مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا همیشه مقصد بسیاری از دانشجویان است که قصد دارند از مزایای تحصیل آن کشور بهره مند شوند.تیم تخصصی رضا عبدالمحمد تا پایان مسیر مهاجرت به ایتالیا همراه شماست.
مهاجرت به ایتالیا

وکیل مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا، یکی از کشورهای محبوب اروپایی است که هر ساله تعدادی از افراد را برای ادامه تحصیل و کار، جذب می­کند. اما مهاجرت نه تنها به ایتالیا بلکه تمامی کشورها نیازمند مشاوره‌­های دقیق است. چنان­چه قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید بهتر است از یک وکیل مهاجرت به ایتالیا کمک بگیرید.

پیش از آن­که به ایتالیا مهاجرت کنید خواه برای تحصیل باشد خواه کار، باید تمامی زوایای آن را با دقت بسنجید. بررسی دقیق این موارد، کاری است که با کمک وکیل مهاجرت به ایتالیا ممکن می­شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ایتالیا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مهاجرت به ایتالیا

درباره‌ی مهاجرت به ایتالیا

وکیل مهاجرت به ایتالیا، شخصی آگاه و باتجربه نسبت به قوانین و مقررات ایتالیا است و شما را در زمینه­ مهاجرتی امن و مطمئن راهنمایی می­کند.

این افراد، اطلاعات جامع و دقیقی نسبت به شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و تحصیل در ایتالیا دارند و می­توانند تجربه­ای شیرین و لذت­بخش از مهاجرت را برایتان به ارمغان بیاورند.

به خاطر داشته باشید که بهره­گیری از کمک­های وکیل مهاجرت به ایتالیا، می­تواند شانس موفقیت شما را برای مهاجرت به این کشور افزایش دهد. همین مسئله اهمیت نقش وکیل در مهاجرت را نشان می­دهد.

وظایف موسسات مهاجرتی ایتالیا

• وکیل مهاجرت به ایتالیا باید آسانترین و بهترین راه را برای مهاجرت به ایتالیا فراهم کند.
• پرونده موکل خود را برای ارائه به مقام های مربوطه آماده کند.
• بیمه سلامت، ضمانت مالی، ترجمه های حقوقی، قرارداد اجاره و کد مالیاتی موکل را آماده کند.
• متناسب با شرایط متقاضی، نسبت به اخذ ویزا اقدام کند.
• موکل خود را برای مصاحبه در کنسولگری ایتالیا و سایر دفترهای مربوطه آماده کند.
• اگر متقاضی دارای همسر و فرزند است، تمامی امکانات مرتبط با مهاجرت آنها را نیز در اختیار متقاضی قرار دهد.
• چنانچه متقاضی میخواهد در ایتالیا ادامه تحصیل دهد، بهترین شرایط را برای وی فراهم کند.
• وکیل مهاجرت به ایتالیا باید از ابتدا تا انتهای کار، موکل خود را همراهی کند.

مهاجرت به ایتالیا

داشتن مدرک زبان، شرایط سنی، سطح علمی و آزمون ورودی دانشگاه از جمله شرایطی است که برای ادامه تحصیل در ایتالیا باید به آن توجه کنید.

البته برخی از رشته­ های دانشگاهی در ایتالیا بدون نیاز به آزمون ورودی، دانشجو می­پذیرند. هم­چنین در برخی از آن­ها نیز محدودیتی برای سن نیز در نظر گرفته نمی­شود.

انواع بورس های تحصیلی ایتالیا

چنان­چه قصد دارید برای تحصیل به ایتالیا مهاجرت کنید، وکیل مهاجرت به ایتالیا انواع بورسیه­‌های تحصیلی ایتالیا را به شما معرفی می­کند. این بورسیه­‌ها به چهار دسته تقسیم می­شوند:

  • نخستین بورسیه ایتالیا، بورسیه­ای است که طبق رزومه کاری و علمی به افراد داده می­شود. این بورسیه اغلب به مقاطع دکترا اعطا می­شود اما در برخی از دانشگاه­های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز به افراد داده می­شود.

اگر قصد تحصیل در هر یک از مقاطع بالا را دارید، بهتر است برای دریافت ریز جزییات از وکیل مهاجرت به ایتالیا کمک بگیرید.

  • نوع دوم بورسیه، شامل بورسیه­‌های تخصصی تحصیلی می­شوند. در این بورسیه‌­ها، متقاضی از مراکز علمی و کاری درخواست بورسیه می­کند و پس از دریافت تاییدیه، متعهد به قبول یک سری شرایط می­شود.

بدین صورت که فرد، متعهد می­شود پس از اتمام دوران تحصیل، برای بازگرداندن هزینه‌­های تحصیلی، مدتی برای سازمان مربوطه کار کند.

  • نوع سوم بورسیه، شامل بورسیه کار در دانشگاه‌­های ایتالیا می­شود. اگر می­خواهید درس بخوانید و در کنار آن درآمدی داشته باشید، این بورسیه می­تواند برای شما مناسب باشد.

کار در دانشگاه­های ایتالیا می­تواند درآمد خوبی برای دانشجو داشته باشد اما به نمره‌­های درسی فرد نیز بستگی دارد. به همین سبب، ثبت نام برای کار در دانشگاه­‌های ایتالیا از سال دوم به بعد انجام می­شود.

  • بورسیه چهارم که به آن بورسیه استانی می­گویند، همان بورسیه معروف ایتالیا است که بسیاری از ایرانیان را به تحصیل در ایتالیا ترغیب می­کند.

در بورسیه استانی، تمامی استان­‌ها به صورت جداگانه در تمامی مقاطع تحصیلی افراد را جذب می­کنند. این نوع بورسیه شرایط ساده­ای دارد و باید درخواست به صورت کتبی به اداره بورسیه تحویل شود. شروع ثبت نام این بورسیه از اوایل تیر تا اواخر مرداد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

جدیدترین مقالات

مشاوره و درخواست رزور وقت حضوری

بهترین خدمات وکالت در تهران

اگر سوالی داری از طریق کادر زیر از مجموعه ما بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

مشاوره رایگان مشاوره رایگان از طریق واتس اپ