• وکیل پیمانکاری

  وکیل پیمانکاری کیست؟

  پیمانکاری زمانی است که یک سازمان با سازمان یا شخص دیگری قرارداد امضا می کند تا پروژه را به مقصد نهایی برساند و آن را تکمیل کند. یک طرف این قرارداد را پیمانکار و طرف دیگر کارفرما نامیده می شود و این قرارداد می تواند در حوزه های مختلفی باشد. مانند برق، ساختمان و …. قراردادهای پیمانکاری به دلیل مقررات، بندها و قوانین خاصی که در این زمینه وجود دارد با سایر قراردادها متفاوت است که برای درک درست هر یک از این قوانین باید به خوبی با آنها آشنا باشید و شمانیازمند به یک وکیل خوب و با تجربه هستید شما نیاز به قرارداد دارید قرارداد نیاز به توافق دارد اما بخشی از آن هم جنبه از پیش تعیین شده دارد و قابل تغییر نیست.
  در یک قرارداد کارفرما از پیمانکا
  اگر قصد طرح دعاوی پیمانکاری را دارید بهتر است در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید گروه حقوقی رضا عبدالمحمد همراه شما در این راه خواهد بود

  قرارداد های پیمانکاری:

  قرارداد پیمانکاری چیست؟

  قرارداد پیمانکاری قراردادی میباشد که تمامی حقوق دو طرف (پیمانکار و کارفرما) در ان پیش بینی میشود . برای شناخت هرچه بیشتر و دانستن جزئیات اینگونه قرارداد ها خوب است تا شرایط عمومی پیمان که به وسیله سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین شده را بشناسید . قرارداد های پیمانکاری نوع های متفاوتی دارد که با توجه به زمینه قرارداد لازم است انعقاد شود . پیشنهاد ما به شما این است تا برای انعقاد قرارداد های بهینه و مناسب با فعالیتتان در جریان ان با وکیل پیمانکاری متخصص در این زمینه همکاری کنید ، گروه حقوقی رضا عبدالمحمد در این نوع از پرونده ها در کنار شما میباشد .
  در قرارداد های پیمانکاری دو وجه وجود دارد یک وجه ان توافق است کع طرفین بر سر تعدادی از بند ها میبایست با توافق یکدیگر قرارداد را منعقد کنند و یک بخش لازم الاجرا که بند هایی میباشد که از سوی سازمان برنامه و بودجه تایین شدند و میبایست به انها عمل شود .
  حتما قبل از نوشتن قرارداد پیمانکاری با وکیل پیمانکاری مشورت لازم را انجام دهید

  نکات مهم قرارداد پیمانکاری:

  در یک قرارداد کارفرما از پیمانکار می خواهد که به میزان هزینه تعیین شده و در مدت زمان معین اقدامی را انجام دهد. این قرارداد قوانین مهمی دارد که باید با یک وکیل قراردادی تماس بگیرید و مشاوره حقوقی لازم را دریافت کنید.
  مهم این است که ابتدا یک قرارداد کامل ببندید تا مشکلی پیش نیاید اما در صورت بروز مشکل و بروز اختلاف باید با وکیل قراردادی (پیمانکاری) مشورت کنید تا با مطالعه قرارداد بهترین راه حل را انتخاب کنید.قراردادهای پیمانکاری قرارداد های به خصوصی بوده و وکیل زیادی در این زمینه وجود ندارد، دفتر حقوقی ما با داشتن وکیل پیمانکاری مجرب و خبره به شما در انعقاد قرارداد و همچنین دعاوی قراردادی کمک می کند تا بتوانید مشاوره حقوقی لازم را در این زمینه دریافت کنید و نیز بهترین تصمیم را بگیرید و سوالات خود را در مورد فسخ قرارداد، حل اختلاف بین کارفرما و پیمانکار، خسارت تاخیر در انجام تعهد، حوادث فورس ماژور در قرارداد، نحوه فسخ یک طرفه قرارداد، تنظیم قرارداد و … به عهده خواهد داشت.

  ویژگی های قرارداد پیمانکاری

  قرارداد های پیمانکاری تفاوت هایی با سایر قرارداد ها دارند که از جمله این تفاوت ها یکی مبلغ قرارداد ها میباشد که در قرارداد های پیمانکاری عموما این رقم بسیار بالاتر از بقیه قراردادها میباشد و مورد بعدی در مدت این قرارداد ها است که جدا از اینکه از ابتدا بسیار زمان بلند مدتی دارند این امکان هست که به دلایل مختلف در طول پروژه نیز مدت زمان افزایش یابد که این موضوع خود نیز از جمله اختلافات در این قرارداد ها میباشد .

  انواع قرارداد های پیمانکاری

  عموما قرارداد های پیمانکاری به 2 حالت هست :
  1. قرارداد های مقطوع :
  در این نوع از قرارداد های پیمانکاری در قرارداد بر سر یک مبلغ مشخص به صورت کلی یا به ازای هر مقدار کار تایین شده توافق میشود .
  2. در این نوع از قرارداد ها مخارج مشخص شده در متن قرارداد برای پیمان کار تایین میشود در قبالکار انجام شده نیز مقدار مشخصی از مخارج با عنوان حق الزحمه به پیمانکار پرداخت میگردد .
  وکیل پیمانکاری
  وکیل پیمانکاری دارای دانش اطلاعات، و مهارت مورد نیاز در این حوزه بوده و با شکل هایمختلف قراردادهای پیمانکاری آشنایی کافی را دارا بوده. چنانچه اختلافی بروز دهد و دعاوی قراردادی تمام تلاش خود را برای کمک به موکل خود به کار می گیرد.

  خصوصیات وکیل پیمانکاری چیست ؟

  وکیل خوب در زمینه پیمانکاری دو خصوصیت اصلی میبایست داشته باشد اول اینکه برای انجام قرارداد های پیمانکاری لازم است که دانش حقوقی بالایی را داشته باشد . این به این منظور است که باید قوانین و مقررات لازم در این مبحث را به طور کامل بشناسد و به انها تسلط کاملی داشته باشد . بعد از ان تجربه یکی از نکات مهم در زمینه قرارداد های پیمانکاری میباشد که لازم است از تمام نکات و جزئیات اینگونه قراردادها مطلع باشند و برای تمامی اتفاق های ممکنه در طی پرونده یک راه حلی را بداند تا به مشکلی بر نخورند .

  طرفین قرارداد پیمانی چه افرادی هستند ؟

  وکیل پیمانکاری در اصل خواسته هر دو طرف قرارداد پیمانکاری را میداندو سعی میکند خواسته هر دو طرف را برطرف کندحال به شما خواهیم گفت که طرفین این قرارداد چه کسانی هستند قرارداد پیمانکاری از ان رو که یک قرارداد و یا عقد میباشد به مانند تمامی قرارداد ها دارای 2 طرف میباشد که در اینجا یک سوی ان کارفرما میباشد که ملک پروژه هست و در این مدل از قرارداد ها عموما دولت طرف کارفرما میباشد .
  از انواع قرارداد های کارفرمایی دولت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  • قرارداد های پیمان کاری برق
  • قرارداد های پیما کاری فعالیت های ساختمانی
  • قرارداد های پیمان کاری که یک سوی ان شهرداری میباشد
  از سوی دیگر طرف مقابل کارفرما در قراردادهای پیمانکاری پیمانکار میباشد که شامل اشخاص حقیقی وحقوقی میشود و انجام پروژه به عهده پیمانکار هست .

  وکیل دعاوی پیمانکاری برای عموم مردم ؟

  همانطور که گفتیم وکیل پیمانکاری با هدف بهبود اوضاع جامعه در جریان مسائل مربوط به وظایف پیمانکار و کاهش مشکلات مربوط به مشاوره و عمل میکند
  در واقع این یک اشتباه و باور است که هر شخصی نمیتواند با یک وکیل پیمانکاری صحبت کند و تنها در صورتی که در دعاوی پیمانکاری به مشکل بر میخورد به این شخص مراجعه میکند.
  در واقع هیچ محدودیت خاصی برای مراجعه به وکیل پیمانکاری وجود ندارد هر شخصی ، هر جنسیتی و هر سن سالی میتواند به این وکیل مراجعه کند و حتی میتواند اطلاعاتی دراین باره از او بپرسد و فقط برای دعاوی مربوط لازم به مراجعه نیست

  مشکلات متداول پیمانکاری

  یکی از متداول ترین دعاویی پیمانکاری ، دعاوی ساختمانی است طبق قوانینی که حاکم است میگوید که از روز تحویل تا روز تحویل پروژه ساختمانی پیمانکار مسئول حفظ و نگهداری و انجام کار میباشد و مشکلی که برای پیمانکار بوجود میایید نگهداری مصالح ساخت و ساز در انبار است که به اجبار باید از نیروی کار استفاده کرد در چارچوب قوانین ذکر شده پیکانکار مسئول حفاظت فنی و بهداشت کار و هر خسارتی که به شخص ثالث به محوطه کارگاه وارد میشود است و گفتنی است که کارفرما هیچ مسئولیتی بر عهده نداردهمچنین طبق قوانینی که از طریق وکیل پیمانکاری میتوانید مطلع شوید کارفرما یا مهندس ناظر میتواند کار را در صورت عدم رعایت متوقف کنند
  درواقع پیمانکار متعهد است که تدابیری درباره بیمه شخص ثالث و بیمه های دیگر بیاندیشد
  همچنین در صورت مشکل برای شما در ضمینه بیمه میتوانید از وکیل بیمه مشاوره بگیرید.
  وکیل ملکی

  اهمیت قرارداد پیمانکاری

  وجود وکیل قرارداد پیمانکاری از یک سو از کسی که خدمات را دریافت خواهد کرد حمایت می کند و از سوی دیگر از حقوق خود پیمانکار انجام دهنده ی پروژه هم حفاظت میکند . در صورتی که پیمانکار هستید نیاز به قرارداد با مشتریان خودتان خواهید داشت تا شرایط مناسب و مطلوب خود را تضمین بکنید و در صورتی که شما فردی هستید که پیمانکاری رادر کنار خو دارید باید برای مدیریت امور خود قراردادی درست و مناسب با پیمانکار تنظیم بکنید . قراردادهای پیمانکاری به ویژه در شرایطی که حوزه ی کاری موضوع بحث امکان دسترسی به اسرار تجاری ، اطلاعات محرمانه یا دیگر داده های حساس به پیمانکار باشد . احتیاج به محرمانه بودن بهمراه عواقب نقض آن میبایست در قرارداد پیمانکاری ذکر شود و به وضوح بیان شوند . به منظور اینکهقرارداد پیمانکاری از شرایط صحیح و درستی برخوردار باشد میبایست با کمک فرد متخصص قرارداد عقد شود . فرد متخصص در این زمینه وکیل قرارداد پیمانکاری میباشد که میتوانید به این منظور باگروه حقوقی رضا عبدالمحمدمشاوره کنید .
  نکاتی که میبایست در خصوص قراردادهای پیمانکاری از انها اطلاع داشته باشید
  • کارفرما ، پیمانکار را به عنوان نماینده خود در مدیریت و اجرای پروژه معرفی خواهد کرد .
  • کارفرمایان موظف میباشند با پیمانکارانی قرارداد منعقد کنند که صلاحیت انجام کار آنان را از هر منظر به ویژه از ایمنی تاکید شده از سوی وزارت کار و امور اجتماعی دارا باشد .
  • شرایط ضروری یا قوه قهریه چنانچه باعث عدم اجرای تعهدات شود سبب ایجاد مسئولیت برای متعهد نخواهد شد .
  • پیمانکاری که به شکل مستقیم با کارفرما قرارداد را منعقد کرده پیمانکاری اصلی نام خواهد داشت و چنانچه این پیمانکار با فرد دیگری برای اجرای بعضی از مسئولیت ها و یا نظارت به پروژه ، قرارداد پیمانکاری عقد کند فرد روبرو به عنوان پیمانکار فرعی شناخته خواهد شد . هر کدام از این اشخاص در برابر کارفرمای اصلی خود مسئولیت دارند . پس پیمانکار فرعی در برابر کارفرمای اصلی و مالک پروژه مسئول نمیباشد جز اینکه در قرارداد به شکل دیگری توافق شده باشد .
  • در اخر هم بهتر میباشد تا با عنوان قراردادهای فیدیک آشنا بشوید که نوعی قرارداد پیمانکاری میباشد و شامل تعادل در وظایف و تعهدات دو طرف و تعادل در ریسک میباشد و در سایر نظام های حقوقی از اعتبار سنجی بهتری برخوردار شده است .
  وکیل پیمانکاری

  ادعا و اختلاف در قراردادهای پیمانکاری چیست ؟

  وکیل پیمانکاری اگر مشکلی در مسیر قرارداد شما پیش اومده باشدبه شما کمک میکند تا در پرونده هایتان موفق شوید. عواملی بساری وجود دارد که در رونده پروژه ها انها را ازیکدیگر متفاوت میسازد که همین شرایط ممکن است ادعا و اختلافاتی را در جریان ان ایجاد کند .
  • ادعا : ادعا درخواست پیمانکار نسبت به افزایش زمان و یا پرداختی ها میباشد .
  • اختلاف : حاصل نشدن توافق بر سر برخی ادعا ها و یا نکات دیگر قرارداد میباشد .
  • تاثیرات اختلاف در قراردادهای پیمانکاری
  • وجود اختلاف در جریان یک پروژه تاثیرات منفی خواهد داشت ، با ایجاد اختلاف در میان طرفین ممکن است افراد به فکر قطع همکاری و یا تعطیلی پروژه ویا توقف پروژه را در نظر بگیرند که این اتفاقات نتیجه خوبی ندارد و به ضرر پروژه خواهد بود .
  • نفوذ اختلافات به افراد و قسمت های بالایی پروژه ممکن است جریان ان را به سمت دادرسی بکشاند که باعث وجود مشکل و خلل در اجرای پروزه میشود و حتی به افراد و پیمانکاران و کارگران خسارات مالی و … وارد میکند .
  • همچین بروز هرگونه مشکل و اختلافی و اتلاف زمان در جریان ان از کیفت و بهروری پروژه نیز میکاهد .

  قانون در مورد پیمانکاری چه بیان کرده ؟

  وکیل دعاوی پیمانکاری بر همه قوانین مربوط به پیمانکاری تسلط کامل دارد . به چند مورد از مهم ترین قوانین پیمانکاری اشاره خواهیم داشت :
  پيمانكاران باید صلاحيت انجام كار خود را از دید ايمني از وزارت كار و امور اجتماعي دریافت کنند. شیوه تاييد صلاحيت پيمانكاران در دستورالعمل اجرايي كه به این دلیل توسط شوراي عالي حفاظت فني تدوين میشود ، لحاظ خواهد شد . كارفرما باید با پيمانكاراني قرارداد منعقد کند كه صلاحيت انجام كار آنان از نظر ايمني مورد تایید وزارت كار و امور اجتماعي قرار گرفته باشد .
  پيمانكاران اصلي و فرعي موظفند تمام قوانين و مقررات ، آيين نامه ها و دستورالعمل هاي حفاظت فني و بهداشتي كارشان را در طی عمليات پيمان رعايت کنند . تمام مسئوليت ها و تعهدات طرفين پيمان در مورد ايمني میبایست به شکل واضح در متن قرارداد تعریف شده باشد .
  در زمان عقد قرارداد لازم میباشد هزينه هاي مرتبط به امور ايمني محاسبه و در متن قرارداد تعیین گردد و پيمانكار از ابتداي قرارداد با نظارت كارفرما مکلف به اجراي آن ها میباشد . در زمان عقد قرارداد پيمانكاري لازم میباشد امكانات و منابع مورد احتیاج براي انجام اقدامات كنترلي و پيشگيرانه مربوط به ايمني حسب مورد توسط طرفين تامين بشود . كارفرما باید بر ارائه آموزشهاي مورد احتیاج در زمينه هاي ايمني از روش مراجع ذيصلاح به پرسنل تحت پوشش پيمانكاران اصلي و فرعي با در نظر داشتن نوع فعاليت ، نظارت کند .
  كارفرما موظف است با دقت به قوانين و آيين نامه هاي موجود و مفاد قرارداد در بین طرفین ، بر عملكرد ايمني تمام پيمانكاران خود نظارت داشته باشد .

  چه افرادی می توانند به وکیل دعاوی پیمانکاری مراجعه کنند ؟

  وکیل دعاوی پیمانکاری این قابلیت را دارد تا به همه کسانی که احتیاج به وکیل متخصص دارند و درگیر پرونده های پیمانکاری میباشند و اطلاعات کاملی از مفاد قانونی و موارد حقوقی ندارند ، کمک برساند .
  وکیل دعاوی پیمانکاری این قدرت را داد تا در کمترین زمان ممکن همه مشکلات حقوقی مراجعان خودش را حل و فصل کند و بهترین راه حل ممکن را به آنها نشان دهد .

  وکیل قراردادهای پیمانکاری در تهران

  با دقت به اینکه علم حقوق از آن دسته علومی میباشد که در آن اختلاف نظر به صورت گسترده ای دیده میشود و حقوقدانان در رابطه با موضوعی واحد امکان دارد نظرات متنوعی ارائه کنند به همین دلیل بهتر است که در انجام فعالیت های حقوقی از نظر افراد صاحب نظر در حوزه مربوطه بهره بگیریم . در این رابطه گروه حقوقی رضا عبدالمحمد با در اختیار داشتن وکلای مجرب و متخصص در این زمینه اماده ارائه مشاوره و قبول پرونده های شما میباشد تا در کمترین زمان ممکن و از بهترین روش به نتیجه مطلوب شما درست پیدا کنیم .
  برای ارتباط با بهترین وکیل تهران اینجا کلیک کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای

  5 thoughts on “وکیل پیمانکاری

  1. ناشناس says:

   ما به عنوان پیمانکار قرارداد پیمانکاری با کارفرما شهرداری منعقد کردیم صورت وضعیت ارائه دادیم پرداخت نمی کنند و ضمانت نامه های ما رو ضبط کردند؟دقیقا چیکار کنیم؟استرداد ضمانت نامه ؟مطالبه صورت وضعیت

  2. مهندس says:

   پیمانکار هستم در یک مناقصه برنده شدم ولی بهم اطلاع ندادن و بعدش ضمانت نامه شرکت در مناقصه رو ضبط کردند ایا امکان استرداد ضمانت نامه وجود دارد؟

  3. ناشناس says:

   با سلام قرارداد پیمانکاری که نوشته میشه چه بزرگ چه کوچیک باید مالیاتی داده بشه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *