مهاجرت سرمایه گذاری 

چکیده مطلب : مهاجرت سرمایه‌گذاری یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته و صنعتی است. این روش به ویزای طلایی نیز معروف بوده و به افراد این امکان را می‌دهد که با سرمایه‌گذاری در کشور مقصد، اقامت دائم و سایر مزایای قانونی را دریافت نمایند. کشورهای مختلف مقررات خاص خود را برای این نوع ویزا دارند، از جمله سرمایه‌گذاری در ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی. گروه حقوقی رضا عبدالمحمد شما را در تمامی مراحل مهاجرت سرمایه‌گذاری یاری می‌کند.
مهاجرت سرمايه گذاری
آنچه خواهید خواند :

مهاجرت سرمايه گذاری چیست و چه مزایایی دارد؟

بهترین کشور ها برای مهاجرت سرمایه گذاری کدامند؟ برای مهاجرت به کشور ها روش های زیادی وجود دارد که می توانید برای مهاجرت انتخاب کنید. یکی از بهترین و محبوب ترین روش ها برای مهاجرت سرمایه گذاری می باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا روش مهاجرت را برای شما توضیح دهیم و جزئیات آن را بیان کنیم. امروزه و با افزایش درخواسته مهاجرت به کشور های پیشرفته و صنعتی در دنیا این کشورها روش های بسیاری را برای مهاجرت به کشور خودشان پیش روی متقاضیان قرار داده اند. این روش های متفاوت به دلیل شرایط و توانایی های هر فرد که قصد مهاجرت دارد می باشد. برای مثال در مهاجرت تحصیلی افرادی که دانشجو هستند و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند از این روش اقدام می کنند و کشور مد نظر خود را انتخاب کرده و برای مهاجرت اقدام می کنند. از جمله بهترین و قابل اطمینان ترین راه های مهاجرت در میان انواع روش های مهاجرت و دریافت اقامت کشور مقصد مهاجرت از روش سرمایه گذاری می باشد. ویزای سرمایه گذاری که به آن ویزای طلایی هم می گویند، برای افرادی امکان پذیر است که با شرایط خاصی مبلقی را طبق قوانین آن کشور در آنجا سرمایه گذاری کنند. در این روش به راحتی میتنوان به کشور مد نظرتان مهاجرت کنید و در زمانی به نسبت کوتاه اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید.

 

گروه حقوقی رضا عبدالمحمد  در تمامی روش های مهاجرت به خارج از کشور با بهترین و مجرب ترین وکیل مهاجرت  همراه شما خواهد بود.

 

برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری روش ها و مقررات خاصی که برای هر کشور متفاوت است وجود دارد که باید با آن ها آشنایی داشته باشید.

 

بهترین کشورها برای مهاجرت سرمایه‌گذاری

در حال حاضر بسیاری از سرمایه داران کشور های بزرگ و پیشرفته صنعتی را برای مهاجرت سرمایه گذاری انتخاب می کنند. از آنجا که در صورت سرمایه گذاری در کشور های صنعتی شما از بازگشت و سود حاصل از سرمایه گذاری خودتان اطمینان دارید. نا گفته نماند که مهاجرت از روش سرمایه گذاری آسان تر و مطمئن تر از روش های دیگر مهاجرت می باشد.

 

روش‌های مختلف مهاجرت سرمایه‌گذاری

این روش و واگذاری ویزای سرمایه گذاری در زمانی که کشور های صنعتی به منظور پیشرفت اقتصادی و رشد صنعتی خود به جذب سرمایه گذاران و کارافرینان متقاضی روی آوردند. در این روش با ورود سرمایه خارجی به کشور های مهاجر پذیرکشور رونق اقتصادی پیدا می کند و تولید شغل اتفاق می افتد. ویزای سرمایه گذاری در سال 2006 مورد استقبال و توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. مهاجرت سرمایه گذاری از جمله روش های محبوب و پرمتقاضی مهاجرت به کشور های خارجی می باشد. چنانچه این روش را با روش های موجود دیگر در میان انواع روش های مهاجرت مقایسه کنید متوجه اختلاف هزینه بالای ان می شوید در صورتی که حتی این مقدار هزینه را هم در نظر بگیرید هنوز هم مزایای بسیار زیادی دارد که به آن برتری می دهد.

 

مزایای مهاجرت سرمایه‌گذاری

در صورتی که اطلاعاتی زیادی در رابطه با این روش مهاجرت ندارید در اینجا به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت سود بالا یکی از مزایای اصلی در این روش می باشد. مهاجرت از روش سرمایه گذاری هرچند هزینه بالایی دارد اما شما اطمینان دارید که یا سرمایه گذاری در کشور مناسب و درست از نظر صنعتی و قدرتمند بعد از گذشت یک مدت شما سود سرمایه گذاری خود را دریافت می کنید. کشورهای با قدرت بالا در دنیا و اقتصاد مناسب مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت سرمایه گذاری می باشند. اما در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری بهتر است تا تحقیقات کاملی را برای کشور مقصد خود انجام دهید و مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید.
 • یکی دیگر از مزایای این روش دریافت اقامت دائم کشور مقصد از روش سرمایه گذاری میباشد . در اصل بیشتر روش های مهاجرت در اخر برای دریافت اقامت آن کشور می باشند البته هر کشور قوانین و مقررات خاصی برای اعطای اقامت دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید. در برخی کشور های خاص در صورت سرمایه گذاری با شرایط اعلام شده می توانید اقامت دائم ان کشور را دریافت کنید، ولی در برخی کشور ها نیز برای دریافت اقامت احتیاج است تا سالها در آن کشور زندگی کنید. اما در مجموع با روش سرمایه گذاری می توانید با سرعت بالایی اقامت دائم کشور ها را دریافت کنید.
 • مورد بعدی که در این روش وجود دارد این است که افراد میتوانند با سرمایه گذاری در کشور مورد علاقه خود و کشور هایی که از لول بالای اقتصادی و اجتماعی برخوردار هستند به یکی زندگی ایده ال با رفاه اجتماعی بالا برسند.

 

مدارک لازم جهت سرمایه‌گذاری

طبق گفته های قبلی برای مهاجرت به کشور های دیگر روش های بسیاری وجود دارد و همچنین کشور های هرکدام شرایط و مقررات خاص خود را برای مهاجرت تعیین کرده اند. به طور مثال بعضی کشور ها محدوده سنی و یا مدرک زبان را لازم می دانند و برخی دیگر خیر. در همین روش برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می بایست که مبلغ خاص و مشخصی را در آنجا سرمایه گذاری کنید. اما در یک نگاه کلی برای سرمایه گذاری در هر کشور مدارکی نیاز است که در اینجا ذکر می کنیم:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه
 • سند و یا اسناد ملکی
 • اثبات تمکن مالی و نامه بانک
 • مدارک و ازمایش های پزشکی
 • جواز کسب

 

شرایط ویزای سرمایه گذاری

·      دارا بودن حداقل سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری به طور مثال برای آمریکا این مبلغ 200 هزار دلار است

·      سن متقاضی کسب و کار نباید کمتر از 55 باشد

·      گردش مالی بالاتر از مبلغ ارائه شده توسط سفارت کشور مقصد

·      خرید حداقل 50 درصد سهام مربوطه در صورت خرید سهام و کسب و کار

مزایای ویزای سرمایه گذاری

از دسته مزایای ویزای سرمایه گذاری می شود به این موضوع اشاره نمود که با توجه به نوع سرمایه گذاری امکان تبدیل کردن ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم وجود خواهد داشت و در ویزای سرمایه گذاری احتیاج به مدارک زبان نمی باشد و اینکه ویزای سرمایه گذاری در پروسه زمانی تقریبا 6 ماه صادر خواهد شد. همینطور دریافت ویزا برای خانواده و فرزندان هم امکان پذیر خواهد بود.

 

نکاتی در رابطه با اخذ اقامت سرمایه‌ گذاری

 • بعضی از کشورها همانند پرتغال هیچ‌ شرایط اقامتی برای دریافت مجوز اقامت دائم ندارند.
 • در صورت دریافت ویزای طلایی ، شهروندی تضمین محسوب نمی شود.
 • برای اخذ تابعیت در یک کشور بخصوص اتحادیه اروپا از روش ویزای طلایی و سرمایه‌گذاری می بایست مدت‌ زمان معینی را در آنجا زندگی کنید.
 • ملزومات شهروندی از راه سرمایه‌گذاریبه شکل جداگانه‌ بستگی به هر ایالت خواهد داشت ، اما عموما به10سال اقامت مداوم احتیاج است.
 • بعضی از کشورها بعد از مدت‌ زمان کوتاهی همانند کشور یونان ، بعد از هفت سال و یا حتی بدون هیچ‌ گونه اقامت ، شهروندی ارائه خواهند داد.
 • شما میبایست صاحب پولی باشید که برای سرمایه‌گذاری در ‌نظر‌گرفته شده است.
 • این پول به صورت قانونی کسب شده باشد.
 • سابقه سوء‌پیشینه نداشته باشید.

  قادر باشید خود و اعضای خانواده را برای مدتی که قصد زندگی در آن را دارید حفظ کنید.

 • خریدن سهام
 • کارآفرینی

 

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای سرمایه گذاری

 • مدارک شناسایی فرد متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی مربوط آزمایشات پزشکی
 • مجوز کسب و کار
 • سند ملکی
 • تمکن مالی به اندازه کفایت
 • پاسپورت دارای اعتبار

 

انواع مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه‌گذاری با خرید ملک

یک از پر مخاطب ترین روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری، خرید ملک در کشور مقصد می باشد. ولی خب باید حتما توجه داشته باشید که این روش نیز در هر کشوری دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود است. شما می‌توانید در خیلی از کشورهای خارجی پیشرفته ملک خریداری کنید تا پشتوانه‌ای مالی داشته باشید. اما توجه داشته باشید که در برخی از کشورها مثل کانادا با خرید ملک نمی‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. یه نکته حائز اهمیت دیگر این می باشد که در بسیاری از کشورها شما می بایستی با توجه به ارزش و نوع ملک، مالیات آن را نیز می بایستی به دولت بپردازید. هزینه مورد نیاز شما یه جهت خرید ملک نیز کاملا بستگی به کشور و یا ایالت انتخابی شما دارد و حتی تفاوت های زیادی باهم ممکنه داشته باشند.

 

مهاجرت سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت

راه دیگری که می‌توانید برای مهاجرت سرمایه‌گذاری از آن استفاده کنید، ثبت شرکت می باشد. به نکته نیز توجه داشته باشید که با ثبت شرکت نیز احتمال دارد نتوانید اقامت دائم را دریافت کنید. چونکه ثبت شرکت نفعی به اقتصاد کشور مقصد نمی‌رساند و تنها در جهت توسعه منافع شخصی است که فقط برای شما سودمند خواهد بود. به جهت ثبت شرکت به میزان مبلغ خاصی نیاز نخواهید داشت. قوانین و شرایط ثبت شرکت نیز بسته به کشور مقصد متفاوتخواهد بود.

 

مهاجرت سرمایه‌گذاری با کارآفرینی

یکی دیگر روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشورهای خارجی کارآفرینی است. با استفاده از کارآفرینی در کشورهای خارجی می‌توانید به دلیل ایجاد اشتغال و سود رساندن، اقامت دائم را نیز دریافت کنید. البته حتما توجه داشته باشید که کارآفرینی نیز در هر کشوری قوانین و شرایط به خصوصی را دارد که می بایستی حتما آگاهی کامل به آن ها داشته باشید.

 

مزایای اخذ اقامت مهاجرت سرمایه‌ گذاری

پس از آنکه از طریق دریافت ویزای سرمایه‌گذاری قصد گرفتن اقامت را داشتید، دولت کشور مقصد به شما مزیت‌هایی را خواهد داد همانند:

 • مدت ‌زمان به نسبت کوتاه انجام مراحل دریافت اقامت
 • عدم احتیاج به مدرک زبان امکان شروع و راه اندازی کسب ‌و کار در یکی از فعالترین و امنترین اقتصادهای جهان
 • امکان همراه داشتن خانواده خود
 • داشتن حقوقی تقریباً برابر با شهروندان اتحادیه اروپا
 • عدم احتیاج به ثبت شرکت برای روش راه‌اندازی کسب‌ و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =