بهترین وکیل مهریه در تهران

بهترین وکیل مهریه در تهران

فهرست مطالب

روند قانونی به اجرا گذاشتن یا مطاله مهریه در تهران

برای رسیدگی به مشکلات و دعاوی خانواده علی الخصوص مهریه بهتر است با وکیل مهریه متخصص و متبحر در تهران که به تمامی قوانین مربوط به این زمینه اشراف کامل دارند، مشورت نمایید. انعقاد قرارداد وکالت با بهترین وکیل مهریه در تهران به شما کمک می کند که بدون استرس و با آرامش خاطر به حقوق فردی خود دست پیدا کنید. انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری خبره و متخصص در موفقیت پرونده شما اهمیت بسزایی دارد.

به همین دلیل نیز ما به شما توصیه می کنیم که در جهت انجام شکایت، دریافت حق قانونی و همچنین برای رسیدگی به پرونده خود از بهترین وکیل مهریه مشاوره دریافت کنید. اغلب افراد با وجود داشتن اطلاعات کامل نسبت به پرونده خود و روند شکایت به دلیل نداشتن اطلاعات و راه حل های قانونی مفید برای پرونده، نمی توانند به خوبی در دادگاه از خود دفاع کنند و همین امر سبب می شود که رأی دادگاه به ضرر ایشان صادر گردد. به همین دلیل نیز این مشاوره و اعطای حق الوکاله به وکیل مهریه خبره به شما کمک می کند که ضمن صرف هزینه های کمتر، رأی دلخواه خود را دریافت نمایید. بهترین پیشنهاد ما به شما گروه حقوقی دکتر رضا عبدالمحمد می باشد برای ارتباط می توانید با شماره 09121574297 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی های وکیل متخصص مهریه

با توجه به قوانین پیچیده مصوب در کشور ما، روش های قضایی متعدد و احکام به خصوصی که دارند، مطالبه و وصول مهریه با مشکلاتی روبروست. به همین منظور نیز انتخاب وکیل مهریه مناسب اهمیت زیادی دارد. ویژگی های وکیل مهریه متبحر عبارت اند از:

  • وکیل مهریه مجرب با قوانین حقوقی آشنا بوده و از آنجا که با پرونده های دریافت مهریه و توقیف اموال زیادی سر و کار دارد؛ بنابراین تجربه زیادی در اینگونه پرونده ها دارد.
  • شجاعت و درایت لازم برای دفاع از موکل لازم است.
  • علاوه بر قوانین موجود، تسلط بر متن قانون و همچنین نحوه تفسیر آن نزد قاضی نیز اهمیت زیادی دارد.
  • به صورت منظم و مداوم پرونده ها را پیگیری نماید.
  •  بیان و گویش قوی نیز در دفاع از موکل موثر است؛ به طوری که بیان شیوا و صریح نزد قاضی به صدور حکم به نفع موکل کمک کند. زیرا در دریافت مهریه ارائه دلایل محکم و دفاعیات درست و مستند به قانون ذهنیت قاضی را در جهت صدور رأی به نفع موکل هدایت می کند.

مهریه چیست؟

ماده 1082 از قانون مدنی در مورد مهریه اینگونه بیان می دارد که مهریه مالی است که هنگام جاری شدن خطبه عقد به زن تعلق گرفته و ایشان مالک مال مهر شده خواهد بود. از این رو زوجه می تواند هرگونه دخل و تصرفی در آن داشته باشد. این ماده شامل تبصره ای نیز می باشد که طبق آن به هنگام مطالبه مهریه، مهریه درج شده باید طبق شاخص بانک مرکزی به نرخ روز محاسبه و سپس پرداخت گردد. مطالبه مهریه در هر زمان امکان پذیر است و مختص طلاق نیست. لازمه دریافت مهریه طی مراحل متعدد بوده که در پرونده های گوناگون متفاوت است. در صورت داشتن وکیل، وکیل مهریه این مراحل را بدون نیاز به حضور شما انجام خواهد داد.

 

انواع مهریه

مهریه انواع مختلفی دارد و به لحاظ نحوه دریافت به موارد زیر تقسیم می شود:

مهریه عند الاستطاعة

اگر مهریه عندالاستطاعه باشد، هنگام پرداخت مهریه استطاعت زوج در پرداخت باید در دادگاه اثبات شود و در صورت عدم توانایی مالی مرد برای پرداخت مهریه دیگر پرداخت آن بر ذمه مرد نخواهد بود.

مهریه عندالمطالبه

در صورت عندالمطالبه بودن مهریه، زوجه هر زمان که بخواهد می تواند نسبت به دریافت مهریه خود اقدام کند و مرد نیز ملزم به پرداخت آن است.

مهریه براساس زمان تعیین آن به شرح ذیل می باشد:

مهرالمسمی

اگر زوجین پیش از عقد در مورد مهریه توافق کرده باشند و در سند ازدواج نیز درج گردد، مهریه از نوع مهرالمسمی خواهد بود.

مهرالمثل

اگر زوجین به هنگام عقد به دلایل متعدد مهریه را تعیین نکرده باشند و یا مهریه تعیین شده مشروعیت، ارزش مالی و … نداشته باشد، مهرالمثل به زن تعلق می گیرد.  البته لازم به ذکر است که مهرالمثل تنها در شرایط بالا و در صورت عدم انجام رابطه زناشویی به زن تعلق خواهد گرفت. محاسبه و تعیین مهرالمثل بر عهده قاضی بوده که بر اساس شرایط اقتصادی و خانوادگی زن تعیین می شود.

مهرالمتعه

اگر زوجین به هنگام عقد مهریه ای تعیین نکنند و سپس پیش از انجام رابطه زناشویی زوجین قصد طلاق (برای مشاوره با وکیل طلاق کلیک کنید.) داشته باشند، مهرالمتعه به زوجه تعلق می گیرد. تعیین مهرالمتعه با توجه به وضعیت مالی مرد صورت می گیرد.

 

مزایای مشاوره با گروه حقوقی وکیل رضا عبدالمحمد

دریافت مشاوره از وکیل مهریه در تهران برای شما مزایای زیادی داشته و شامل موارد زیر می باشد:

  • کاهش مدت زمان دریافت مهریه
  • عدم نیاز به حضور زوجه در دادگاه
  • توقیف سریع اموال زوج
  • دریافت حکم جلب زوج در صورت عدم پرداخت مهریه
دکتر رضا عبدالمحمد
دکتر رضا عبدالمحمد

وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه ٢٨٣٥٦
عضو اتحادیه بین المللی وکلای دادگستری(IBA)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =