آنچه خواهید خواند :

وکیل ملکی

وکیل ملکی
چکیده مطلب :

وکیل ملکی کیست ؟

دعاوی ملکی از جمله دعاوی بسیار مهم در حوزه حقوق املاک می باشد که نیازمند وکیل دعاوی ملکی می باشد. طبق آمارهای رسمی حدود ۵۰ درصد از دعاوی دادگاه ها مربوط به دعاوی و اختلافات ملکی است. پرونده های ملکی جزو مهم ترین و پیچیده ترین پرونده های دادگاهی محسوب می شود .قوانین و مقررات متنوع و مختلفی بر املاک و مستغلات حاکم است اما بسیاری از مردم بدون استفاده از وکیل متخصص دعاوی ملکی اقدام به طرح دعوا در محاکم دادگستری می نمایند که منجر به نتایج نامطلوب برای آنان می شود.

بیشتر بخوانید : 

دفتر وکالت رضا عبدالمحمد وکیل پایه یک دادگستری و همکاران به عنوان وکیل متخصص امور ثبتی و ملکی آماده ارائه خدمات به متقاضیان اختلافات و دعاوی ملکی می باشد.

👈🏼درصورت نیاز به وکیل انلاین ملکی با شماره های اعلام شده در انتهای صفحه یا قسمت ساید بار کلیک کنید 👉🏼 گروه حقوقی رضا عبد المحمددر تمامی زمینه های ملکی با مجرب ترین وکیل پایه یک دادگستری همراه شما می باشد.

 

ویژگی های وکیل ملکی

برای تحلیل ویژگی های وکیل دعاوی ملکی و ثبتی میبایست توجه داشت که سابقه طولانی وکالت دعاوی ملکی در دعاوی مدنی دارد، به این دلیل که تجربه در این زمینه حقوقی بسیار مهم است، زیرا واضح است که دعاوی ملکی پرهزینه و بسیار مهم است. به دلیل بسیاری از افزایش و افزایش قیمت ملک موضوع دعاوی بسیار ارزشمند است. بدیهی است که هر چه وکیل ملکی واراضی در این موارد تجربه بیشتری داشته باشد، دفاع دقیقتر و کاملتر خواهد بود.
قوانین مربوط به دعاوی ملکی ذکر شد. در مورد دادگاه نیز باید گفت که فرمت دعاوی ملکی در دادگاه عمومی و حقوقی محل وقوع ملک رسیدگی و ثبت می شود.
در برخی موارد، اداره ثبت نسبت به دعاوی مالکیت اقدام می کند. بحث در خصوص تعیین تکلیف افراز یا عدم تفکیک املاک مشاعی که سابقه ثبت دارند طبق قانون اداره ثبت باید تکلیف در این خصوص را تعیین کند که آیا ملک مشاع قابلیت افراز دارد یا نه؟

بیشتر بخوانید : اخذ صورت مجلس تفکیکی

چرا باید وکیل ملکی داشت؟

بسیاری از مسائل حقوق مالی که ممکن است زیان و فواید اشخاص در آنها منتقل شود، مستلزم حضور یک وکیل حرفه ای و متخصص ملک در تهران است.

نحوه و شیوه اقامه دعوی از اهمیت بالایی برخوردار است و در جریان دعوا تأثیر اساسی در تعیین حدود حقوق اصحاب دعوا دارد و در واقع مبنا قرار می گیرد، به همین دلیل است که برای اینکه دعوی در جریان و رویه غیرعمدی پیش نرود و ناخواسته چیزی اتفاق نیوفتد به دلیل بی تجربگی، فردی که در امور ملکی و دعاوی متخصص است باید آن را پیگیری کند.

وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند وکیل ملکی متخصص آن کسی است که باید تشخیص بدهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح شود یا کیفری .

با توجه به وجود قوانین مختلف در این زمینه، این وکیل ملکی و قراردادها است که مبنای ارزش معاملاتی ملک را می داند؟ و اینکه ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کجا قابل اجرا است و ماده 64 قانون مالیات های مستقیم کجا و اینکه وکیل ملکی فرصت مناسبی را برای بیان دلایل و اظهارات خود در نظر می گیرد تا حق موکلش به دلیل استفاده نابهنگام دچار تضییع نشود. 

بیشتر بخوانید : دخالت غیرمجاز در اموال مصادره شده

از دیگر مزایای همکاری با گروه حقوقی رضا عبدالمحمد داشتن وکیل ملکی آنلاین است ، تنها کافیست با ما تماس بگیرید . در خیلی از حقوق های مالی که در آن امکان دارد ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص تغییر کند حضور وکیل ملکی با تجربه لازم میباشد .

در این شرایط است که یک وکیل ملکی و ثبتی بدرد شما میخورد، چگونگی و طریقه طرح دعوا شامل اهمیت بسیاری میباشد و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر مهمی خواهد داشت و در اصل به مثابه پی می باشد پس برای اینکه دعوا در روند و روال خودش به مشکلی برنخورد و دچار مشکلات ناشی از بی تجربگی نشود لازم میباشد که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی برنامه ریزی و پیگیری کند که دارای دانش لازم در این زمینه است . هنگامی که شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص میباشد که میبایست تشخیص بدهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند و یاکیفری.

بیشتر بخوانید : وکیل سرقفلی تضمینی

به دلیل وجود قوانین بسیار در این حوزه این وکیل ملکی میباشد که اگاه است مبنای ارزش معاملاتی املاک چه چیزی است ؟ و کجا ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کارایی خواهند داشت و در کجا ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی میباشد کهزمان مناسبی را به منظور ابرازادله های خودو اظهارات خود در نظر خواهد گرفت تا حقوقی موکلش درچار خدشه و یا اسیب نشود .

چیزی که واضح میباشد این است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود خواهد داشت . دعاوی ملکی متفاوتی از جمله سرقفلی ، فسخ قرارداد ، تخلیه ملک مسکونی ، دعوی تصرف عدوانی و… هستند که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد دچار ضررهای مالی سنگینی خواهد شد پس افراد به منظور رسیدگی به این گونه دعاوی میبایست بهوکیل ملکی متخصص مراجعه کنند . الزام وجود یک وکیل مجرب و با دانش در زمینه دعاوی ملکی قادر است راهگشای مشکلات افراد در این زمینه شود . هر وکیلی با توجه به تخصص و تجربه خود در زمینه های متفاوت حقوقی دارای وظایف مرتبط به همان موضوع میباشد . وکیل تخصصی ملکی هم از این قاعده جدا نیست.وکیل ملکی میبایست اطلاعات کافی و لازم مرتبط با مسائل و موضوعات ملکی را دارا باشد . تا بتواند پرونده های مربوطه را مورد بررسی قرار دهد . از مهمترین وظایف وکیل ملکی کسب تسلط و تجربه در موارد مربوطه میباشد .

بیشتر بخوانید : الزام به تحویل ملک

از وظیفه مهم وکیل ملکی اقدام به موقع در پرونده های ملکی خواهد بود . به این دلیل که در دعاوی و مسائل ملکی زمان انجام اقدامات قانونی اهمیت بالایی دارد . چنانچه در فرصت های مناسب شروع به اقدامات لازم صورت نگیرد امکان دارد که نتایج زیان بار و غیرقابل جبرانی بر افراد وارد شود . پس وظیفه وکیل ملکی این میباشد ، که در زمان های مناسب به اقدامات لازم بپردازد تا موکل دچار ضرر نشود .

مضاف بر مطالب ذکروکیل ملکی باید تمامی اطلاعات لازم ملکی را شناسایی و کسب کند و مدارک مرتبط به موضوع را جمع آوری کند . چرا که در موضوعات ملکی مدارک و اطلاعات آن اهمیت بالایی دارد و در اقدامات لازم تاثیر گذار خواهد بود . وکیل ملکی میبایست تجربه انجام امور ملکی را دارا باشد . وکلای دادگستری قادر هستند در تمامی دعاوی اعم از خانواده ، کیفری و حقوقی به وکالت بپردازند . اما موضوعات ملکی اضافه بر سواد حقوقی وکیل ، نیازمند تجربه بالای انجام امور ملکی میباشد . از دیگر وظایف وکیل ملکی میبایست به حفظ آرامش و خون سردی در مقابله با مسائل و مشکلات مربوطه میباشد تا بتواند با تمرکز بالا موضوعات را تحلیل کند و به حل انها بپردازد . تنوع قوانین و مقررات املاک و همچنین ناآشنایی مردم با قوانین املاک و مستغلات، نه تنها روند کار را طولانی می کند، بلکه در بسیاری از موارد به نتیجه مطلوبی نمی رسد.

بیشتر بخوانید : هزینه مشاوره ملکی

با در نظر گرفتن  تصمیمات حیاتی و اهمیت دعاوی مدنی در دعاوی ملکی ، پسندیده میباشد هر کدام از دوطرف از تخصص وکیل ملکی برای خوداری از تضییع حقوق شخض و همینطور حفظ منافع خود استفاده کنند. قاعدتا داشتن وکیل متخصص ملکی به شما کمک بسیاری خواهد کرد .زیرا وکیل ملکی تمامی قوانین مربوط به ملک را سالیان سال مطالعه کرده است و به شما کمک خواهد کرد تا جلوی ضرر و زیانی امکانش وجود دارد تا کلاهبرداران به شما وارد کنند را بگیرد.

همچنین در راه اخذ پایان کار همانطور که میدانید مسیر و زمان زیادی را از شما خواهد گرفت همچنین پیچیدگی های زیادی نیز دارد . بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهددر حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند. امیدواریم که مقاله بالا تا حد امکان به شما در ضمینه دعاوی ملکی کمک کرده باشد

نیاز به وکیل ملکی در تهران دارید ؟

وکلای مجرب ما اماده ارائه خدمات وکیل ملکی به شما در تمامی ضمینه های دعاوی ملکی به صورت حضوری در تهران به شما عزیزان هستند . همچنین وکلای ما اماده ارایه خدماتوکیل ملکی به صورت تماما انلاین هستند.

بیشتر بخوانید : وکیل شهرداری

راه های تماس با وکلای انلاین مادر قسمت زیر برای شما لینک شده است لطفا بر روی لینک زیر بزنید تا مشاوره انلاین در ضمینه ملکی را دریافت کنید وکیل سرقفلی وکیل از وکلای ملکی مهمی که تمامی قوانین مربوط به سرقفل را بلد میبلاشد وجهی که مستاجر در جهت مالکیت بر منافع یک ملک تجاری به مالک ان پرداخت میکند را سرقفلی مینامند اما باید به این نکته توجه کنید که تنها مالکیت منافع واگذار میشود و در اصل مالکیت اصلی و عین ملک تغییری نمیکند.

متعلق به مالک باقی میماند و برای استفاده ازملک تجاری قراردادی تحت عنوان قرارداد اجاره عقد میگردد و طی ان از سمت مستاجر اجاره بها به مالک تعلق میگیرد . شما میتوانید برای نظارت و پیگیری مسائل مربوط به سرقفلی و قرارداد های مرتبط با ان از مشاورین مجرب در زمینه وکیل سرقفلی مشاوره و کمک بگیرید . یکی از ویژگی های یک وکیل ملکی خوب این است که تشخیص دهد که در چه زمان چه دعاویی را اعمال کند گفتنی است کهبه طور جامع دعاوی ملکی به 3 دسته بخش می شود:

   •  دعاوی مالکیت کیفری
   • مطالبات ملکی ثبت شده
   • دعاوی مالکیت حقوقی

مهمترین مسائلی که باید توسط یک وکیل ملکی در نظر گرفته شود موارد زیر برخی از موضوعات کلیدی در دعاوی ملکی است که وکیل های دارای تخصص در امور املاک و وکلای ملکی همیشه به آن می پردازند. که با توضیحات کامل نامگذاری شده اند.

مهیا کردن سند رسمی منتقل کردن ملک؛ از موضوعات در ارتباط با دعاوی ملکی، خرید و فروش ملک است و مال های غیر منقول نیز میباشد. این عنوان وقتی دعوای ملکی میباشد که شخصی ملکی را از فروشنده خریداری کرده است و فروشنده به هر دلیلی از انتقال سند به خریدار خودداری کند. خریدار نیز برای طرح دعوی در مراجع ذیصلاح به وکیل ملکی مراجعه می کند.

بیشتر بخوانید : اثبات مالکیت

لزوم تنظیم قرارداد اجاره رسمی; ماده 47 کلیه مواردی را که موجر باید به موجب قانون و قرارداد ملزم به آن باشد ذکر کرده است. زمانی که مستاجر ملکی را از موجر اجاره می دهد، موظف به تنظیم قرارداد و سند است و موجر باید تا پایان قرارداد به تعهدات خود عمل کند. در صورتی که موجر به هر دلیلی از تنظیم اجاره نامه امتناع کند، مستاجر با وکیل امور ملکی اقامه دعوی می کند. بنابراین با این اوصاف لازم است برای مورد اجاره سند تنظیم شود. کمیسیون ماده ۱۲

۱-در قراردادهای ملکی باید بررسی کنیم که آیا شرط داوری در قرارداد وجود دارد یا خیر. در صورتی که شرط داوری در قرارداد قید شده باشد، هرگونه اقدام در انجام تعهدات این قرارداد باید از طریق مرجع داوری حل و فصل شود.

2-مالک اصلی ملک را مشخص کنید زیرا در اکثر دعاوی ملکی باید صاحب مال نیز طرف دعوا باشد هر چند نام او در قرارداد ذکر نشده باشد.

3-باید بررسی شود که ملک وقفی نباشد و یا اگر مربوط به مسکن مهر است، مالکیت زمین معین شود.

4-باید علیه کلیه خریداران قبلی اقامه دعوی شود و خریداران کسانی هستند که در گذشته ملک را خریده و فروخته اند تا به آخرین خریدار برسد.

5-بررسی کنید که قرارداد توسط نماینده (وکالت) تنظیم شده است یا اینکه شخص آن را تنظیم کرده است.

بیشتر بخوانید : وکیل پیمانکاری تهران

اکثر مطالبات ملکی

بیشتر مطالبات مربوط به املاک با توجه به تمایل به سرمایه گذاری در حوزه املاک، در زمینه پیش فروش املاک است و با توجه به افزایش شدید مواد اولیه در ساخت و ساز، بسیاری از سازندگان با مشکل مواجه شده اند. و اکثر قراردادها پیش فروش نیز به همین دلیل با تاخیر انجام می شود. در صورتی که ملک فردی بنا به هر دلیلی به تصرف فرد دیگری در اید و مدت زمان تصرف ان شخص به اتمام رسیده باشد وی میتواند با دریافت مشاوره از وکیل خلع ید و ارائه دادخواست مناسب به مراجع قضایی خروج متصرف را دخواست کند .

بیشتر بخوانید : هزینه وکیل سرقفلی

تفاوت دعوی خلع ید و تصرف عدوانی چیست ؟

1-با مراجعه به ماده 1 قانون اجرای احکامدر زمینه خلع ید ابتدا باید حکم قطعی و سپس اجرا شود اما در تصرف عدوانی از انجاکه میتواند به سرعت اجرا شود الزامی به قطعیت و اجراییه نیست و وکیل ملکی میتواند درخواست تجدیدنظر دهد و مانعی نیست .

2-تشریفات دادرسی در خلع ید لازم الاجرا است ولی در تصرف عدوانی لازم نیست .

3-در خلع ید تنها وکیل ملکی ویا نماینده قانونی ویا افراد ذینفع حق شکایت دارند اما در زمینه تصرف عدوانی ضرورتی بر مالک بودن شاکی نیست و مستاجر ویا هر فردی که نمایندگی مالک را دارا باشد میبتواند شکایت کند

بیشتر بخوانید : پایان کار ساختمانی

در ابتدا نشانه ای میباشد که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نیست و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری قرار دارد و در قدم بعدی با اخذ پایان کار می توان نسبت به دریافت صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل نیز اقدام کرد و همچنین بر مبنای دو بند پیشین میتوانید نسبت به دریافت سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام کنید .

واضح میباشد طی این مراحل توسط ذینفع هم مدت زمان زیادی را به صرف خواهیم کرد و هم شامل پیچیدگی های فراوان اداری و حقوقی میباشد در حالی که حضور و مشاوره وکیل ملکی در پروسه های مذکور کار را در زمانی کمتر و بدون کارشکنی از سوی ادارات و با هزینه کمتر به انجام میرسد . همچنین گفتنی است که هزینه وکیل ملکی یک مقدار ثابت است و در مقابل مبلغی که برای ملک پرداخت میکنید بسیار ناچیز میباشد. به دنبال وکیل ملکی خوب یا بهترین وکیل هستید وکیل خوب امور ملکی وکیلی میباشد که متخصص دعاوی حقوقی و کیفری مرتبط به اموال غیر منقول باشد .

گروه حقوقی رضاعبدالمحمد با داشتن بهترین وکیل ملکی خوب در تهران در این مسیر همراه شماست. عموما پرونده های ملکی پیچیدگی‌های بسیاری دارند که برای حل آن‌ها به وجود و کمک یک وکیل مجرب نیاز میباشد . بهترین وکیل ملکی کسی میباشد که با مسئولیت پذیر باشد و وجدان کاری داشته باشد . به دلیل اهمیت و حساسیت این دسته از پرونده‌ها ضروری میباشد که از یک وکیل مجرب که به خوبی نسبت به قانون و رویه قضایی تسلط دارد کمک و مشاوره دریافت کنید .

بیشتر بخوانید : تخليه املاک استیجاری

یک وکیل ملکی متخصص حتما در این حوزه تجربه بالایی دارد و به اصول و زوایای مختلف پرونده تسلط دارد . وکیل ملکی میبایست بسیار نکته سنج باشد و به جزییات پرونده توجه داشته باشد . وی موظف میباشد که با ارائه مشاوره مناسب و بررسی تمام جوانب پرونده به خوبی و به شکل مفیدی موکل خودش را مشاوره دهد . حتما در این خصوص به صفحه

بهترین وکیل ایران گروه حقوقی رضا عبدالمحمد در تمام نقاط تهران دارای وکیل ملکی متخصص است از جمله مناطق که ما خدمات میدهیم شامل: سر بزنید

 • وکیل ملکی اداری ثبتی قرارداد متخصص
 • در دعاوی ملکی تهران کرج
 • وکیل ملکی غرب تهران
 • وکیل ملکی شرق تهران
 • وکیل ملکی شمال تهران
 • وکیل ملکی جنوب تهران

بیشتر بخوانید :  الزام به تنظیم سند رسمی ملک

بهترین وکیل ملکی دارای چه ویژگی هایی است ؟ بهترین وکیل ملکی شخصی میباشد که با دانش ، با تجربه و دارای شخصیت مسئولیت پذیر باشد . وکیل خوب فردی است که در مقابل مشکلات و چالش‌ های یک پرونده صبر داشته باشد و به خوبی بتواند مسائل را تحلیل کرده و ادله مناسب را پیدا کرده و ارائه دهد .

بیشتر بخوانید :  خلع ید

بهترین وکیل ملکی به احقاق حق موکل خودش کمک خواهد کرد و از پایمال شدن حقوق او و آسیب رسیدن به منافع او جلوگیری خواهد کرد . یکی از ویژگی های مهم بهترین وکیل ملکی ، داشتن دانش حقوقی و تسلط به مسائل ثبتی مرتبط به املاک میباشد . علاوه بر اینها او میبایست نسبت به قوانین و مقررات مربوطه ، آراء وحدت رویه و همینطور رویه مرسوم در دادگاه ها آگاهی و شناخت کامل داشته باشد.

بیشتر بخوانید :  اخذ پایان کار

شما عزیزان اگر سوالی دارید و در مقاله بالا به پاسخ نرسیدید میتوانید در قسمت سوالات متداول آنرا پیدا کنید در صورت نرسیدن به جواب با مشاورين ما تماس بگیرید.

13 پاسخ
 1. علی گفت:

  سلام اقای عبدالمحمد شما بهترین وکیل ملکی هستین ممنون بابت پرونده ای که برام حل کردین

  1. ادمین گفت:

   ممنون باعث افتخار ماست که همراه شماییم 🙏🏼

 2. سارا الماسی گفت:

  ممنون از مطلب وکیل ملکی عالی
  گفتنیه که من از ضرر و زیان با گروه حقوقی رضا عبدالمحمد در اومدم مرسی از این گروه

  1. ادمین گفت:

   باعث افتخار ماست که تونستیم به شما خدمت کنیم .

 3. فرشاد گفت:

  سلام اقای عبدالمحمد دادخواستی داشتیم در مورداخذ پایان کار از چه راه هایی میتونیم با شما ارتباط برقرار کنیم ؟

  1. ادمین گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید را های ارتباطی با وکیل ملکی در انتهای صفحه و ساعد بار نوشته شده است

 4. زهرا ترابی گفت:

  الزام به تنظیم سند رسمی ملک برای هر ساختمانی اجباری است!؟

  1. ادمین گفت:

   با سلام دوست عزیز موارد که الزام به تنظیم سند رسمی ملک اجباری میباشد در مقاله الزام به تنظیم سند رسمی ملک نوشته شده است .

 5. ناشناس گفت:

  اقای عبدالمحمد در موضوع مطالبات ملک ثبتی دادخواستی نیاز داریم به ایا شما این کار را انجام میدهید؟

 6. علی الماسی گفت:

  داشتن یک وکیل ملکی خوب شما را در تمامی مراحل راهنمایی میکند و از ضرر و زیان جلوگیری میکند ممنون از شما گروه رضا عبدالمحمد

 7. ناشناس گفت:

  با سلام اقای عبدالمحمد خدمت شما در مورد کلاهبرداری که بر سر انتقال سرقفلی برام پیش اومده سوالی داشتم دادخواستی که بخواییم بنویسیم در ضمینه کلاهبرداری ملکی خواهد بود یا کیفری؟؟

  1. ادمین گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید دادخواست شما به نظر میرسد که در ضمینه وکیل ملکی باشد ولی برای اطلاعات دقیقتر با ما تماس بگیرید که به شما مشاوره دهید

 8. نسرین گفت:

  سلام
  سوالی درباره صلح عمرا دارم.
  من میخام اموالم را طی صلح عمرا به دو فرزندم و دو فرزند یکی از بستگانم ببخشم اما آیا فقط با دانستن نام و تاریخ تولد و کد ملی فرزندان بستگانم و بدون حضور آنها یا داشتن مدارک شناسایی شون این کار عملی هست؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نه =