انواع ارز های دیجیتال

انواع ارزهای دیجیتال و تفاوت های آنها

با پیشرفت هرچه بیشتر و روزانه ارزهای دیجیتال کاربرد انها نیز در زمینه های مختلف زندگی انسان ها نیز بیشتر شده و از همین رو به دلیل وجود تنوع و کاربرد هر کدام دسته بندی هایی برای انها تشکیل و طراحی شده است . در دسته بندی های موجود برای ارزهای دیجیتال بر اساس حوزه مورد استفاده انها به سه دسته ارزهای دیجیتال مالی ، پول های دیجیتال و ارزهای دیجیتال پلتفرمی تقسیم بندی میشوند و همچنین رمزارزها که هرکدام ممکن است کوین یا توکن باشند با توجه به کاربردشان به سه دسته ارزهای دیجیتال مالی ، خدماتی ، پرداختی ، زیرساختی و سرگرمی تقسیم بندی شده اند . در این مقاله به شما انواع ارز های دیجیتال را خواهیم گفت
گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در تمامی ضمینه های حقوقی ارز های دیجیتال با بهترین وکیل ارز های دیجیتال خواهد بود
انواع ارز های دیجیتال
برای توضیح تفاوت نام گذاری توکن و کوین میتوان اینگونه گفت که در صورتی که یک ارزدیجیتال دارای بلاک چین اختصاصی خود باشد انراکوین و چنانچه بلاک چین اختصاصی نداشته باشد و بر روی بلاک چین دیگر پروژه ها راه اندازی شده باشند انها را توکن میگویند . به طور مثال بیت کوین که جزو اولین ارزهای دیجیتال است و از معروفترین انها نیز هست کوین محسوب میشود ولی ارزدیجیتال تتر به دلیل اینکه بلاک چین خودش را ندارد توکن محسوب میشود . برخی اصطلاحات در این زمینه وجود دارد که به توضیح انها نیز میپردازیم برای مثال شاید کلمه آلت کوین را شنیده باشید ، به تمامی ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین مورد عرضه قرار گرفته اند آت کوین میگویند که ازجمله شناختهشده ترین انها میتوان به کاردانو و دوج کوین اشاره کرد .
دیگر اصطلاح استیبل کوین ها هستند و دلیل این نام گذاری این است که ارزش انها ثابت است و با گذشت زمان تغییری نمیکند از جمله این ارزها ارزدیجیتال تتر است که ارزش ان برابر یک دلار امریکا است .در ادامه انواع ارز های دیجیتال را خواهید خواند
• ارزهای دیجیتال مالی:
این بخش یکی از بزرگترین بخش های ارزهای دیجیتال هست که در ان ارزهای مختلفی وجود دارد . این نوع از ارزها برای انجام امور مالیبا هدف حذف واسطه و کاهش هزینه ها ایجاد شده اند . همچنین ارزهای دیجیتال مالی به دلیل وجود انواع مختلف ارز که هرکدام کاربرد و خدمات خاصی دارند باعث اسان سازی انجام معاملات مالی شده است .
• پول های دیجیتال:
این دسته از ارزها تا حد بسیار زیادی شبیه به پول های واقعی هستند ، یعنی قابلیت سرمایه گذاری و انتقال ارزش دارند و میتوان انها را ذخیره سازی کرد و همچنین قابلیت خرید و معامله انها هست . ولی برتری که این ارزها نسبت به پول ها دارند این است که از انجا که به صورت فیزیکی وجود ندارند پس نیاری به جابجایی انها نیستو ازانجا که واسطه ای برای انها وجود ندارد امنیت بالایی دارند و همچنین باعث ایجاد تورم نمیشوندو ارزش انها کاهش نمیابد . بیت کوین و دوژ کوین و لایت کوین از مهمترین و شناخته شده ترین پول های دیجیتال هستند .
• ارزهای دیجیتال پلتفرمی:
ارزهای دیجیتال پلتفرمی همانند پول های دیجیتال دارای شبکه بلاک چین هستند و یک نوع قرارداد هوشمند محسوب میشوند . این ارزها در اصل نرم افزارهایی هستند که قادر به انجام انواع فعالیت ها در زمینه های مختلف در بستر شبکه بلاک چین هستند .