آنچه خواهید خواند :

فاینانس

فاینانس
این کلمه تا به حال توسط افراد زیادی به عنوان یک کلمه شنیده شده است، اما این کلمه معنای خاصی برای اطلاع افراد از آن ندارد و بسیاری از آنها نمی دانند که منظور از فاینانس چیست و فاینانس به چه معناست؟
در ایران تامین مالی یا خرید تجهیزات طراحان تولید یک پروژه تامین مالی یا فاینانس میگویند، همچنین به علاوه خرید تجهیزات و تامین منابع مالی ، ارائه خدمات فنی و مهندسی پروژه ها شامل تامین مالی نیز می شود.
فاینانس از سمت و جهت دیگه معنای تامین مالی یا مالی را میدهد و در بحث پروژه های سرمایه گذاری تامین مالی از دریافت و استفاده از وام های ارزی یا دریافت از طریق منابع داخلی میگویند. این خدمات با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی برای مدت معینی انجام می شود که فاینانس به مجموعه این اقلام گفته می شود. از جمله

فعالیت ها در حوزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خدمات فنی مهندسی و خرید تجهیزات و تکنولوژی سرمایه ای
اشخاص حقوقی
اجرای پروژه های زیربنایی جدید، طرح های تولیدی و توسعه ای
کاربران مجاز

تسهیلات فاینانس چقدر است؟

در فاینانس مبلغ تسهیلات شامل 85 درصد هزینه بیمه صادراتی و مبلغ قرارداد بازرگانی میباشد که هزینه قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت. نحوه پرداخت تسهیلات 85 درصدی معمولا از نوع اسنادی است. به گونه ای که 15 درصد از مبلغ اعتبار پیش پرداخت به عنوان پیش پرداخت یا میان پرداخت تلقی می شود اما 85 درصد باقی مانده از مبلغ اعتبار اسنادی از تسهیلات تامین مالی اخذ می شود. گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در دعوای فاینانس و آماده مشاور دهی به شما عزیزان در تمامی ضمینه های تجارت بین الملل خواهد شد. نکته در مورد فاینانس
بر اساس ماده 62 قانون محاسبات عمومی کشور، ایجاد اسناد تأمین مالی برای وزارتخانه، شرکت دولتی، سازمان و سایر مواردی که از بودجه عمومی استفاده می کنند منوط به تصویب معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای تأمین معادل آن است. تا اینکه پیش بینی ریال اصل و سود اقساط تسهیلات در بودجه سنواتی کل کشور به موقع بازپرداخت شود.
البته اگر بخواهیم مصداقی از اعتبار اسنادی داشته باشیم مانند این است که بانکی به بانک افتتاح کننده اعتبار اسنادی ارائه می دهد و سپس فروشنده آن را به شرکت خریدار می فروشد.

مدت زمان استفاده از تسهیلات

مدت استفاده از تسهیلات قراردادهای مالی با توجه به مدت زمان حمل و اجرای طرح و بر اساس روش سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی تعیین می شود.

دوره بازپرداخت فاینانس

تعداد اقساط: 10 تا 17 قسط در 6 ماه
مهلت بازپرداخت اول: 6 ماه پس از شروع بازپرداخت. اگر بخواهیم به وثیقه اعتباری اشاره کنیم باید لیست زیر را ذکر کنیم:
  • سهام شرکت های مورد پذیرش در بورس اوراق بهادار
  • اموال غیر منقول
  • سفته
  • برگ سپرده
  • اوراق مهم، اسناد ارزشمند
  • با تشخیص مراجع اعتباری بانک سایر موارد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =