وکیل ثبتی

امور ثبتی و مشکلات ان یکی از بزرگترین و پیچیده ترین مشکلات حقوقی میباشد . ناظر قانونی امور ثبتی در ایران سازمان ثبت و اسناد کشور است که تشکیل ان به دوره حکومت قاجار مربوط میشود . این سازمان وابسطه به قوه قضاییه هست ، از زیرمجموعه های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور میتوان به دفاتر اسناد رسمی و دفاتر رسمی ازدواج و طلاق اشاره کرد .

وکیل امور ثبتی کیست ؟

وکیل ثبتی فردی است که با قوانین و ایین نامه های ثبتی و حقوقی اشنایی داشته باشد ؛ در صورتی که فردی به وکیل ثبتی احتیاج داشته باشد میتواند با حضور در دفاتر اسناد رسمی کشور از وکلا ثبتی حاضر برای امور خود کمک و مشاوره دریافت کند .
روش دیگر این است که موکل برای امور ثبتی خود به یک وکیل دادگستری که پروانه وکالت نیز دارد برای انجام امور ثبتی جهت رفع مشکلات و مراجعه به ادارات و دفاتر اسناد رسمی به روش قانونی وکالت بدهد .
وکلای ثبتی از روی تسلطی که به امور و قوانین ثبتی دارند پرونده ها و دعاوی ثبتی را دریافت و پیگیری خواهند کرد و مشکلات را رفع خواهند کرد . سند رسمی از جمله اسنادی میباشد که در دفاتر اسناد رسمی ثبت خواهد شد ؛ که اعتیار دارد و همچنین لازم الاجرا است . سند رسمی در برابر طرفین و اشخاص ثالث دارای اعتبار خواهد بود و چنانچه فردی به ان اعتراضی داشته باشد باید ادعای جعل کند . وکیل ثبتی وظیفه دارد تا مشکلات و اختلافات ثبتی را و همچنین امور مرتبط با اجرای و وصول مهریه و چک را مورد پیگیری قرار دهد .
از طرفی شاخه ثبت یکی از مهمترین گرایشات حقوق میباشد ، در اینجا منظور ثبت اسناد و املاک میباشد که طبق قوانین و شرایط خاصی این دعاوی بررسی و پیگیری میشوند . به همین منظور یک وکیل ثبتی متخصص لازم است تا اشراف کامل به قوانین و ایین نامه های اجرایی و جزئیات این گونه مسائل و پرونده ها داشته باشد .
گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در تمامی ضمینه ها و دعاوی ثبتی با بهترین وکیل ثبتی همراه شما خواهد بود.

امور ثبتی چیست ؟

سازمان ثبت اسناد و املاک تاریخچه تشکیل ان به دوره قاجار برمیگردد ؛ با پیشرفت امور ثبتی لاجرم مشکلاتی در این امور پیش می اید که به همین واسطه وکیل هاییمتخصص بهبررسی و پیگیری در زیمنه امور ثبتی میپردازند و حقوق موکلان را حفظ میکنند .
سازمان ثبت اسناد و املاک تحت نظر قوه قضاییه میباشد و انواع خدمات ثبتی و تعیین حدود و مشخصات املاک و انواع خدمات ثبتی از وظایف این سازمان است ، در راستای این خدمات معاملات را سهل میکنند و بازرسی و نظارت و تصحیح قانون و مقررات و تطابق اینها با قوانین پایه و استاندارد ها را انجام میدهند ؛ اگاه سازی و اطلاع رسانی همچنین تنظیم اسناد و ثبت شرکت ها و اختراعات و ادارات و مضاف بر اینها ثبت برند و …. وظایف این سازمان میباشد .
وکیل ثبتی
موارد که گروه حقوقی رضاعبدالمحمد شمارا همراهی میکند.

بهترین وکیل امور ثبتی تهران

ایین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا در تاریخ اسفند 1398 مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت که قسمت هایی از ان تغییر کرد . وکیل امور ثبتی میبایست تا با استفاده از دانش و تسلط و تجربه خود تمام تلاش را برای دریافت و حفظ حق موکلانش انجام دهد .
در دعاوی امور ثبتی اموال مشاع و افراز و تعارض بیشترین دعاوی در خصوص صدور اسناد را به خود اختصاص داده اند ، و ما در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی را برای شما بازگو کنیم
یکی از کار ها و وظایفی که وکیل ثبت برند دارد ثبت برند است برای اطلاعات بیشتر در ضمینه وکیل ثبت برند مطلب مربوط را مطالعه فرمایید.
ادامه مطلب
وکیل ثبت برند

طریقه رسیدگی به دعاوی ثبتی چگونه بوده و مراجع صالح رسیدگی کدام سازمان دولتی می باشد؟

