آنچه خواهید خواند :
وکیل طلاق سهروری
چکیده مطالب : موسسه حقوقی وکیل رضا عبدالمحمد متخصص در پرونده های طلاق برای هماهنگی جلسات مشاور با بهترین وکیل طلاق در تهران ، از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید

وکیل طلاق

موسسه حقوقی وکیل رضا عبدالمحمد متخصص در پرونده های طلاق برای هماهنگی جلسات مشاور با بهترین وکیل طلاق در تهران ، از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید
وکیل طلاق سهروری

 

گاهی پروسه ی طلاق برای زوجین به قدری طولانی و اذیت کننده میشود که ترجیح میدهند بجای حضور در دادگاه و پیگیری دائم روند پرونده، انجام این امور را به وکیل باتجربه ای بسپارند تا دادخواست با کمترین دردسر تقدیم دادگاه شود و نتیجه به بهترین نحو حاصل گردد.

مدارک لازم برای درخواست طلاق

1

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه

2

اصل و کپی عقدنامه

3

گواهی عدم بارداری

مدت زمان

20 تا 25 روز کاری

پرداخت

توافقی واقساط

عدم حضور موکل

در هیچکدام از مراحل

پشتیبانی

به صورت 24 ساعته

هماهنگی با موکل

در تمام مراحل دادگاه

قرارداد وکالت

به صورت رسمی

تضمین

دفاع از حقوق موکل

ایرانیان خارج

رسیدگی بدون نیاز به حضور

تعدادی از نمونه قرارداد های موفق ما

در این مقاله در مورد درخواست طلاق از طرف زن یا طلاق از طرف مرد یا طلاق توافقی و شرایط طلاق در ایران خواهیم گفت.

گروه حقوقی رضاعبدالمحمد همراه شما در ضمینه های خانواده و دعاوی مربوط به طلاق همراه شماست

درخواست طلاق از طرف زوج(مرد):

قبل از شروع این مقاله باید بگوییم که به دعاوی پیچیده طلاق شما حتما به وکیل دعاوی طلاق نیاز خواهید داشت.

طبق م.۱۱۳۳ قانون مدنی اختیار طلاق با زوج است و بدون دلیل موجه دادخواست طلاق به طرفیت همسر را میتواند بدهد.عدم رضایت زن هم تاثیری در روند طلاق ندارد. رائی که دادگاه پس از دادخواست طلاق از طرف زوج صادر میکند گواهی عدم امکان سازش نام دارد. و زوج متقاضی طلاق ۳ ماه فرصت دارد تا برای اجرای رای دادگاه و ثبت آن به دفتر خانه رسمی طلاق مراجعه کند.در غیر این صورت رای صادره از درجه اعتبار ساقط میشود. در هر طلاقی مثل طلاق توافقی مراحل طلاق از طرف مرد یا طلاق از جانب زوجه بر طبق ماده ۲۹ ق. حمایت خانواده قاضی دادگاه خانواده مکلف است نسبت به مهریه ، اجرت المثل، نفقه، و حضانت فرزندان، ملاقات و نفقه آن ها تعیین تکلیف کند.‌ دادگاه مکلف است به هر یک از طرفین ابلاغ کند و از آنها بخواهد که داور معرفی کنند.
برای ارتباط با وکیل پایه یک برای طلاق توافقی با تماس بگیرید مطالب مربوط به وکیل پایه یک برای طلاق توافقی ۱- ازدواج مجدد مرد
۲-ملاقات فرزندان

درخواست طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد ؟

در ابتدا پس از ثبت درخواست طلاق از طرف مرد و تشکیل جلسه دادگاه زمان قطعیت حکم طلاق جهت مراجعه به دفترخانه و اجرای صیغه طلاق متفاوت است.
برای قطعیت حکم طلاق از طرف مرد باید یک مرحله را گذراند:مرحله 1  مرحله اصلی و اولیه و  صدور حکم است و اگر زن معترض شود به مرتبه تجدید نظر ارجاع  داده می شود.در صورتی که در این مرحله زوجه نیز به حکم مذکور اعتراض داشته باشد، پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع می شود و مجموع همه این موارد عموماً حدود یک سال طول می کشد.. در صورتی که زوجه در مرحله اولیه نسبت به صیغه طلاق اعتراضی نداشته باشد، ظرف 4 ماه پس از تقدیم دادخواست طلاق و صدور حکم طلاق، صیغه طلاق قطعی می شود.

مدارک لازم برای درخواست طلاق از طرف مرد چیست

مدارک لازم برای درخواست طلاق از طرف مرد که باید ارائه شود شامل
۱_ اصل شناسنامه و کارت ملی مرد
۲_‌اصل سند ازدواج
*نکته: در هیچ فرضی در دادخواست طلاق از طرف زوج حتی اگر رای غیابی باشد مهریه زن از بین نمی رود.در این باره میتوانید در صفحه مهریه بخوانیداگر نزدیکی واقع شود نصف مهریه تعلق میگیرد.
نوع طلاقی که مرد درخواست میکند رجعی است یعنی در مدت حدود ۳ ماه عده زوج میتواند در این مدت رجوع کند مگر اینکه زوجه یائسه یا باکره باشد که طلاق بائن است و مرد حق رجوع ندارد.اگر مردی ضمن عقد شرط تنصیف را بپذیرد علاوه بر مهریه درهنگام طلاق به درخواست زوج باید تا نصف اموال را که د ایام زناشویی بدست آورده به زوجه بدهد. اگر در اثنای رسیدگی به پرونده درخواست طلاق از طرف مرد زوجین توافق بر سر جدایی به حاصل کنند میتوان پرونده را با درخواست طرفین تبدیل به طلاق توافقی کرد. حقوق زوجه هم مواردی مثل شرط تنصیف اموال، مهریه،اجرت المثل، حضانت، نفقه، نحله

درخواست طلاق از طرف زوجه(زن):

مراحل درخواست طلاق از طرف زوجه
۱. عدم پرداخت نفقه از سوری همسر: م.۱۱۲۹ قانون مدنی در صورتی که زوجه بتواند امتناع شوهر از پرداخت نفقه و یا عجز او از پرداخت را در دادگاه ثابت کند دادگاه شوهر را مجبور به طلاق زوجه میکند اگر شوهر حکم را اجرا نکند خود دادگاه به طلاق زوجه اقدام میکند.
۲.عسر و حرج زوجه: م۱۱۳۰ قانون مدنی زوجه این حق را در صورتی که ادامه زندگی برای او با مشقت همراه باشد میتواند از دادگاه خانواده درخواست طلاق کند مثل ترک زندگی مشترک از سوی مرد،اعتیاد، محکومیت قطعی مرد به حبس به مدت ۵ سال، ضرب و شتم و بیماری صعب العلاج از مصادیق عسر و حرج هستند.
۳.غیبت زوج:م. ۱۰۲۹ قانون مدنی اگر مرد به مدت بیش از ۴ سال غیبت داشته باشد.
۴. وکالت بلاعزل طلاق داشتن زن
۵‌. سپردن کار طلاق به وکیل متخصص
شروط ۱۲ گانه در عقدنامه که درصورت وقوع هریک از آنها به تشخیص دادگاه زن وکیل در طلاق میشود و بدون موافقت شوهر با تجویز دادگاه صیغه طلاق جاری میشود:
۱.خودداری از پرداخت نفقه
۲.سوء رفتار غیر قابل تحمل شوهر
۳.بیماری صعب العلاج شوهر
۴.درصورتی که شوهر دیوانه باشد
۵.اشتغال شوهر به شغلی که به حیثیت و آبروی خانوادگی زن لطمه بزند
۶.محکومیت شوهر به مدت ۵سال حبس یا بیشتر
۷.اعتیاد شوهر
۸.چنانچه زوج ۶ ماه متوالی و ۹ ماه متناوب بدون عذر موجه ز ندگی را ترک کند
۹.محکومیت قطعی شوهر به ارتکاب جرم خلاف شئونات خانودگی زن
۱۰.ناباروری مرد بعد از گذشت ۵ سال
۱۱.در صورت مفقود الاثر شدن شوهر به مدت ۶ ماه
۱۲. ازدواج مجدد مرد بدون اجازه زوجه

قوانین طلاق مقررات مربوط به قانون مدنی و قانون حمایت خانواده می باشد. بر اساس ماده۲۹ قانون حمایت از خانواده در پرونده طلاق ، اگر قبلا تکلیف حضانت فرزندان مشخص نشده باشد باید در ضمن حکم طلاق نسبت به آن اظهار نظر قضایی شود. حسب قانون ، حضانت(نگهداری) فرزندان تا پایان ۷ سالگی با مادر می باشد و بعد از آن با پدر می باشد. ۹ سال برای دختران و ۱۵ سال برای پسران است. بعد از سنین گفته شده حضانت دیگر از نظر قانون موضوعیتندارد. و انتخاب با فرزندان می باشد. اما در اعطای حضانت قاضی بایستی مصلحت فرزندان را رعایت کند به این معنی که مهم نیست بچه چند سال دارد و حضانت او بر طبق قانون با کیست، مهم آن است که قاضی تشخیص بدهد برای کودک بهتر است که با کدام یک از والدین زندگی کند.

طلاق توافقی:

به طلاقی گفته میشود که زوجین به هر دلیلی با تفاهم از هم جدا میشوند هر توافقی در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت و… که یک الی سه هفته زمان میبرد.
در صورتی که زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند دادگاه باید موضوع را به مراکز مشاور خانواده ارجاع دهد.در غیر از طلاق توافقی موضوع به داوری ارجاع میدهد ‌.در صورتی که طلاق توافقی یا به درخواست زوج باشد دادگاه باید گواهی عدم امکان سازش راصادر کند اگر زوج در مهلت مقرر ( ۳ماه بعد از ابلاغ رای قطعی) به دفتر ازدواج و طلاق مراجعه و گواهی عدم امکان سازش را تسلیم کند درصورتی که زوجه ظرف یک هفته حاضر نشود سردفتر به طرفین اخطار میدهد که برای طلاق و ثبت آن حاضر شوند در صورت عدم حضور زوجه صیغه طلاق جاری و به اطلاع زوجه میرسد. در صورت انصراف یا عدم حضور زوجه در دفترخانه مانع اجرای صیغه طلاق نیست. بعد از انقضاء مدت سه ماه گواهی عدم امکان سازش از درجه اعتبار ساقط میشود 

مراحل طلاق توافقی :

✅بدون نیاز به حضور زوجین در دادگاه
✅زمان لازم برای کار های اداری طلاق توافقی که توسط گروه حقوقی رضا عبد المحمد حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری(زمان اعلام شده در تهران کاملا تقریبی است)
✅حق الوکاله هر وکیل نصف مبلغ مذکور در ابتدا و نصف آخر اتمام کار و صدور رای قطعی دادگاه دریافت میشود.
✅نکته ۱: مراقب وکیل نماها، دلالان وواسطه ها که بعضا تبلیغ می کنند و گواه از موفقیت تضمینی شما میدهند باشید
✅نکته ۲: اگر هر کدام از زوجین تا قبل از صدور رای پشیمان شوند پرونده بسته خواهد شد و توافقات قبلی از درجه اعتبار ساقط است.
✅نکته ۳: از صفر تا صد کارها توسط دو وکیل خانم پایه یک مجرب انجام میشود
✅نکته ۴: حضور اولیه زن و شوهر برای ثبت و نوشتن توافق ها و امضا وکالتنامه در دفتر وکالت الزامی است

رضا عبدالمحمد وکیل پایه یک دادگستری و متخصص دعاوی خانوادگی 

اگر سوالی در مورد دعاوی طلاق با ما تماس بگیرید گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با داشتن وکیل طلاق حرفه ای و متخصص و بهترین وکیل طلاق و خانواده در تهران همراه شما خواهد بود همانطور که از نام آن پیداست به اینمعنی است که زوج ها پس از طلاق می توانند به یکدیگر بازگردند. در این صورت زوج یا وکلای آنها به دفترخانه مراجعه و مدارک شناسایی و حکم صادره از دادگاه را برای درخواست طلاق ارائه می کنند. در این صورت دفتر ثبت طلاق موقتاً حکم طلاق صادر می کند. صیغه طلاق رجعی جاری میشود.
در صورت اعاده طلاق، زوجین به مدت 3 ماه (90 روز) فرصت ازدواج مجدد دارند(مجدد به هم برگردند). در این نوع ابتدا به صورت موقت ثبت می شود و زوجین باید پس از 90 روز به دفترخانه مراجعه و درخواست اجرای نهایی فرم را داشته باشند. در صورت عدم مراجعه زوجین به دفتر طلاق تا 90 روز، طلاق باطل می شود و ازدواج ادامه می یابد. لازم به ذکر است که در این سه ماه نفقه به زوجه تعلق می گیرد و مرد ملزم به پرداخت نفقه است و همچنین در صورت فوت یکی از طرفین از همسر به او ارث می رسد. دیگر یک نکته هم وجود دارد اینکه زوجین در این زمان سه ماه حق ازدواج ندارند و برای ازدواج دوباره میابیست منتظر انقضای مدت 3 ماه و نهایی شدن طلاق باشند. مطالب مربوط به درخواست طلاق توافقی ⇐09121574297
⇐09121574297

مراحل درخواست طلاق، هزینه و مدت زمان آن

مراحل درخواست طلاق تا حد زیادی وابسته به انواع طلاق (طلاق توافقی-طلاق از طرف زن- طلاق از طرف مرد) است. طلاق توافقی کمترین هزینه و زمان را دارد، درحالی‌که طلاق از طرف زن، معمولا مستلزم صرف زمان و هزینه بیشتری است.

وکیل سهروردی رضا عبدالمحمد مشاور شما در دعاوی حقوقی و خانواده.

 

وکیل طلاق چه می‌کند؟

درخواست طلاق از هر نوع که باشد، استخدام وکیل طلاق می‌تواند تاثیر زیادی بر کاهش هزینه‌ها و مدت زمان صرف‌شده داشته باشد. وکیل، قوانین طلاق 1402 را به‌خوبی می‌داند و می‌تواند کمک زیادی به سرعت‌گرفتن فرآیند جدایی انجام دهد. کمک گرفتن از وکیل طلاق، مخصوصا در شرایطی که درخواست جدایی از طرف زن است، بسیار مهم و گاهی اجتناب‌ناپذیر است.

بیشتر بخوانید : وکیل مهریه

انواع طلاق:

درخواست طلاق توافقی

مراحل درخواست طلاق توافقی از همه انواع دیگر ساده‌تر است. با این حال بدون کمک وکیل حداقل دو ماه به طول می‌انجامد. همچنین، لازم است زوجین بارها در دادگاه حاضر شده و در جلسات مشاوره، که خود 50 روز طول می‌کشد، شرکت کنند.

 

درخواست طلاق از طرف مرد

در عقد دائم، مرد می‌تواند بدون هیچ دلیلی زن را طلاق دهد. در این موارد عدم‌رضایت زن تنها می‌تواند زمان طلاق را طولانی‌تر کند و در به پایان رسیدن آن نقشی ندارد. با این حال، حقوق مالی زن مانند حق‌الزحمه و نفقه و اجرت‌المثل باید کامل پرداخت گردد تا مرد بتواند همسر خود را طلاق دهد.

در صورت اعتراض زن به حکم دادگاه بدوی، پرونده به دادگاه تجدید نظر استان ارجاع می‌شود و اگر زن به حکم آن دادگاه اعتراض کند، پرونده به دیوان عالی فرستاده می‌شود.

درخواست طلاق از طرف زن

درخواست طلاق از طرف زن یکی از مشکل‌ترین و پر‌چالش ترین طلاق ها است. توصیه می‌کنیم حتما در این موارد از یک وکیل طلاق کمک بگیرید. چون گذر از پیچ و خم‌های حقوقی این فرآیند برای افرادی که از پروسه‌های قانونی خبر ندارند بسیار سخت است.

برخی از موارد لازم است قبل از درخواست طلاق، چند مرحله دیگر مانند درخواست نفقه و درخواست مهریه و حضانت فرزندان و… انجام شود.  به پایان‌رساندن این مراحل به زن کمک می‌کند تا مدارک لازم برای جدایی را فراهم کند.

سوالات متداول

در هیچ یک از پرونده های خانواده حضور وکیل الزامی نیست اما پروسه طلاق گاهی چنان پیچیده و زمانبر میشود که تنها حضور یک مشاور متخصص نتیجه پرونده را از زیان مالی و زمانی حفظ میکند.

مدت زمان به نتیجه رسیدن پرونده طلاق مستقیما با نوع طلاق ارتباط دارد.اصولا طلاق های یک طرفه سریع تر به نتیجه میرسند اما با حضور وکیل متخصص پروسه طلاق توافقی هم بسیار سریع انجام خواهد شد.

اگر وکالت در طلاق زوجه کامل باشد نیازی به حضور ایشان نیست.اما باید برگه وکالت در طلاق بررسی شود در نتیجه میتوانید برای مشاوره رایگان با مجموعه در تماس باشید.

علاوه بر بررسی تخصصی پرونده ی شما به صورت جامع ،یک قرارداد واضح و روشن نوشته خواهد شد و وظایف وکیل در آن شرح داده میشود.بعد از آن در اولین فرصت دادخواست طلاق را ثبت و پروسه را آغاز میکنیم.

جدیدترین مقالات

مشاوره و درخواست رزور وقت حضوری وکیل طلاق

بهترین خدمات وکالت در تهران

اگر سوالی داری از طریق کادر زیر از مجموعه ما بپرس.

11 پاسخ
 1. ناشناس گفت:

  زن من مشکل جنسی داره ایا امکان طلاق از طرف مرد بابت مشکل جنسی و سکس زن وجود دارد؟

  1. ادمین گفت:

   با سلام دوست عزیز لطفا اطلاعات کامل تری در اختیار مشاورین ما بگذارید تا ما در ضمینه درخواست طلاق بتوانیم کمکتان کنیم.

 2. عباسی گفت:

  من موقع عقد تو دفترخونه مهریه زنمو پرداخت کردم در طول زندگی هم سه دانگ از مغازمو بنامش کردم الان ایشون سر ناسازگاری دارن و این تو روحیه بچه هامون تاثیر منفی گذاشته. چطوری میتونم زندگیمون روو به پایان برسونم؟

  1. رضا عبدلمحمد گفت:

   کاربر عزیز
   اگر پرداخت مهریه در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد میتوانید با ثبت دادخواست طلاق از همسر خود جدا شوید.
   برای راهنمایی دقیق تر با مجموعه در تماس باشید.

 3. مریم گفت:

  سلام شوهر من کار نمیکنه من خودم شاغلم و درامد خوبی هم دارم. با درامد من خونه خریدیم ولی بعدا متوجه شدم سه دنگ از خونه رو زده بنام خودش. الان چطور میتونم خونه رو پس بگیرم ازش و بعدم طلاق بگیرم؟

 4. حسینی گفت:

  سلام من شوهرم دست بزن داره و حتی بچه هاروهم کتک میزنه. از ده سال پیش اعتیاد داره سرکار نمیره و من خودم خرج بچه هارو میدم. تازگی فهمیدم ایشون خیانت هم میکنن. سابقه زندان هم دارن. با این اوصاف من چطور میتونم طلاقمو بگیرم؟

 5. سهیلا گفت:

  سلام اگر همسرم خارج از کشور باشن اما عسر و حرجی ایجاد نشده باشه من میتونم غیابی طلاق بگیرم؟

 6. ثانی گفت:

  سلام من خودم کارمندم و با پس اندازم ملکی رو خریدم که شوهرم زد بنام خودش. الان میخوتم طلاق بگیرم چطوری میتونم خونه خودمو ازش پس بگیرم؟

 7. حسینپور گفت:

  در طلاق از طرف شوهر آیا می‌شود همزمان اعسار از پرداخت مهریه را مطرح کرد

  1. رضا عبدلمحمد گفت:

   کاربر گرامی
   برای اطلاع از این پرسش لطفا با مجموعه ما در تماس باشید.

  2. رضا عبدلمحمد گفت:

   بله. امکان ارائه همزمان اعسار از پرداخت مهریه و صدور گواهی عدم امکان سازش وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هشت =