آنچه خواهید خوند :

اینکوترمز

اینکوترمز

اینکوترمز یا شرایط تجاری بین المللی

حاوی طیفی از اصطلاح های تجاری تعریف شده از پیش می باشد که به وسیله ی اتاق بازرگانی بین المللی در ارتباط با قوانین تجارت بین المللی منتشر شده است. این اصطلاحات به طور گسترده در معاملات تجاری بین المللی استفاده می شود و توسط نمایندگان تجاری، دادگاه ها و وکلای بین المللی تشویق می شود.

 

قوانین اینکوترمز

قوانین اینکوترمز اساساً برای ساده کردن انتقال وظایف، هزینه ها و خطرات مرتبط با حمل و نقل بین المللی و تحویل کالا بوده و شامل مجموعه سه کلمه ای از شرایط تجاری است. اینکوترمزها مقامات قضایی، توسط دولت ها و مشاغل در سراسر جهان برای تفسیر رایج ترین اصطلاحات مورد استفاده در تجارت بین المللی استفاده می شود. آن ها برای کاهش یا حذف ابهامات ناشی از استفاده از زبان های مختلف در کشورهای مختلف طراحی شده اند. به همین دلیل اغلب در قرارداد های فروش بین المللی استفاده می شود. نخستین سند انتشار یافته از شرایط تجارت بین المللی در سال 1923 به انتشار رسید و نخستین سند انتشار یافته در سال 1936 با عنوان Incoterms منتشر شد.

 

گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در دعاوی اینکوترمز و آماده مشاوره در تمامی زمینه های تجارت بین الملل خواهد بود.

اصطلاحات مناسب اینکوترمز برای انواع مختلف شیوه های حمل و نقل

برخی از اصطلاحات اینکوترمز برای همه روش های حمل و نقل کالا اعمال می شود. این عبارات برای تعیین نوع قرارداد و تشریح وظایف و تعهدات طرفین (خریدار و فروشنده) در فرآیند معامله استفاده می شود. در ادامه به معرفی مهم ترین اصطلاحاتی می پردازیم که برای انواع روش های حمل و نقل کالا استفاده می شود:

EXW – EX Works:

در این روش نام مقصد بعد از عبارت EXW قرار می گیرد. فروشنده موظف است محموله را به این مقصد تحویل دهد. این عبارت حداکثر تعهد را برای خریدار و حداقل تعهد را برای فروشنده ایجاد می کند. این اصطلاح اغلب برای نقل قیمت اولیه بدون محاسبه هزینه های اضافی استفاده می شود. اصطلاح EXW به این معنی است که خریدار ریسک تحویل کالا به مقصد نهایی را می پذیرد. اگر فروشنده کالا را بارگیری نکند یا ترخیص آن را برای صادرات نبرد و یا کالا را بارگیری کند، در هر صورت ریسک و هزینه آن با خریدار است. اگر طرفین توافق کنند که فروشنده باید کالا را بارگیری کرده و به نقطه خاصی بفرستد تا او نیز در خطر شرکت کند، توافق باید به وضوح با کلمات دقیق ثبت شود تا بر این نوع قرارداد تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =