مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان
آنچه خواهید خواند :

روش های مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان، هدف بسیاری از ایرانیان متقاضی تحصیل در این کشور می باشد که راه های متفاوتی نیز برای آن وجود دارد. در چندین سال‌ اخیر عمان شاهد مهاجرت خارجی زیادی بوده است و این استقبال از مهاجرت بدلیل پیشرفت این کشور می باشد. عمان از لحاظ اقتصادی موقعیت مناسبی داشته و نفت خیزی، قرار داشتن بر سر راه دریایی و تجارت این کشور باعث پیشرفت اقتصادی آن شده است. در این مقاله به بررسی انواع روش های مهاجرت به کشور عمان پرداخته و شرایط آن را برای متقاضیان این امر تشریح خواهیم کرد. گروه حقوقی رضاعبدالمحمد همراه شما در امور مهاجرتی و نیاز به وکیل مهاجرت به عمان با بهترین وکیل مهاجرت خواهد بود.

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به عمان، مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. تحصیل در عمان در هیچ مقطعی اجباری نیست. با این وجود کشور عمان برنامه ویژه ای برای مبارزه با بی سوادی دارد. تحصیل در این کشور تا پایان مقطع متوسطه، بدون نیاز به پرداخت شهریه انجام می گیرد. اصلی ترین و مهم ترین دانشگاه این کشور، دانشگاه ملی آن بوده که به نام سلطان قابوس نیز شهرت گرفته است.
برای اطلاعات دقیق تر در زمینه مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی   اینجا کلیک کنید.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به عمان به روش سرمایه‌گذاری، یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. این نوع از مهاجرت با سه روش سرمایه‌گذاری از راه خرید ملک و ثبت شرکت و سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور برای متقاضیان مقدور خواهد بود. اما همچنین خوب است که بدانید بهترین روش مهاجرت به عمان، سرمایه‌گذاری از راه ثبت شرکت می باشد. به این دلیل که عمان از موقعیت تجاری بسیار خوبی بهره مند است و موقعیت جغرافیایی آن نیز به این موضوع ارزش بیشتری می افزاید.
قرار گرفتن در مسیر دو اقیانوس، موقعیت تجاری بسیار خوبی را برای این کشور فراهم آورده است. این قضیه باعث شده است تاجران زیادی به منظور پیشبرد کار خود به این کشور مهاجرت کنند.

نفت و گردشگری از دیگر مواردی می باشند که باعث رشد اقتصادی این کشور هستند. رشد اقتصادی عمان همینطور نیز باعث مدرن شدن فضا و معماری این کشور و حضور گردشگران در آن شده است.

موارد مذکور می‌توانند به شما کمک شایانی برای ثبت شرکت در این کشور کنند.

مهاجرت به عمان از طریق کار

مهاجرت به عمان از روش کار، از انواع مهاجرت به این کشور است که متقاضیان بسیاری به همراه دارد. برای مهاجرت از این روش، باید یک کارفرما از شما دعوت به عمل آورده و سپس شما به عمان بروید. فقط در صورت وجود دعوتنامه می توان درخواست ویزای کار به این کشور را ارائه داد.

برای دریافت ویزای کار عمان باید مدارک خود را به ایمیل کارفرما ارسال نموده تا مدارک، سابقه کار و تمکن مالی شما مورد بررسی قرار گیرد.

چنانچه قصد  ارسال پیشنهاد شغلی دارید، بهتر است از روش اداره کار و یا پلیس کشور اقدام نمایید. برای اقدام به مهاجرت به کشور عمان از طریق کار باید توجه داشت که شرکت های عمانی، افراد بومی را در صدر الویت واگذاری کار قرار می هند و در صورت عدم وجود نیروی کار بومی، از نیروهای کشورهای دیگر بهره مند خواهند شد.

لازم به ذکر است که حقوق دریافتی کارگران در عمان از حقوق دریافتی کارگران در کشورهای اروپایی و آمریکا پایین تر می باشد.آن هم به دلیل پایین تر بودن کیفیت زندگی در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی و … می باشد.

مهاجرت به عمان از طریق تولد

مهاجرت به عمان از روش تولد، تابع قوانین این کشور می باشد. بر این اساس در عمان، تولد بر طبق خون در نظر گرفته خواهد شد. به این معنی که چنانچه که پدر کودک و یا مادر وی تابعیت کشور عمان را دارا باشد، فرزند آنها نیز تابعیت عمان را کسب خواهد کرد. فرزندخواندگی و شرایط مرتبط با آن از موارد دیگری می باشد که از راه آن می‌توان تابعیت عمان را دریافت کرد. بر این اساس والدین عمانی چنانچه سرپرستی کودک غیرعمانی را بر عهده گیرند، تابعیت این کشور برای کودک اخذ خواهد شد .

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

مهاجرت به عمان از روش ازدواج، از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور است. چنانچه زنی با مردی عمانی ازدواج کند، زن قادر بخ دریافت شهروندی کشور عمان خواهد بود. اما باید شرایطی را نیز دارا باشد: 1- باید ثابت شود که دو نفر به هم علاقمند می باشند. 2-تمکن مالی مرد ثابت شود. 3-به زبان عربی تسلط داشته باشد. 4- دارای سوء سابقه نباشد. 5-مدت زمان ده سال از زندگی آنها گذشته باشد. 6-صاحب فرزند پسر نیز باشند.

چنانچه زنی، چنین شرایطی را داشته، اما همسرش فوت کرده باشد قادر به دریافت تابعیت عمان خواهد بود (به شرط آنکه بعد از فوت همسر، خانم دیگر ازدواج نکرده باشد).

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =