• وکیل تغییر جنسیت

  تغییر جنسیت؟

  عمل تغییر جنسیت،در دو شکل از مرد به زن واز زن به مرد، یک فرآیند پیچیده، شامل مراحل ارزیابی‌های روان‌پزشکی، روان‎‌درمانی، هورمون‌درمانی و درنهایت عمل جراحی می باشد. تغییر جنسیت، نوعی جراحی بدون برگشت می باشد ، در نتیجه اشخاصی که میخواهند اقدام به عمل جراحی کنند، می بایست با آگاهب کامل جوانب آن‌ را درنظر بگیرند. در این صفحه شما را عمل تغییر جنسیت، روش‌های انجام آن، بیشتر آشنا می‌شویم.

  شرایط تغییر جنسیت

  • داشتن حداقل ۱۸ سال سن برای شروع کار های ادارای و حقوقی
  • مجرد بودن متقاضی تغییر جنسیت
  • اثبات واجد بودن تمایلات و جسمانی متقاضی با جنس مخالف
  • اثبات سلامتی روانی و جسمانیمتقاضی
  • اثبات عقیم بودن متقاضی
  • گروه حقوقی رضا عبد المحمد همراه شما در تمامی ضمینه ها و دعاوی تغییر جنسیت با بهترین وکیل تغییر جنسیت خواهد بود
   وکیل تغییر جنسیت

   چرا وکیل برای تغییر جنسیت؟

   بسیاری از ترنس ها به دلیل رفتار اشتباه و نادرست افراد منزوی هستند و گاهی بر اثر فشار های موجود بر روی آنها دست به خودکشی میزنند چرا که هویت این افراد از هویت بیرونی این افراد جدا و متفاوت است و سن تشخیص این موضوع نیز متفاوت میباشد اگر چه ممکن است افراد جامعه اذیت و آزاری به ترنس ها نرسانند ولی این افراد متوجه تفاوت خود با جامعه و هم سن و سالان خود میشوند و این امر از نظر روحی به آنها اسیبی جدی وارد میکند
   وکیل تغییر جنسیت

   عمل تغییر جنسیت چیست؟

   جراحی تغییر جنسیت ، که برای تبدیل جنسیت افراد مبتلا به دیسفوریای جنسی، به جنسیت موردنظرشان صورت میگیرد .کسانی که مبتلا به دیسفوریا جنسی یا آشفتگی جنسی هستند، این احساس را دارند که در بدنی با جنسیت اشتباه به دنیا آمده‌اند. برای مثال، فردی که از نظر بیولوژیکی مرد است، بیشتر به‌عنوان یک زن شناخته می‌شود و یا بالعکس.جراحی، معمولا آخرین مرحله در روند تغییر جنسیت می باشد، اما باید توجه داشت، عمل تغییر جنسیت، جراحی بسیار سنگین و برگشت‌ناپذیری است که اقدام به انجام آن، در مراحل پایانی روند تغییر جنسیت نیز، اصلا ساده نمی باشد. در بسیاری از مواقع لازم هست، تا کسانی که قبلا، به‌عنوان مبتلا به آشفتگی جنسی تشخیص داده شده‌اند، تحت مشاوره قرار بگیرند تا آمادگی لازم جهت انجام عمل تغییر جنسیت مورد تایید قرار بگیرد.
   اشخاص بیمار در ابتدا تحت هورمون درمانی خواهند گرفت. هورمون‌‌درمانی با خاموش و سرکوب کردن صفات ثانویه جنسی، منجر می‌شود، تا شخص بیمار به آشفتگی جنسی، بیشتر نزدیک خصوصیاتجنس موردنظر خود به‌نظر برسد. به عنوان نمونه، مصرف کردن آندروژن‌ها در زنان،موجب رشد موهای صورت شده، یا مصرف استروژن و داروهای ضد آندروژن در مردان، موجب به وجود آمدن خصوصیات زنانه می‌شود.
   برخی اوقات از بیماران خواسته می‌شود، که قبل از انجام جراحی، بازه زمانی یک ساله را، در قالب جنسیتی که در نظر دارند، زندگی کنند. ، ممکن است، یک مرد مبتلا به دیسفوریای جنسی، اقدام به پوشیدن لباس زنانه کرده، نام خود را عوض می کند، و از ضمایر مونث برای خطاب قرار دادن خود در گفتگوها استفاده می کند.

