن اطلاعات کافی و همچنین اشنایی با قوانین بورسی بسیار کار امد در بازار بورس خواهد بود از همین رو تعداد وکلا بورسی با این مشخصاتو تسلط بر روی مسائل مربوطه بسیار زیاد نمیباشد
     در همین جهت لازم است تا شرکت های بورسی برای انتخاب وکیل بورس متخصص بسیار دقت به خرج بدهند ؛ از مهمترین وظایف وکیل بورسی میتوان به این اشاره کرد که وکیل بورسی یک شرکت لازم است تا اقدامات و تصمیمات شرکت (عرضه سهام و….) را با قوانین و مقررات سازمان بورس تطبیق دهد و از درستی انها اطمینان حاصل کند .
     از وظایف دیگر یک وکیل بورس مجرب شرکت در دعاوی حقوقی میان افراد و مشاوره حقوقی دعاوی بورسی است که افراد حقیقی و حقوقی که با سرمایه گذاری در بورس به دلیل کلاهبرداری سرمایشان را از دست داده اند میتوانند با مدارک و اطلاعات خود مبنی بر تغییرات در بازار بورس به این وکیل مراجعه کنند .

     وظیفه های دبیرخانه هیئت داوری بورس چیست ؟

     1. رسیدگی سریع و بدون معطلی به اختلاف های افراد فعال در بازار سرمایه

     2. مشاوره دادن به اشخاص حقیقی و حقوقی برای تشکیل پرونده و مراحل طرح دعاوی در هیات داوریو همچنین توضیح نواقص پرونده ها به صورت اخطاریه
     3. بررسی و پیگیری تمامی تصمیم ها و دستورات هیات داوری و انجام مکاتبات مرتبط اعم از ابلاغیه ها و احضاریه ها و اخطاریه ها و استعلام انها و غیره و برگزاری جلسات و هماهنگی انها
     4. ابلاغ تمامی مکاتبات و ضبط و ثبت تاریخ و همچنین روش ابلاغ نامه ها طبق قانون ائین دادرسی مدنی
     5. افزایش اگاهی عمومی نسبت به ماهیت و صلاحیت هیات داوری و فرایند تشکیل پرونده ها از طریق اطلاع رسانی
     6. منعکس کردن تصمیمات و اراء هیات به بازار برای جلوگیری از اقدامات تفرقه برانگیز میان فعالان بازار

     7. ثبت و تهیه گزارش اماری از تعداد دعاوی مطرح شده با توجه به موضوعات انها در هیات داوری ، تعداد اراع صادر شده با توجه به موضوع و سال انها ، موضوع های دعاوی و اختلافات ، تعداد جلسه های رسیدگی و غیره

     برای خواندن بیشتر مطالب درباره
     هیئت داوری در بورس
     بر روی دکمه زیر کلیک کنید .

     راه های ارتباطی

     ⇐09121574297

     راه های ارتباطی

     ⇐09121574297

     میانگین امتیازات ۵ از ۵
     از مجموع ۱۷ رای

     33 thoughts on “وکیل بورس

     1. ناشناس says:

      نزدیک به ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان به یه سبدگردان پول دادیم برامون سهام بخره ولی پولمون تبدیل کرده ۷۶۰۰۰۰۰۰تومان چطوری از سبد گردان شکایت کنم؟

     2. ناشناس says:

      با سلام اقای عبدالمحمد دعاوی بورس ایا تاثیری دارد و مال باخته ما برمیگردد؟

     3. ناشناس says:

      اقای عبدالمحمد سبدگردان حق مارو پایمال کرده ایا امکان بازپسگیری مال هست!؟

     4. ناشناس says:

      شخصی کانال تحلیل سهام بورس داشته و من بهش پول دادم تا برام سهام خرید و فروش کنه ، متاسفانه ایشان سهمی برای من خریده که الان یکسال هست تو ضرر بورس هستم و خیانت در امانت بورسی کرده ، آیا امکان شکایت خیانت در امانت در بورس و کلاهبرداری در بورس را دارم؟

     5. مهسا says:

      سلام پولمون رو دادیم به یه شخصی برامون در بورس کار کنه الان همش قرمز هست و پنج میلیاردضرر کردیم
      اقای عبدالمحمد لطفا کمک کنید

      • ادمین says:

       سلام دوست عزیز لطفا اطلاعات بیشتری برایمان ارسال کنید تا بتونیم در کمترین زمان ممکن به شما کمک کنیم

     6. ناشناس says:

      سلام و وقت بخیر اقای عبدالمحمد ایا شکایت کردن به کارگزاری ها باتوجه به اینکه خیلی نفوذ دارند تاثیری دارد؟

     7. مونيكا says:

      سلام با كارگزاري قرارداد منعقد كرديم و مبلغ شش ميليارد قدرت خريد سهام رو در اختيارش گذاشتم
      الان منفي شده چيكار كنيم

     8. ناشناس says:

      من یه پرونده ای دارم با موضوع داوری در بورس شما متخصص در پرونده های داوری در بورس هستید؟

      • ادمین says:

       با سلام و عرض خسته نباشید بله گروه حقوقی ما به طور تخصصی در پرونده های بورس فعاليت میکند

     9. ارشیا says:

      تمام سرمایم تو بورس نابود شد
      لطفا وکیل متخصص بورسی معرفی کنید

     10. عزیزی says:

      قبل از سن ۱۸ سالگی پدرم با اسم من در بورس کار میکرد حالا می خوام نزارم پدرم تو بورس کار کنه و سهام هام رو می خوام چیکار کنم

     11. مهدی says:

      از طریق اینستاگرام با یه سبد گردان بورس آشنا شدم ۵۰۰ میلیون سهامم را بهشون سپردم اوردنش ۱۰۰ میلیون هر چقدر زنگ میزنم جواب نمیدن چیکار کنم

      • ادمین says:

       با سلام دوست عزیز میتوانید دادخواست را پر کرده و کار های دادگاهی مربوطه را انجام دهید

     12. اکبری says:

      سهام من به مدت یکسال توسط کارگزاری بسته و فریز شده و امکان خرید و فروش سهام ندارم
      ایا میتونم از کارگزاری مطالبه ضرر و زیان و خسارت کنم؟

     13. سارا says:

      من ۲ سال گذشته یه سهمی داشتم که بسته بود روز بازگشایش فروختم و یه سهم دیگه خریدم اون روز اون سهمی که فروختم معاملاتش باطل میشه و سهم برمیگرده حساب و حسابم منفی میشه ۶۰۰ میلیون و من نمیدونستم چون دیگه تو این یکسال و نیم سیستم خود رو باز نکردم اون سهمی که داشتم حق تقدم بوده و ۶ ماه بعدش کلا از کارتابل بیرون میره و کلا همون سهمی که خریده بودم مونده بود یعنی فقط ۶۰۰ میلیون سهم بود با حساب ۱۰۰ میلیون منفی در صورتی که باید حداقل ۷۰۰ میلیون سهم داشته باشی تا بزارن ۶۰۰ میلیون منفی باشی اینا بعد یکسال و نیم گذاشتن ۴۰۰ میلیون سود بیاد رو اون حساب منفی و سهم رو تا پایین ترین قیمت خودش ۱۰۰ میلیون فروختن بدون اجازه رفتن تازه هیت داوری شکایت هم کردن که ۵۰۰ میلیون بده کارم اول اینکه اگه قرار بود بفروشن باید همون ماه اول میفروختن چون کال مارجین شده بودم و هیچ سهم و پولی نداشتم تو حسابم که بخواد مانع فرو ششون باشه نه اینکه از قصد ول کنن که سود رو اون پول بیاد و بدون اجازه سهم من رو بعد ۲ سال بفروشن میخواستم ببینم راهی هست که بتونم شکایت کنم و نتیجه بگیرم

     14. محمدی says:

      اینجانب از یک کارگزاری طی قراردادی تعدادی سهام به مبلغ چهار میلیارد رو به عنوان سهام اعتباری دریافت نمودم و در حال معامله و خرید و فروش بودم که یکباره کارگزاری سهام اعتباری تخصیص یافته به اینجانب رو فروخت و به بنده خسارت وارد کرد و بدون اینکه قبلش اخطاری بدهد و اینجانب اساسا طبق قرارداد سهام اعتباری اختصاص یافته تخلفی مرتکب نشدم .حالا تکلیف بنده چیست ؟

     15. زمانی says:

      بنده یک میلیارد پانصد میلیون به برادرزنم دادم تا در بورس سرمایه گذاری کنه بعد از یک مدت که بورس افت کرد سرمایه من رو برد تو ارز دیجیتال و گفت اینجا خوبه
      اونجا حالت سلر میفروخت و تو اوج میخرید و تو نازل ترین میفروخت و الان پول منو نمیده چه اقدامی میتونم انجام بدم

     16. همت says:

      سلام .من با چند نفر برای سبد گردانی قرارداد بستم و البته به صورتی کتبی قرارداد منعقد کردم و براشون سبد گردانی کنم ولی خب تو ضرر بورس افتادن الان از من شکایت خیانت در امانت بورس و کلاهبرداری بورسی و تحصیل مال نامشروع بورس کردن .چیکار کنم

      • ادمین says:

       سلام خدمت شما دوست عزیز اگه همچنان زمان قرارداد به اتمام نرسیده میتونیم از شما دفاع کنیم برای تماس با وکیل بورس با ما تماس بگیرید

     17. بیژن فربود says:

      سلام
      من به دلیل تغییرات قیمتی در نرخ خوراک گاز و همچینی یوتیلیتی پتروشیمی که غیر متعارف بوده در سال 1400 و نرخ گاز بیش از 2 برابر و نرخ یوتیلیتی بیش از 2.5 برابر شده به شدت متضرر شدم در یک سهم پتروشیمی متانول ساز.
      آیا این مورد امکان پیگیری و طرح شکایت داره؟

     18. کارگزاری says:

      من خواستم سال ۹۹ مجوز کارگزاری بورس بگیرم اما خوردیم به قضیه کرونا و یه سری مشکلات ونتونستم مجوز بگیرم وتو این مدت که یه مکان اجاره کردم بدون خبرم برام کد کارگاه زدن و جریمه زدن و بعد تقریبا دوسال این جریمه ۳ برابر شده و حسابم مسدود کردن و رفتم اعتراض کنم و گفتن چون بیش از یک ماه گذشته حق اعتراض نداری

     19. زارع says:

      من سال ۹۹ تو بورس بابت خرید یه سهمی ، ۷۰۰ میلیون ضرر کردم
      میتونم شکایت کنم؟

     دیدگاهتان را بنویسید

     نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *