وکیل خانواده

وکیل خانواده
آنچه خواهید خواند :

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده معمولا در پیدا کردن راه حل برای مشکلات خانوادگی نقش مهمی دارد. این مشکلات می توانند شامل ازدواج، والدین یا … باشند. این مقاله درباره شرح مشاغل وکیل خانواده مقدمه ای بر این موقعیت حقوقی کلیدی، شامل مسئولیت ها، الزامات و پاداش های این نقش را ارائه می دهد.

 

مسائل مهم در دعاوی حقوقی خانواده

 

وظایف وکیل خانواده

 

 

گروه حقوقی رضا عبدالمحمد در تمامی دعاوی خانواده با بهترین وکیل مهریه و طلاق همراه شما خواهد بود.

 

حوزه فعالیتی وکیل خانواده

وکیل خانواده (که یک وکیل پایه یک دادگستری است) مسئول رسیدگی به مسائل حقوقی هستند که بین اعضای یک خانواده به وجود می آید. آن ها در پرونده های مشاجره آمیز در مورد طلاق و خشونت خانگی به عنوان وکالت در دادگاه حضور دارند، اما همچنین بر املاک خانواده نظارت می کنند و در زمینه هایی مانند فرزندخواندگی و سرپرستی مشاوره می دهند. حقوق خانواده یک حوزه عملی در مورد مسائل حقوقی و روابط داخلی بین اعضای خانواده است. بیشتر قوانین خانواده مربوط به مشارکت های زناشویی، مدنی و داخلی و همچنین خاتمه این روابط است، از جمله مواردی است که در بالا با تعدادی از آن ها آشنا شدید وکلای خانواده با طیف وسیعی از مشتریان از جمله افراد آسیب پذیر مانند کودکان و افراد مسن کار می کنند و در مورد گزینه ها و حقوق خود به آن ها مشاوره می دهند.
تیم حقوقی دکتر رضا عبدالمحمد با بهترین وکیل خانواده در تهران آماده پاسخگویی به مشکلات دعاوی خانوادگی شما به صورت حضوری و آنلاین می باشد.

 

چرا به وکیل خانواده نیاز داریم؟

مسائل و دعاوی حقوقی خانواده مانند جهیزیه، طلاق و … در دادگاه های خانواده انجام می شود و با سروکار داشتن با مسائل خاص خانوادگی حتما باید با دفاتر مورد اطمینان و به طبع با وکلای مورد اطمینان باید مشکلات خود را در میان بگذارند. مسائل دعاوی خانوادگی به دلیل اینکه در دادگاه ها پرونده های زیادی را به خود اختصاص داده است این زمینه را برای افراد فرصت طلب و سود جو فراهم می کنند تا خانواده و زوجین را که در ابتدای ازدواج خود و یا در شرایط سخت زندگی قرار گرفته اند و یا از همه مهمتر با داشتن مهریه ی بالای زوجه بسیار وسوسه انگیزی شود که طرف خود را به جای یک وکیل مجرب معرفی کند و از افراد کلاهبرداری کنند خیلی از مسائل و مشکلات هستند که بدون نیاز به حضور وکیل در دادگاه باشد شایدنیاز به هزینه کردن برای وکیل نباشد شاید داشتن یک شماره تلفن وکیل حقوقی یاشماره همراه وکیل خانواده بتواند در اسرع وقت مشکلشما ررا حل کند و اگر موضوع به حدی خیلی سخت شد که حتما باید در دادگاه طرح دعوا کند و نیاز به وکیل داشته باشید وکیل مربوطه بتواند در دادگاه برای شما طرح دعوا کند و حق شما دفاع کند. حتما از قبل دادگاه و یا سخت تر شدن مشکل و دعاوی خود با وکیل مربوطه صحبت کنید و یا از مشاور مربوطه اطلاعات لازم را دریافت کنید و شاید پیشگیری بتواند بهتر مشکلات شما را بهبود ببخشد.

وظایف وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده می تواند در موارد مختلف بسیار متفاوت باشد. با این حال، مسئولیت های کلیدی وکیل خانواده معمولاً شامل موارد زیر است:

  • تلاش برای حل دعاوی پیچیده و دستیابی به حل و فصل خارج از دادگاه از طریق حل اختلاف جایگزین.
  • اگر نمی توان به توافق رسید، پرونده را در دادگاه به نمایندگی از موکلین خود انجام و کلیه وظایف مربوط به حل اختلاف یا وکلای دادخواهی اجرا شوند.
  • تهیه، مذاکره و بررسی اسناد دادگاه مانند شکایات یا اظهارات شهود.
  • برقراری ارتباط با سایر متخصصان از جمله روانشناسان، پزشکان، مددکاران اجتماعی و افسران پلیس.
  • تحقیق در مورد موارد تاریخی که شباهت زیادی به پرونده های جاری شما دارد.
  • بررسی و ارزیابی هرگونه شواهدی که ممکن است برای مشتریان شما مفید واقع شود.

 

وکیل خانواده

 

ویژگی وکیل خانواده

وکیل خانواده باید اطلاعات، دانش، هوشمندی و تجربه حقوقی بسیار بالا و کافی دارا باشد، شناخت آنها نسبت رویه دادگاه های بدوی، تجدیدنظر و دیوان عالی کشور اهمیت بالایی خواهد داشت و همچنین به رویه قضایی هم باید آگاهی و تسلط بالایی داشته باشد. گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با دراختیار داشتن وکیل خانواده مجرب و متخصص در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
در گام نخست وکیل خانواده با بررسی تمامی جوانب پرونده و نکات آن پیش بینی ها را به اطلاع موکل خود خواهد رساند. وکیل خانواده در گام نخست تلاش برای صلح و سازش میان زوجین می کند. در انتها اگر شرایط برای صلح و سازش مساعد نباشد برای طرح دعوا اقدام خواهد کرد و در همه مراحل با ارائه مشاوره دقیق و مناسب پرونده ی مورد بحث را در کم ترین زمان ممکن با کسب مناسب ترین نتیجه به پایان خواهد رساند. از همین رو با انتخاب وکیل مجرب و متخصص روند پیشرفت پرونده و احتمال موفقیت در پرونده افزایش میابد.

 

اهمیت مشاوره با وکیل خانواده

تمامی افراد حساسیت و قدرت کلمات را دانسته و نسبت به آن ها آگاهی دارند. از کلمات به منظور انتقال مفاهیم و ارتباط گرفتن استفاده خواهد شد. اکنون در این لحظه باید به این فکر کنید که این کلمات می توانند در دادگاه و در مقابل قاضی از حقوق شما دفاع کنند، در صورتی که این را با پیچیدگی، دشواری و تخصصی بودن مباحث حقوقی مورد سنجش قرار دهید درک می کنید که امر بسیار دشواری است.
تمامی افراد از تخصصی بودن مباحث حقوقی آگاهی داریم و به این دلیل است که احتیاج به وکیل خانواده مجرب و با تجربه خواهند داشت. وکلا همانند راهنما افراد در همه دعاوی و دادگاه ها هستند. آن ها با تمام وجود و با دانش و تخصص از موکلان خود در مقابل هر ناحقی و پایمال کردن حقوق افراد دفاع خواهند کرد.

 

وکیل خانواده یا وکیل طلاق

وکیل خانواده باید در راستای صلح و سازش زوجین باشد؛ اما در انتها چنانچه موکل تقاضای طلاق داشته باشد، وکیل دادگستری می بایست در مناسب ترین و کوتاه ترین حالت، پروسه را برای اجرای طلاق طی کند. ادامه دار شدن پروسه طلاق، ممکن است آسیب های روانی و فکری به افراد وارد کند. با این حال در این میان امکان دارد که طرف مقابل در مقابل گرفتن و یا دادن طلاق مقاومت به خرج دهد که کار وکیل را چند برابر دشوار تر خواهد کرد. مضاف بر تمام این موارد آسیب ها و ضررهای مالی که در این میان اتفاق می افتد جبران ناپذیر می باشند و در مواقعی امکان دارد که تا سالها بعد از طلاق، خاطرات بد این پروسه شرایط سختی را برای افراد ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =