انواع ارز های دیجیتال

انواع ارز های دیجیتال
آنچه خواهید خواند :

ارز دیجیتال

با پیشرفت روزانه ارزهای دیجیتال کاربرد آن ها نیز در زمینه های مختلف زندگی انسان ها بیشتر شده و از همین رو به دلیل وجود تنوع و کاربرد هر کدام، دسته بندی هایی برای آن ها تشکیل و طراحی شده است. در دسته بندی های موجود برای ارزهای دیجیتال بر اساس حوزه مورد استفاده آن ها به سه دسته ارزهای دیجیتال مالی، پول های دیجیتال و ارزهای دیجیتال پلتفرمی تقسیم بندی می شوند و همچنین رمز ارزها که هرکدام ممکن است کوین یا توکن باشند.

با توجه به کاربردشان به سه دسته ارزهای دیجیتال مالی، خدماتی، پرداختی، زیرساختی و سرگرمی تقسیم بندی شده اند.

 

گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در تمامی زمینه های حقوقی ارز های دیجیتال با بهترین وکیل ارز های دیجیتال خواهد بود.

 

تفاوت توکن و کوین

برای توضیح تفاوت نام گذاری توکن و کوین می توان اینگونه گفت که در صورتی که یک ارز دیجیتال دارای بلاک چین اختصاصی خود باشد آن را کوین و چنانچه بلاک چین اختصاصی نداشته باشد و بر روی بلاک چین دیگر پروژه ها راه اندازی شده باشند آن ها را توکن نامید.

به طور مثال بیت کوین که جزو اولین ارزهای دیجیتال است و از معروف ترین آن ها نیز هست کوین محسوب می شود ولی ارز دیجیتال تتر به دلیل اینکه بلاک چین خودش را ندارد توکن به حساب می آید. برخی اصطلاحات در این زمینه وجود دارد که به توضیح آن ها نیز می پردازیم. برای مثال شاید کلمه آلت کوین را شنیده باشید، به تمامی ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین مورد عرضه قرار گرفته اند آت کوین می گویند که ازجمله شناخته شده ترین آن ها می توان به کاردانو و دوج کوین اشاره کرد.
دیگر اصطلاح استیبل کوین ها هستند و دلیل این نام گذاری این است که ارزش آن ها ثابت است و با گذشت زمان تغییری نمی کند از جمله این ارزها ارزدیجیتال تتر است که ارزش آن برابر یک دلار امریکا است.

 

انواع ارز دیجیتال

  • ارز دیجیتال مالی
    ارز دیجیتال مالی یکی از بزرگترین بخش های ارز دیجیتال هست که در آن ارزهای مختلفی وجود دارد. این نوع از ارزها برای انجام امور مالی با هدف حذف واسطه و کاهش هزینه ها ایجاد شده اند. همچنین ارزهای دیجیتال مالی به دلیل وجود انواع مختلف ارز که هرکدام کاربرد و خدمات خاصی دارند باعث آسان سازی انجام معاملات مالی شده است.
  • پول های دیجیتال
    این دسته از ارزها تا حد بسیار زیادی شبیه به پول های واقعی هستند، یعنی قابلیت سرمایه گذاری و انتقال ارزش دارند و می توان آن ها را ذخیره سازی کرد. همچنین قابلیت خرید و معامله آن ها وجود دارد. برتری این ارزها نسبت به پول این است که از آن جا که به صورت فیزیکی وجود ندارند پس نیازی به جابجایی آن ها نیست و از آن جا که واسطه ای برای آن ها وجود ندارد امنیت بالایی دارند و همچنین باعث ایجاد تورم نشده و ارزش آن ها نیز کاهش نمی یابد. بیت کوین، دوژ کوین و لایت کوین از مهم ترین و شناخته شده ترین پول های دیجیتال هستند.
  • ارزهای دیجیتال پلتفرمی
    ارزهای دیجیتال پلتفرمی مانند پول های دیجیتال دارای شبکه بلاک چین هستند و یک نوع قرارداد هوشمند محسوب می شوند. این ارزها در اصل نرم افزارهایی هستند که قادر به انجام انواع فعالیت ها در زمینه های مختلف در بستر شبکه بلاک چین می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =