وکیل قرارداد ها

وکیل قرارداد ها

وکیل قرارداد و تخصص وی امروزه از اهمیت خیلی بالایی برخوردار می باشد. وکیل قرارداد در واقع یک وکیل پایه یک دادگستری است که به شکل تخصصی در زمینه تنظیم انواع قراردادها، توافق نامه ها و پیمان ها ، خدمات حقوقی تخصصی ارائه می‌دهد. در دنیای امروز، تنظیم قراردادها به دلیل افزایش و گستردگی روابط اقتصادی، بین المللی و تجاری، به اموری پیچیده، تخصصی وحساس مبدل شده‌اند. تنظیم قرارداد به وسیله وکیل در انواع قراردادها، می‌تواند از اختلافات احتمالی و خسارات زیادی در آینده جلوگیری به عمل بی اورد. البته نباید تصور کرد که هر وکیل پایه اوّلی، حتی وکیلی که دارای سال‌ها سابقه است، قادر به نگارش متن قرارداد به بهترین نحو خواهد بود. یعنی می‌توان ادعا کرد هر حقوق‌دان یا وکیلی، لزوماً قراردادنویس خوبی نمی باشد. وکلای متخصص و مشاورین در تنظیم قراردادها، دایره‌ی گسترده‌ای از امورات و فعالیت ها را در دستور کار روزمره‌ی خود دارا می باشند. تهیه پیش نویس قرارداد و بررسی و بازبینی قراردادهای تنظیم شده پیش از امضا موکل، و در کنار آن، نظارت بر حسن اجرای نص قرارداد از جمله‌ی این وظایف است.علاوه بر همه‌ی این‌ها، وکلای فعال در امور مشاوره قراردادی، در صورت اختلافات داخلی، نسبت به تفسیر و تأویل متن برای حصول به توافق جمعی نیز اقدام خواهند نمود. در این‌جا برخی از وظایف مهم کلیه‌ی وکلای امور تنظیم قرارداد را تشریح خواهیم نمود. در بعضی موارد احتمال دارد دو طرف در نظر داشته باشند اصلاحات یا مفادی الحاقی را ضمن قرارداد اضافه کنند. در رابطه با این موضوع وکیل تنظیم کننده قرارداد می بایستی بتواند درباره لزوم درج محتوای قرارداد، توضیحات لازم را ارائه به طرفین ارائه کند. آن گاه در صورت اقناع طرف مورد بحث، موارد اختلاف را با موارد متناسب جایگزین بکند. متأسفانه همواره شاهد آن بوده‌ایم که با وجود تنظیم یک قرارداد، به دلایلی مانند بدقولی یا شرایط دشوار برای یکی از دو طرف و یا مشکلاتی در متن قرارداد، کار به دادگاه کشیده می‌شود. در اینچنین موارد لازم می باشد که به جهت دفاع در دادگاه حقوقی مربوطه، حتما از مشاوره حقوقی یک وکیل دعاوی قراردادی استفاده کنیم.
از مهم‌ترین موارد دعاوی قراردادی می توان به این موارد اشاره کرد:
• وکالت در طرح و یا دفاع از دعوا در کلیه دعاوی مربوط به اختلافات قرارداد
• ابطال قرارداد
• فسخ قرارداد
• خسارات قراردادی
• دادخواست ابطال معامله و استرداد ثمن
• اثبات شراکت بدون قرارداد
• الزام به انجام تعهد
• دادخواست فسخ معامله یک وکیل قراداد روند کار را با تنظیم یک دادخواست حقوقی شروع می کند. دادخواست، نوشته ای است که در آن و با رعایت شرایطی، خلاصه‌ی محل اختلاف به اطلاع قاضی پرونده رسانده می‌شود. تنظیم دادخواست یک تخصص حقوقی می باشدو بایستی حتما توسط یک وکیل انجام شود. لایحه نیز متنی حقوقی امی باشدکه در تکمیل مفاد دادخواست تنظیم می شود.
گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با در اختار داشتن وکلا مجرب در این زمینه میتواند مشاور شما در پرونده هایتان باشد . برخی اوقات دو طرف یک قرارداد، به ویژه در قراردادهای تجاری، به ادله مختلف تمایلی به قضایی کردن اختلافات خود ندارند. بهترین شیوه حل و فصل اختلافات قراردادی، رجوع به داوری یک وکیل متخصص قراردادها می باشد. این نشان دهنده تدبیر شماست که جهت حل و فصل اختلاف خود با طرف قرارداد، شرط داوری نمایید و یا اختلاف ایجاد شده خود را به داوری یک وکیل قراردادها به عنوان داور مرضی‌الطرفین و یا داور اختصاصی خود ارجاع بدهید.شک نداشته باشید که این راه نتیجه‌بخش‌تر، کم‌هزینه‌تر و دارای تنش به مراتب کمتری نیزخواهد بود. اگر داور قرارداد، یک فرد عادی غیر حقوقی انتخاب شده است بهتر خواهد بود تا برای نگارش حقوقی متن رای داوری، از وکیل امور قراردادها تنظیم پیش نویس رای داوری رادرخواست کنید. مشخصا اگر کهقبل از امضا یک قرارداد با یک وکیل متخصص تنظیم قرارداد مشورت بکنید، میتوانید با خیال راحت مفاد مورد توافق را تقبل بکنید. به این شکل دیگر لازم نیست نگران تبعات بعدی آن باشید. همچنین این‌ها، در مواردی امضای قراردادی که پیش روی شما می باشد نیز لازم به دریافت مشاوره دارد.
در این رابطه، به سادگی و با مشاوره با وکیل متخصص تنظیم قراردادها، می توانید صحت همه چیز مطمئن بشوید. اگر بخواهیم از مواردی که به مشاوره حقوقی در تنظیم و امضای قرارداد نیاز دارند، یاد کنیم موارد زیر شایانذکر خواهند بود.
• مشاوره حقوقی جهت راهکارهای قانونی انعقاد یا فسخ قرارداد
• مشاوره حقوقی جهت راهکارهای قانونی تامین نقطه نظرات طرفین معامله
• مشاوره حقوقی در زمینه نحوه تنظیم قرارداد و متمم‌ ها و الحاقیه‌ های قرارداد
• مشاوره حقوقی در زمینه تفسیر حقوقی قرارداد
• مشاوره تجاری علی‌الاخص در قراردادهای بین‌ المللی
در این جا باید گفت که یک وکیل قرارداد ممتاز می بایستی بتواند نقش یک مشاور تجارت بین المللی را به خوبی ایفا کند. به طور کلی، هر امری که مربوط به یک قرارداد بین‌المللی می باد، می‌تواند جزئی از خدمات حقوقی مورد انتظار از یک وکیل قرارداد بین المللی باشد. تنظیم یک قرارداد یا معاهده بین المللی به وسیله وکیل مجرب در زمینه امور قراردادهای بین المللی به عنوان یک ضرورت شناخته می‌شود. به طور کلی اساس تنظیم یک قرارداد تجاری بین المللی، نیازمند شناخت و پیش بینی تمامی زوایای روابط طرفین در قراردادهاست. , و همینطور می بایستی برای شرایط متفاوت یک رابطه تجاری بین‌المللی، ضمانت اجرا و تدابیر حقوقی و بین‌المللی از قبل در نظر گرفته بشوند. در خیلی از موارد عدم شناخت با چارچوب قانونی یک قرارداد و عدم دریافت مشاوره با وکیل قرارداد می‌تواند ضررهای جبران ‌ناپذیری را برای اشخاص به همراه داشته باشد.همچنین برای احقاق حقوق باید سال‌ها در دادگاه‌های حقوقی با طرف مقابل مجادله داشت. شما می توانیدمشاوره با وکیل متخصص قرارداد برای تنظیم قرارداد در یک جلسه یک الی دو ساعته می‌تواند همه خواسته‌های شما را در قالب یک قرارداد قانونی گرد آورد. در متن این قرارداد همه تضمین‌های لازم در این خصوص نیز در متن قرارداد گنجانده خواهد شد. مشخصا بسیاری از ااشخاص در قراردادهای بین‌المللی خود مرتکب اشتباه می‌شوند. مهمترین این اشتباهات، توجه نداشتن به ویژگی‌های پیشگیرانه در قراردادهای بین‌المللی می باشد. زیرا که در صورت بروز اختلاف بین دو طرف، ارجاع دعوا به داوری بین المللی می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد. وکیل قرارداد با درج و تنظیم شروط متناسب در قرارداد، باید امکان نقض قرارداد را تا حد امکان کاهش دهد. یا حداقل، برای متخلف جریمه‌هایی جدی را درنظر بگیرد. البته مکانیزم‌هایی در قراردادهای بین‌المللی مانند LC یا ضمانت‌نامه بانکی وجود دارد. به واسطه این اسناد می‌توان امنیت قراردادها را تضمین کرد. البته این مکانیزم‌ها از تعهد وکیل قراردادهای بین‌المللی نخواهند کاست. وکیل قرارداد بین‌المللی می‌بایست علاوه بر مسلط بودن به زبان بین المللی انگلیسی و حداقل یک زبان رایج در دنیا، نسبت به موضوعاتی از قبیل دانش حقوقی در امور قراردادها، تسلط به قوانین و قواعد تجارت بین الملل، مسائل حقوق شرکت ها و اقامه دعوای بین المللی تجاری نیز دانش و آگاهی کامل داشته باشند. البته معمولا وکلای حقوق تجاری بین الملل، تنها در زمینه‌ی روابط تجاری بین دو کشور فعالیت می‌کنند.
وکیل قرارداد بین‌المللی، باید در جلسات مذاکرات قراردادی طرفین حضور پیدا کند. وی با بهره‌گیری از اصول مذاکره سعی خواهد نمود تا قرارداد را به نحوی که به نفع هر دو طرف باشد تنظیم کند. داشتن بینش برد-برد برای طرفین در مراحل جلوتر همکاری‌ها و نیز بهبود حسن شهرت موکل می‌تواند بسیار راهگشا باشد. این خود یکی از اصول اساسی در روابط عمومی، مارکتینگ و پرسونال برندینگ است که از وکیل قرارداد انتظار می‌رود نسبت به آن‌ها آگاه باشد.
برای نیل به این امر و جلب حسن ظن طرف خارجی حتی می‌توان مذاکرات را با زبان مادری طرف مقابل پیش برد. یک وکیل قرارداد تجاری، باید با چارچوب‌ها و قوانین موضوعه‌ی قراردادهای بین المللی آشنا باشد و با عنایت نسبت به آن‌ها اقدام به تنظیم متن قرارداد کند.

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل و محاسبه ی آن

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل با توجه به نوع قراردادها، مفاد ذکر شده در آن، شرایط طرفین برای عقد قرارداد و اینکه از سوی یکی یا هر دو نفر وکالت داشته باشد، بستگی دارد. برای محاسبه هزینه برخی موارد و مراحل باید لحاظ گردد که به اختصار به توضیح شان می پردازیم.
اهمیت تنظیم قرارداد در کارهای حقوقی
• یک دلیل کامل برای اثبات قرارداد بین دو طرف است
• با یک قرارداد حرفه ای ، بعد از امضا دو طرف مورد حمایت قانون قرار می گیرد.
• در صورت عدم اجرا توسط یکی از دو طرفین بر اساس ضمانت اجرایی تعیین شده می توانند مطالبه خسارت کنند. ⇐09121574297
⇐09121574297

جدیدترین مقالات

مشاوره و درخواست رزور وقت حضوری

بهترین خدمات وکالت در تهران

اگر سوالی داری از طریق کادر زیر از مجموعه ما بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

مشاوره رایگان مشاوره رایگان از طریق واتس اپ