   تفاوت‌های میان عمل تغییر جنسیت در زنان و مردان

   عمل تغییر جنسیت، خود شامل چندین جراحی است. در عمل تغییر جنسیت مرد به زن، بیضه‌ها و آلت تناسلی برداشته شده، همچنین غده پروستات نیز، در بیشتر موارد برداشته می شود. در مرجله بعد، از بافت آلت تناسلی، برایتشکیل واژن و کلیتوریس استفاده خواهد شد. و همینطور از اسکروتوم، برای ساخت لب‌های اطراف واژن استفاده می‌شود. همچنین مجرای ادراری، که مسئولیت دفع کردن ادرار از مثانه را به عهده دارد، نیزکوتاه‌تر می شود. تعداد زیادی از مردان مبتلا به دیسفوریای جنسی، علاوه‌ بر جراحی ناحیه تناسلی، جراحی زنانه‌سازی برخی نواحی بدن، مانند: تزریق ژل به لب‌ها، بینی و غیره را انجام می‌دهند. عمل تغییر جنیست از زن به مرد،بسیار سخت تر و پر هزینه تر می باشد. پستان‌ها و ارگان‌های سیستم تولید مثلی زنانه، از جمله تخمدان‌ها و رحم برداشته شده و دهانه واژن بسته خواهد. آلت تناسلی مرد و کیسه بیضه را نیز می بایستاز بافت دیگری، مثل: روده ساخته شود. در دیگر موارد ، از کاشت آلت تناسلی استفاده خواهد شد. مجرای ادرار نیز بایستی کشیده شود، تا شخص بیمار بعد از تغیییر جنسیت، بتواند در حالت ایستاده نیز، ادرار بکند.
   پس از عمل جراحی برای بسیاری از بیماران روان درمانی توصیه می شود ، به دلیل اینکه تا به وجود آمدن سازگاری با بدن و سبک زندگی جدید خود ممکن است مشکلات زیادی به وجود بی آید.البته خیلی از اشخاص نیازی به انجام دادن عمل تغییر جنسیت نمی بینند و به همان شکل در زندگی خود به عنوان جنس مخالف رضایت دارند. سایرین نیز تنها با استفاده از هورمون درمانی به رضایت مد نظر خود می رسند.

   اعطای وکالت به وکیل تغییر جنسیت

   برای گرفتن اذن تغییر جنسیت از دادگاه می توان به وکیل متخصص مراجعه نمود ، وکیل تطبیق جنسیت با احاطه حقوقی که بر روند اخذ مجوز دارد دادخواستی با این موضوع به دادگاه دارای صلاحیتتقدیم نموده و در تمام مراحل رسیدگی حضور خواهد داشت . مشخصا احتمال اخذ اذن تغییرجنسیت با داشتن وکیل خیلی بیشتر از وقتی می باشد که فرد بدون وکیل اقدام به ارائه دادخواست می کند.افرادی که خواهان اذن تغییر جنسیت می باشند میتوانند انجام این امور را بهیک وکیل کارشناس بسپارند تا به یک نتیجه مطمعن در پایان دادگاه برسند. گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با داشتن تجربه و شناخت مورد نیاز میتواند به بهترین شکل در این مسسیر کنار شما عزیزان باشد با ما تماس بگیرید.

   وکیل تغییر جنسیت

   استفاده از یک مشاوره حقوقی تغییر جنسیت یا یک مشاوره حقوقی این امکان را برای شما فراهم میکند تا از یک فرد کارشناس و خبره در زمینه مسائل حقوقی ترنس ها و تراجنسیتی ها کمک بگیرید و فرآیند های حقوقی را به سریع ترین و بهترین شکل ممکن جلو ببرید.
   ابتدا لازم هست برای گرفتن اجازه صدور شناسنامه جدید می بایست شناسنامه قدیم باطل بشود.بعد از آن مراجعه به دادگاه خانواده برای طرح دادخواست تغییر جنسیت می باشد.در مرحله بعد نیز مراجعه به پزشک قانونی و تست دادن و انجام ازمایش های لازم ،در آخر دادگاه مجوز تغییر جنسیت را صادر خواهد کرد.چون فرآیند تغییر جنسیت یک پروسه زمان بر و همچنین مملو از مسائل حقوقی است یک وکیل‌ تغییر جنسیت تهران با داشتن شناخت و تجربه در این حوزه و همچنین آگاهی کامل از قوانین مربوطه میتواند بدون پیش آمدن مشکل کلیه امور حقوقی را برای شما به نتیجه برساند.
   وکیل تغییر جنسیت
   این نکته را در نظر داشته باشید که اگر نتوانستید این اجازه را بگیرید و دعوای شما رد شد، بهترین وکیل تغیرجنسیت به شما در این مرحله نیز کمک می کند. از آنجا که دادخواست تغییر جنسیت یک دعوای غیر مالی می باشد، امکان تجدید نظر خواهی در آن وجود دارد.الزام برخورداری از خدمات حقوقی وکیل خانواده از آن جا ناشی می شود که متاسفانه در کشور ما در رابطه با این موضوع به قدرلازم مواد قانونی وجود ندارد.
   حال متوجه می شویم که وکیل متخصص تغییر جنسیت یا اصطلاح غلط وکیل دو جنسه ها برای به نتیجه رسیدن فرآیند قانونی تطبیق جنسیت، با چه مشکلاتی مواجه می باشند. و تا چه حد می بایستی تلاش بکند تا بتواند روندهای قانونی را در هر مرحله، منطبق با قانون طی نماید. تا شرایطی به وجود بی آید که حقوق موکلش پایمال نشود. مشخصا ما به نسبت اینکه شهرها کوچکتر شوند کار سختر و دشوارتری را خواهیم داشت همچنین اگرتابو هایی وجود داشته باشد.
   مطالب مرتبط با وکیل تغییر جنسیت
   مشکلات حقوقی ترنس ها
   ادامه مطالب
   مشکلات حقوقی ترنس ها

   تغییر جنسیت در ایران

   در ایران سالانه طبق آمار سازمان پزشکی کشور 270 میلیون ایرانی تغییر جنسیت می دهند.بر اساس آمار گفته شده هر سال به این آمار افزوده می شود و اشخاص زیادی خواهان عمل تغییر جنسیت می باشند.
   طبق آمارهای رسمی از سال 1385 تا 1389 بیش از یک هزار و 366 نفر مجوز تغییر جنسیت در ایران را اخذ کرده اند که از بین آنها 56 درصد قصد تغییر به جنس مؤنث و 44 درصد قصد میخواهند تغییر جنسیت مرد بدهند.