همانطور که سازمان ثبت املاک و اسناد کشور زیر نظر وزارت دادگستری می باشد در نتیجه رسیدگی به هرگونه اعتراضات در حوزه امور ثبتی به وسیله این وزارت پیگیری خواهد شد. به جهت اعتراض به هرگونه مشکلات ثبت ملک می بایستی به محاکم عمومی دادگستری درخواست بدهید و آنها حق رسیدگی به این پروسه را خواهند داشت. به نکته نیز توجه داشته باشید که طبق ماده 25 قانون رسیدگی به دعاوی ثبتی در قانون اساسی کشور، اجازه رسیدگی به پرونده های ثبتی با شرایط خاص در صلاحیت هیئت نظارت و شورای عالی ثبت نیز هست که البته تشخیص این امر بر عهده وزارت دادگستری می باشد. دعاوی ثبتی در رابطه با املاک که شامل اعتراضات می باشند
• درخواست ثبت ملک یا اعتراض به ثبت ملک
• اعتراض به ابطال یک سند ملکی رسمی و یا به ماهیت غیر قانونی این سند زیرا خارج از وظایف کارمندان اداره ثبت تنظیم گردیده شد است
• هر گونه شکایت مبنی بر حقوق ارتفاقی ملک و یا مجهول بودن ضوابط اصلی تنظیم سند
دعاوی ثبتی در رابطه با ثبت اسناد که شامل اعتراضات می باشند
• تمامی امور در حیطه شناسنامه از جمله موارد ثبت تولد، اصلاح و تغییر نام فرد، حذف نام همسر از شناسنامه در صورت جدایی، تغییرات مربوط به سن و رفع ممنوع الخروج بودن موکل حقیقی
• امور مربوط به ثبت اختراع نیز در این بخش بررسی می شود: اعتراض به ثبت اختراع یا ثبت نماد و نشان تجاری، اصلاح سند در صورت وجود اشتباه در این حیطه و همچنین درخواست صدور انواع سند مالکیت و فروش و ثبت موارد مشاع یا اصلاحیه در این بخش قرار می گیرند.
• اعتراض به کلیه امور اجراییه یا ابطالیه اجراییه ثبتی اسناد لازم الاجرا می تواند از جمله دعاوی ثبتی باشد.

ارائه اعتراض توسط وکیل ثبتی

یک وکیل ثبتی از آغاز تا اتمام جریانات پرونده های مختلف در کنار موکلش هست و شرایط مهم حقوقی را برای او شرح می دهد: هر فرد نسبت به ملک مورد ثبت اعتراضي داشته باشد بایستی از تاريخ نشر اولين اعلان نوبتي تا ۹۰ روز اقامه دعوي بکند عرض حال مزبور ‌مستقيما باداره يا دايره يا شعبه ثبتي كه در ضمن اعلان نوبتي معين شده می باشد ارائه مي ‌شود در مقابل عرض حال می بایستی رسيد داده شود در حالتی كه‌ عرضحال در مدت قانوني داده شده باشد اداره ثبت آن را نزد محقق ثبت و يا دفتر محكمة كه مرجع رسيدگي می باشد ارسال می کند اگر اداره ثبت‌ تشخيص دهد كه عرض حال خارج از مدت داده شده كتبا نظر خود را اظهار خواهد كرد و حكم محكمه ابتداي محل اطلاع مي‌ دهد تا حاكم مزبور در ‌جلسه اداري موافق نظامنامه وزارت عدليه رسيدگي كرده راي دهد راي حاكم محكمه ابتداي در اين موضوع قاطع استهرگاه راجع به ملك مورد تقاضاي ثبت بين تقاضا كننده و ديگري قبل از انتشار اولين اعلان نوبتی دعوای اقامه شده و در جريان باشد ‌كسيكه طرف دعوي يا تقاضا كننده است بايد از تاريخ نشر اولين اعلان نوبتي تا ۹۰ روز تصديق محكمه را مشعر بجريان دعوي باداره ثبت تسليم‌ نمايد و الا حق او ساقط خواهد شد.
قطعا در ضمینه وکیل ثبتی با یک وکیل حقوقی متخصص مشورت داشته باشید .
وظایف وکیل ثبتی
جدای از ارائه مشاوره در تمامی امور ثبتی یک وکیل ثبتی تشکیل پرونده ها و ارائه دادخواست ها و ثبت برند و ارائه دادخواستو بقیه امور مربوط به ثبت در مجموعه وظایف وکیل ثبتی خواهد بود .
چه کارهایی را وکیل امور ثبتی انجام میدهد ؟
وکیل امور ثبتی میتواند از طرف موکل و طبق نظر وی به امور مانند ثبت ملک و اعیان و عرصه ملک اقداماتی را انجام دهد .
چرا به وکیل ثبتی نیاز داریم ؟
وکیل ثبتی متخصص میتواند به واسطه دانش و تجربه خود تمامی پرونده های ثبتی را پیگیری کند و با کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه و رفت و امد حقوق موکل خود را حفظ کند و پرونده ها را به نتیجه مطلوب برساند .
گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با در اختار داشتن وکلا مجرب در این زمینه میتواند مشاور شما در پرونده هایتان باشد .
راه های ارتباطی
⇐09121574297
راه های ارتباطی
⇐09121574297

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *