وکیل تجارت بین الملل

وکیل تجارت بین الملل کیست و چه کار هایی انجام میدهد؟

قبل از شروع مقاله وکیل تجارت بین الملل باید گفت که وکیل تجارت بین الملل کیست و چه کار هایی انجام میدهد ؟درچه دعاویی میتواند کمک کند و ضمینه های کمک را نیز برای شما مشخص کنیم .با ما همراه باشید
امروزه با گسترش روابط بین کشور ها و نیاز هر چه بیشتر به مواد اوليه برای تولید بازرگانی و تجارت را افزایش داده استو حجم انبوهی از مبادلات تجاری در حوزه داخلی و بین المللی از جمله در زمینه حمل و نقل ،بیمه ، امور مالی و بانکیآگاهی از قوانین تخصصی مرتبط با این نهاد ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و تبعا نیاز به رسیدگی تخصصی دارد و همه افراد و وکلا نیز از این قوانین اطلاعاتی ندارند .
گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در دعاویتجارت بین الملل خواهد بود
 • قرارداد لیسانس
 • قرارداد توزیع بین المللی
 • قرارداد خرید و فروش بین المللی کالا
 • قرارداد کلید در دست
 • قرارداد احداث بهره برداری و انتقال
 • قرارداد بیمه بین المللی
 • قرارداد ثبت برند
 • قرارداد های نمایندگی
 • دعاوی ترخیص کالا 

تجارت بین الملل چیست؟

معاملات آزاد ، تجارت کالا بین دو کشور و همینطور ارائه خدمات متفابل ، به عنوان تجارت بین الملل نامگذاری میشود. این فعالیت شامل صادرات و واردات میشود که هر کشور با توجه به برطرف کردن یک نیاز خاص و یا پیشرفت اقتصاد خود موجب میشود.
مهمترین دلیل یه وجود آمدن امری به نام تجارت بین الملل گستردگی منابع اولیه در کره زمین است . به طور مثال به دلیل شرایط جوی متفاوت نقاط کره زمین چین در تولیدات برنج در دنیا اول و صادر آن به کشور های دیگر در حال تجارت است که نقطه مقابل میشود به میوه های استوایی اشاره کرد که در آب و هوای چین قابل پرورش نیستن. خب این امر موجب یه وجود آمدن این نقطه مثبت برای هر کشوری میشود که با توجه به توانایی و شرایطی که دارد در تجارت بین املل به رقابت بپردازد و از آن به نفع خود بهره ببرد.حتی ما میبینیم که خیلی از کشور ها از نظر سیاسی باهم مداخله و دشمنی دارند اما در تجارت باهم همکاری متقابلی انجام میدهد که میشود این برداشت رو کرد تجارت بین املل همیشه یک فعالیت مهم در دنیا بوده و هست.
وکیل تجارت بین الملل

چگونگی قرارداد بین المللی

زمانی یک قرار داد به عنوان بک قرارداد بین المللی به رسمیت شناخته میشود که یک خصوصیت خارجی در معامله وجود داشته باشد . منظور از خصوصیت خارجی ، محل انعقاد قرارداد ، تابیعیت طرفین معاملات و همینطور محل انجام تعهدات قراداد باشد.
اکثر بند هایی که برای یه رسمیت شناخته شدن یک قرار داد در ایران وجود دارد در خصوص قرارد دارد های بین المللی هم قابل اجرا میباشد. به نقطه مشترک رسیدن طرفین معامله در رابطه با موضوع قرارداد، شفاف سازی تضمین های قرارداد و .. یه همان شکل که در تمای قرار داد های داخلی اجرای آن لازم است در قرارداد های بین المللی نیز ملزوم است.

تنظیم قراردادهای بین المللی

از پر اهمیت ترین موضوعات در بین وکیل های تجارت بین الملل تنظیم نمودن قراردادهای تجاری است،همانطور که می دانید هر کشور شامل یکسری قوانین و موضوعات متفاوتی هستند و برای بستن یک قرار داد تجاری شما نیاز هست از مفاد قرارداد هر دو طرف کامل آگاه باشی و شناخت به روزی از قوانین داشته باشین در نتیجه در این مرحله شما نیاز به یک وکیل کارشناس تجارت بین الملل دارید تا در تمام این مسائل کمک حال شما باشد وبا تجربه ای که دارد تمامی جوانب قرارداد و وظایف هر دو طرف و هر آنچه که مربوط به قرارداد تجاری است را در نظر بگیرد تا این فرآیند به سریعترین و بهترین شکل خود پیش برود.

چگونگی قرارداد فروش کالا در سطح بین الملل

به طور معمول یک قرار داد جدا از داخلی یا بین المللی بودن آن نیاز به یک طرف پیشنهاد دهنده و طرف دیگر قبول کننده است که دوطرف بر سر بند های قرار داد به یک نقطه مشترک برای بستن آن میرسند.
چون هر کشور قوانین و مقررات حقوقی مختص به خود را دارد و قرارداد بین المللی به بیشتر از یک کشور مربوط است توجه به نظام دیگر کشور ها از اهمیت بالایی برخوردار است ، به عنوان مثالتفاوت های زیاد در قوانین معاملات خارجی کشور ها وجود دارد که خب طبیعی است، پس لازم است هر کشور آگاهی لازم در رابطه با ضوابط و قوانین طرف قرار داد خود به دست آورد
وکیل تجارت بین الملل

ویژگی های تجارت بین الملل

ویژگی های مثبت تجارت بین الملل

تجارت بین الملل در دنیا ویژگی های مثبتی دارد که در ادامه به برخی آن ها میپردازیم:
 • متقابل بودن تجارت بین الملل این مزیت را به کشور ها میدهد که باتوجه به نیاز های خود کالا و یا محصولات بهتر و با درجه بالا تر را وارد کند بلکه با هزینه کمتری نسبت به تولید آن در داخل.
 • هر کشوری میتواند با توجه به شرایط خاص جغرافیایی که در کره زمین دارد بر تولیدات محصول مخصوص خود متمرکز شود و از امتیازات معامله آن بهرهمند شود.
 • حالا این تجارت موجب به وجود آمدن یک فضای رقابتی جذاب در بازار داخلی هر کشور برای بدست آوردن امتیاز آن کالا یا محصول خاص میشود تا در معاملات بین المللی از سود قابل توجه آن به سود خود استفاده کنند.
 • تجارت بین الملل برای هر کشور یک بستر فوق العاده ای برای ایجاد اشتغال زایی میکند که نسبت به دیگر کشور های غیرتجاری یک قدم رو به جلو در پیشرفت اقتصاد تلقی میشود.

نکات منفی تجارت بین الملل

هر تجارتی اگر بدون نظارت و بدون رعایت قوانینی انجام شود مشخصا مضراتی را شامل میشود که :
 • تضعیف خودکفایی یک کشور در تولیدات
 • پرداخت هزینه بیشتر نسبت به تجارت داخلی
 • امنیت نداشتن راه های حمل و النقل محصولات
 • وجود یکسری قوانین و خط مشی های گمرکی در کشور ها
 • بعضی موتقع وجود داشتن تحریم ها برای انتقال ارز یا پرداخت
 • کم بودن میزان آگاهی نسبت یه تجارت بین الملل

دعاوی تجارت بین المللی

به طور معمول دعاوی مربوط بهتجارت بین المللی در دو مرجع در دست بررسی ورسیدگی قرار می گیرند که این دو مرجع ،مراجع قضایی کشورها و مراجع داوری هستند . بررسیدعاوی تجاری داخلی دارای قوانین و مقرررات رسیدگیمشخصی می باشند ولیدعاوی تجاری بین المللی درشرایطی که قوانین در خود قرارداد معین نشده باشد، مراجعی که در رابطه با بررسیپرونده مشخص میشوند می بایست اول به نسبتاصول و قواعد حقوقیکشور مورد نظر مقرر گردد .ولی به اجرا رساندن رای صادر شده، به خصوص زمانی که رای داوری نباشد، سختی های بسیاری به نسبترای های صادر شده درداخل کشور دارد.
در نتیجه دعاوی مربوط به تجارت بین الملل برای رسیدگی به دو دسته تقسیم میشوند ، رسیدگی در مراجع قضایی و رسیدگی در مراجع داوری.

رسیدگی در مراجع قضایی کشورها

در رابطه با بررسی ورسیدگی به پرونده های بین المللی معمولا مراجع قضایی طبق قوانین و آیین خود کشورمورد نظر با در دست بررسی قرار میدهند ولی همواره در قراردادهای بین المللی اساس و قوانین نحوه حل مشکل به وجود آمده تعیین شده می باشد که دادگاه به کمک آن سعی در حل و رسیدگی سریع تر موضوع می کند.
به جهت وکالت در پرونده هایی که در مراجع قضایی کشورها مورد بررسی قرار می گیرد، همواره وکیل موظف به داشتن پروانه وکالت در همان کشور محل وقوع دادگاه می باشند.

رسیدگی در داوری تجاری بین المللی

این روز ها تمامی سازمان های معتبر تجاری برای داوری دادخواست های پیش آمده تجارت بین المللی تشکیل شده است که نقش بسیار مهمی در بررسی دعاوی تجارت بین المللی دارند.
علاوه بر اینگونه سازمانهایی که به داوری اختصاص دارند، حقوقدان ها ، مهندسان و …… نیز در صورت نیاز به صورت موردی به داوری تجارت بین المللی در حوزه تخصصی خود کمک می نمایند .
راه های ارتباطی
⇐09121574297
راه های ارتباطی
⇐09121574297