   وضعیت حقوقی ترنس ها در ایران

   تراجنسی یک اصطلاح می باشد که برای یک جمع استفاده می شود و شامل طیف گسترده‌ای از هویت‌ها و تجربه‌ها شامل زن به مرد ترانس سکشوال، مرد به زن ترانس سکشوال، زنانه پوش‌ها و.. را در برمی‌گیرد.تراجنس ها در خانواده خود و جامعه با آزار و اذیت‌های بسیار شدیدی مواجه می شوند، اما با این وجود، از حمایت قانونی برخوردار نمی باشند.متاسفانه در قوانین ما از مبتلایان به این اختلال و وضعیت حقوقی آنها قبل وپس از تغییر جنسیت سخنی به میان نیامده و مسائل حقوقی مانند وضعیت ازدواج سابق بر تغییر جنسیت، سهم‌الارث و… مربوط به این افراد نامشخص می باشد.و فقط در قانون حمایت از خانواده که در سال 1391دادگاه صالح به تصویب رسیده برای رسیدگی به درخواست صدور مجوز برای تغییر جنسیت، دادگاه خانواده می‌باشد.
   اگر قصد تغییر جنسیت دارید بهتر است به مراحل زیر یک نگاهی بی اندازید:
   • مجوز تغییر جنسیت و غیر ترافعی بودن درخواست مربوط به آن
   • لزوم اخذ مجوز لازم از دادگاه خانواده برای انجام این عمل
   • اخذ نظریه پزشکی قانونی و بررسی اوضاع و احوال پس از تحقیق از شخص متقاضی توسط دادگاه
   • غیر مالی و قابل تجدید نظر بودن رای صادره
   • در صورت وقوع جرم قابلیت پیگیری دارد. تعقیب کیفری فرد پس از تغییر جنسیت به خاطر انجام عملی که از مصادیق مجرمانه ماده 638 قانون مجازات اسلامی.
   در فرض بزهکاری این افراد نیز وضعیت بسیار مبهم و پیچیده می باشد. اشخاص ترنس سکشوالقبل از اینکهعمل جراحی را انجام دهندمی بایست با ظاهر فعلی‌شان حاضربشوند زیرا اگر این فرد مرتکب جرم شود تا تعیین تکلیف پرونده اگر در بازداشت به سر ببرند، در بازداشت گاهی نگهداری خواهند شد که با جنسیت حقیقی آن‌ها منافات دارد. دیدگاه‌های تبعیض آمیزی نیز وجود دارند که ممکن است بر تصمیمات مرتبط با نگهداری پیش از محاکمه و مجازات‌های حبس تأثیر بگذارد.
   بر اساس ماده 37 قانون اساسی کشور، اصل بر برایت می باشد و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت بگردد.
   اگر مطلب را به اینجای کار خوانده باشید متوجه میشوید که به یک وکیل ترنس ها خبره نیاز دارید گروه حقوقی رضا عبدالمحمد در این راه همراه شما خواهد بود.

   اصلاح شناسنامه بعد از تغییر جنسی

   به دلایل مختلف ممکن است فردی نیاز به تغییر یا اصلاح مندرجات شناسنامه خود پیدا کند.از این درخواست تحت عناوین اصلاح شناسنامه، تغییر شناسنامه، ابطال شناسنامه، تغییر نام، تغییر نام خانوادگی، تغییر سن، کاهش سن و افزایش سن، یاد می شود.به طور کلی مواردی که در شناسنامه مطابق رویه معمول قابل اصلاح و تغییر است عبارتند از : تاریخ تولد، نام، نام خانوادگی، نام پدر و مادر که البته از نظر نگارنده هر چند که متداول نیست ولی تغییر محل تولد و سایر مندرجات شناسنامه هم در صورت وجود دلیل قطعی امکانپذیر است.برای اصلاح و تغییر مندرجات شناسنامه افراد، انگیزه های مختلفی دارند مثلا در مورد سن عموما با دو انگیزه مواجه می شویم؛ یکی واقعی کردن سنی که قبلا به غلط ثبت شده و دوم انگیزه هایی مثل قصد مهاجرت یا تحصیل یا عضویت در تیم های ورزشی.همچنین در مورد نام ، عدم رضایت از نام مذکور در سند سجلی یا متفاوت بودن اعتقادات و افکارفرد با خانواده هایی که که به انگیزه های مذهبی آن نام را نهادند یا داشتن معانی بد و مذموم و در نهایت دو اسمه بودن و نیز مشابهت و فراوانی.در کنار همه اینها یک دلیل بسیار فراگیر برای تغییر نام مسئله تغییر جنسیت می باشد که باعث می شود افراد پس از طی مراحل قانونی و پزشکی تغییر جنسیت در نهایت به اصلاح نام مندرج در شناسنامه خود بپردازند.
   همانطور که این قسمت نشان داد باید با یک وکیل حقوقی مجرب در مورد مواردی چون تغییر نام شناسنامه و تغییر سن شناسنامه صحبت و مشورت داشته باشید .

   مشکلات تغییر جنسیت

   ارتباط تغییر جنسیت با نکاح

   در شرایطی که یکی از زوجین عمل تغییر جنسیت را انجام دهد نکاح باطل می باشد به دلیل اینکه بر اساس قوانین شرعی نکاح مرد با مرد و زن با زن ممکن نمی باشد. ولی خب در شرایطی نیز پس از تغییر جنسیت در هر دو شکل برخی اعتقاد دارند ازدواج به همان شکل قبلی ادامه خواهد یافت و حقیقت ازدواج اطفال زوجیت نسبت به یکدیگر می باشد. به نقل قول از حضرت امام خمینی (ره) آنها می بایستی دوباره ازدواج کنند و زوجه فعلی بعد از انجام عمل نمی‌توانند با فرد دیگری ازدواج کنند مگر اینکه بین او و زوج فعلی طلاق انجام بگیرد.
   حالت دوم این می باشد که نکاح آنها باطل می باشد و تحمیل کردن تعهدات امری است که هیچ کدام از آنها آن را قصد کرده اند.
   آثار تغییر جنسیت بر مهریه زوجهدر صورتی که زوجه عمل تغییر جنسیت را انجام دهد برای مهریه سه نظریه وارد است:
   • نظریه عدم استحقاق مهریه.
   • نظریه استحقاق تمام مهریه.
   • نظریه استحقاق تمام مهریه در صورت عمل زناشویی و نصف آن در صورت عدم عمل زناشویی.

   اثر تغییر جنسیت نسبت به ارث فرزندان از والدین یا والدین از فرزندان خویش

   در شرایطی که والدین فوت کرده اند ،شخصی که عمل تغییر جنسیت را انجام داده است با جنسیتی که در حال حاضر دارد از والدین خود به ارث خواهد برد به معنی این می باشدکه اگر تغییر جنسیت به جنس پسر داده باشد پسر فعلی به شکل دوبرابر دختر از ارث بهره مند می شود و در شرایط بر عکس نیز به همین شکل.
   اما در حالتی که اگر والدین تغییر جنسیت داده باشند به عنوان مثال پدر به زن تغییر جنسیت بدهد و یا مادر به مرد تغییر جنسیت بدهد شود دو حالت در رابطه توارث به وجود خواهد آمد.
   • یا به صورت کامل رابطه توارث قطع می شود و والدین تغییر جنسیت داده از ارث بهره نمی‌برند .
   • یا رابطه توارث دوام می‌یابد و پدر به اندازه دو ثلث ارث می برد جدا از اینکه این که تغییر جنسیت داده باشد و همچنین مادر یک سوم ارث می برد.

   اثر تغییر جنسیت والدین بر ولایت

   • مادر به محض تغییر جنسیت پدر نمی شود و همچنان عنوان مادر را دارد و ولایت به او تعلق نخواهد گرفت.
   • در صورت تغییر جنسیت پدر به زن دو حالت وجود دارد ۱ سقوط ولایت ۲ بقای ولایت.
   به این نکته حتما توجه داشته باشید که اگر تغییر جنسیت بر فرزند اثر منفی نگذارد آسیبی به وی نرسد ولایت ساقط نمی‌شود ولی اگر باعث صدمه کودک شود ولایت ساقط خواهد شد. نکته قابل توجه دیگر اثر تغییر جنسیت بر دیه فردمی باشد بحث دیگری که وجود دارد این می باشد که دیه شخصی که تغییر جنسیت داده است برطبق جنسیت فعلی او محاسبه خواهد شد. به طور مثال اگر از مرد به زن باشد دیه آن نصف واگر تغییر از زن به مرد باشد دیه دوبرابر شده.

   وکیل تراجنسیتی ها

   فارغ از انکه تراجنسیتی ها عمل تطبیق و بازتایید جنسیت را انجام داده اند و یا خیر، در سال‌های گذشته به وسیله بخش بزرگی از مردم و همینطور مجامع رسمی و دولت‌ها جنسیت این افراد به عنوان یک زن و یا مرد پذیرفته شده در شرایطی که اینگونه نبوده.
   برای اینکه این افراد از حقوق قانونی در مدت زمان تطبیق جنسیت بهرمند باشند نیازمند گذراندن یک پروسه حقوقی و قانونی میباشند در این شرایط ضرورت استفاده از وکیل تراجنسیتی متخصص لازم میباشد .
   ضرورت بهرمندی از خدمات حقوقیلایحه دفاعیه تغییر جنسیت به این دلیل میباشد که متاسفانه در کشور ما در مورد این موضوع به میزان کافی مواد قانونی موجود نیست . تنها راه برای ورود وکیل تطبیق جنسیت به موضوع ، قانون خانواده میباشد . قانونگذار در بند 18 از ماده 4 قانون حمایت خانواده مصوب سال 1391 به عنوان یکی از وظایف 18 گانه ، به عنوان “تغییر جنسیت” اشاره کرده است . پس برابر قانون ، رسیدگی به این موضوع در صلاحیت دادگاه خانواده میباشد . با توجه به این مسائل معلوم می شود که وکیل نغییر جنسیت برای انجام پروسه قانونی تطبیق جنسیت ، با چه موانع و مشکلاتی مواجه میباشد ؛ و تا چه میزان باید تلاش کند تا بتواند پروسه های قانونی را در هر مرحله ، بر طبق قانون طی کند . تا در این مراحل اسیبی به حقوق موکلش نرسد . مشخص میباشد هرچه به سمت شهرهای کوچک برویم این روند دشوار تر و با مشکلات بیشتری همراه میباشد .
   راه های ارتباطی
   ⇐09121574297
   راه های ارتباطی
   ⇐09121574297
   چرا باید از وکیل تغییر جنسیت کمک بگیریم؟ وکیل تغییر جنسیت به شما در راه حقوقی این مسیر کمک خواهد کرد گفتنی است که میتوانید خودتان اینکار را انجام دهید

   میانگین امتیازات ۵ از ۵
   از مجموع ۶ رای

   15 thoughts on “وکیل تغییر جنسیت

   1. ترنس says:

    من یه ترنس متمایل به دختر بودم که حکم تغییر جنسیت گرفتم و پسر شدم حالا می خوام برای معافیت از خدمت از موضوع ترنس بودن استفاده نکنم
    ایا امکانش هست؟

   2. مهناز says:

    در خصوص پرونده اخذ تاییدیه دادگاه برای‌ ترنس و عمل تطبیق جنسیت مشاوره و اطلاعات لطف کنید‌ ممنون میشم

    • ادمین says:

     با سلام برای گروه حقوقی رضاعبدالمحمد آماده ارائه خدمات به شما در ضمینه وکیل تغییر جنسیت است

   3. ناشناس says:

    سلام وقت بخیر سوال من اینه که آیا هر کسی برای عمل به وکیل تغییر جنسیت نیاز داره یا خودشم می‌تونه کار انجام بده؟

    • ادمین says:

     با سلام امکان اینکه خودتان کار های قانونی این کار را انجام دهید وجود دارد وکیل تغییر جنسیت فرصا کار را برای شما اسان کرده و تمامی مراحل قانونی را برای شما انجام میدهد

   4. منا says:

    من حکم تغییر جنسیتم رو گرفتم ولی واسه عمل تخلیه بیضه می خوام برم خارج از کشور
    ایا امکانش هست

   5. مهنوش says:

    سلام بر شما جناب آقای عبدالمحمد , امیدوارم که حالتون بهتر از همیشه باشد , ببخشید مزاحم وقتتون شدم بنده یک عرضی را خدمت شما داشتم , پیج شمارا که نگاه کردم دیدم در خصوص افرادی که می‌خواهند طبیق جنسیت بدن مطلب گذاشته بودید , خواستم خدمتتون بگم که شما در این زمینه پرونده کار میکنید , باز هم ببخشید وقت شما را گرفتم به امیدیدار

    • ادمین says:

     با سلام و عرض خسته نباشید باعث افتخار ماست که پیج گروه مارو نگاه کردید گروه ما با افتخار بهترین وکیل تغییر جنسیت را داراست

   6. ناشناس says:

    با سلام و عرض خسته نباشید عمل تغییر جنسیت و انجام دادم ولی چجوری باید ثابت کنیم و پاسپورت و عوض کنیم

   7. آرمان says:

    سلام وقت بخیر
    عمل تغییر جنسیت در تهران آسان تر هست یا شهرستان

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *