وکیل بیمه

وکیل بیمه

بیمه چیست؟

بیمه تضمین امنیت مالی و فکری است. به جهت حفظ آرامش و پیشگیری از عواقب حاصل از حوادث غیر قابل پیش بینی، بهترین راه خدمات بیمه می باشد. بیمه قراردادی است میان شرکت بیمه کننده و فرد یا افراد بیمه شونده. در این قرارداد بند‌های ذکر شده، لازم الاجرا می باشد که نظارت بر آن به وسیله فرد سومی با عنوان وکیل بیمه صورت می گیرد. حال می خواهیم به بررسی وظایف وکیل بیمه بپردازیم.

تعریف وکیل بیمه

این وکیل از سمت فرد حقیقی یا حقوقی قبول به انجام و یا پیگیری کاری به عنوان جانشین آن فرد انتخاب می شود. این نوع از وکالت در زیر مجموعه امور قضایی دسته بندی شده است و به عنوان کسب و کار مجزا به حساب نخواهد آمد.
مشخصاً وکالت یکی از پر مسئولیت‌ترین شغل‌ها می باشد که لازمه موفقیت در آن شناختی کامل از مقررات، روابط عمومی بالا و شهامت هست. برخی از وکلا مشغول به کار به عنوان وکیل بیمه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.


گروه حقوقی رضا عبدالمحمد

همراه شما در دعاوی بیمه با بهترین وکیل بیمه است

اختلافات و دعاوی بیمه

همانطور که گفتیم، بیمه قراردادی است که بیمه گر را موظف می کند تا در مقابل مقداری پول به تعهداتی که موقع حوادثی همچون آتش سوزی، تصادف و… عمل کند و مبلغی را به بیمه گذار به عنوان خسارت دهد اما گفتنی است که قرارداد هر نوع بیمه با دیگری متفاوت است و باید این اصل را در نظر گرفت.
بیمه در واقع باعث جبران خسارت شما می شود اما خطر را از بین نمی برد اما در این میان ممکن است دعاوی بین طرفین بوجود آید که گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با دراختیار داشتن بهترین وکیل ایران در زمینه بیمه همراه شما خواهد بود که ناخوداگاه حقی از شما ضایع نشود.

وکیل بیمه

به دلیل گستردگی و پیچیدگی امور و دعاوی بیمه داشتن وکیل بیمه امری ضرروی است، این شخص علاوه بر تحصیلات حقوقی در زمینه قوانین این حوزه و به بخشنامه ها و تبصره ها تخصص دارد از آنجایی که افراد جامعه به قوانین بیمه کشور مسلط نیستند، ممکن است افرادی سودجو از نام بیمه سواستفاده کرده و از شما کلاهبرداری کنند. اما به علت نداشتن دانش کافی قطعا نمی دانید که به کجا باید مراجعه کنید.

وکیل بیمه

انواع وکیل بیمه

وکیل بیمه‌، در ضمن داشتن تخصص در امور بیمه، ممکن است در یکی از حوزه‌های بیمه تخصص بیشتری کسب کند. این موضوع سبب می‌شود که وکلای بیمه در شاخه‌های مختلف دسته‌بندی شوند. در ادامه انواع وکیل امور بیمه را معرفی می‌کنیم.

وکیل بیمه شخص ثالث

وکیل تصادفات یا همان وکیل بیمه ثالث، یکی از مهم‌ترین انواع وکیل بیمه محسوب می‌شود. وکیل بیمه شخص ثالث به‌صورت تخصصی بر روی وصول دیه آسیب دیدگان تصادفات رانندگی کار می‌کند. بخشنامه‌های متعدد در این حوزه و نبود شفافیت قانونی، کار پرونده‌های تصادفات را سخت و پیچیده می‌کند؛ ازاین‌رو حضور وکیل تصادفات متخصص الزامی است تا بیمه‌گذار بتواند دیه خود را تمام و کمال از بیمه وصول کند.

وکیل بیمه باربری

بیمه‌های باربری یکی از انواع رایج بیمه برای بازرگانان است. این بیمه که در انواع مختلفی صادر می‌شود، با توجه به مبالغ بالای خسارتِ دیده‌شده در آن، با توجه به اختلاف قابل پیش‌بینی بیمه‌گر و بیمه‌گذار، تبدیل به یک پرونده حقوقی می‌شوند. بدیهی است که بیمه‌گذار برای دریافت کامل خسارت خود، نیاز به وکیلی دارد که ضمن داشتن تسلط کافی به قوانین داخلی و بین‌المللی بیمه حمل‌ونقل، تجربه کافی در حل این‌گونه پرونده‌ها و وصول حداکثری خسارت داشته باشد. وکیل بیمه باربری فردی است که به بهترین شکل می‌تواند بیمه‌گذار را تا وصول کامل خسارت از شرکت بیمه همراهی کند.

وکیل بیمه آتش سوزی

شاید در مقیاس منازل مسکونی، خسارت آتش سوزی چندان بالا نباشد؛ اما وقتی صحبت از یک آتش سوزی گسترده در یک کارخانه و یا انبار بزرگ می‌شود، میزان خسارت به اندازه‌ای است که شرکت‌های بیمه به‌راحتی تن به جبران آن نمی‌دهند. در چنین مواقعی نیاز به فردی است که قوانین بیمه آتش سوزی و بخشنامه‌ها و آئین‌نامه‌های آن را به‌خوبی بشناسد و درعین‌حال تمامی راه و چاه وصول خسارت در بیمه آتش سوزی را بداند. وکیل بیمه آتش سوزی، شرایط گفته‌شده را داشته و بهترین گزینه برای مراجعه یک خسارت‌دیده از آتش سوزی است.

وکیل بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت ، ازجمله بیمه‌هایی است که قراردادهای پیچیده و پر از بند و ماده دارد. بیمه مسئولیت، معمولاً برای افرادی چالش‌برانگیز می‌شود که کارگران و یا کارمندان خود را تحت پوشش درآورده‌اند و زمانی که آسیبی به یکی از کارکنان آن‌ها می‌رسد، شرکت بیمه پوشش مورد انتظار آن‌ها را نمی‌دهد.

وکیل بیمه مسئولیت،

با تجربه بالا در این حوزه و تسلط کامل به انواع قراردادهای بیمه مسئولیت، توانایی کامل در حل دعاوی حقوقی مربوط به بیمه مسئولیت را دارا است.

وکیل بیمه

چه زمانی باید به وکیل بیمه‌ای مراجعه کرد؟

قراردادهای بیمه ظاهر ساده‌ای دارند، اما تنها در هنگام بروز اختلاف میان بیمه‌گذار و شرکت بیمه است که پیچیدگی‌های این قراردادها و قوانین مربوط به آن خودنمایی می‌کند. پیروزی در دادگاه‌هایی که یک سوی آن وکلای زبده شرکت بیمه قرار دارند و تجربه سال‌ها حضور در این‌گونه دادگاه‌ها را دارند،بسیار دشوار است.
بدیهی است که بیمه‌گذار به‌اندازه یک شهروند عادی از قوانین اطلاع دارد، از پیش، بازنده این‌گونه دادگاه‌ها خواهد بود و توانایی وصول کامل دیه، غرامت یا خسارت خود را ندارد. حتی وکیلی که تجربه حل پرونده‌های مشابه را نداشته باشد نیز بعید است بتواند حق موکل خود را کامل بستاند.
وکیل بیمه‌، تنها فردی است که صلاحیت در دست گرفتن پرونده شما در مقابل شرکت‌های بیمه را دارا است. حضور شخص غیرکارشناس در دادگاه ممکن است موجب زیان چندین میلیاردی شما شود؛ پس بهتر است ریسک نکرده و کار را به یک فرد متخصص بسپارید.